Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLARDA MAHREMİYET KONUSUNDA TÜYOLAR

Çocuklarda mahremiyet konusunda tüyolar
51 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
27.04.2015 - 14:00 | Son Güncelleme:

Çocuğunuza mahremiyeti aşılamak için odasına girerken kapısını çalın ve bilgisayarı herkesin görebileceği bir yere koyun.

Çocuklarına mahremiyet konusunda nasıl davranılması gerektiğini anlatan Aile Eğitim Programı Formatörü Yasemin Davarcı’nın verdiği seminere, çok sayıda ebeveyn katıldı.

Çocuğunuz çığlık atmayı öğrensin

Ailelere çocukları cinsel istismara karşı koruma sağlayacak önerilerde bulunan Davarcı, “Küçük yaşlardan itibaren evde çocukları çırılçıplak dolaştırmayınız. Çünkü çocuk bu davranışının doğru olmadığını, mahrem olduğunu anlamalıdır. Çocuğunuzun çığlık atmasına da engel olmayınız. Bırakın çığlık atsın, bunu öğrensin” dedi.

Kız ve erkek çocuklarınızın odalarını ayırın

“Birden çok çocuğunuz varsa mümkünse odalarını ayrı yapınız. Özellikle kız ve erkek çocuğunun odaları ayrı olmalıdır. Odalarına girerken mutlaka kapıyı çalınız. Unuttuysanız da özür dileyerek tekrar girmek için izin isteyiniz. Bilgisayar kullanımına da kota getirerek, çocuğunuz 18 yaşını doldurana kadar, bilgisayarı tüm aile bireylerinin görebildiği yerlere koyunuz” diye konuştu.

İHA

Yayın tarihi: 27.04.2015
51 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.