Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUĞUNUZU PSİKOLOĞA MI GÖTÜRÜYORSUNUZ?

Çocuğunuzu Psikoloğa mı Götürüyorsunuz?
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
15.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Çocuklarla paylaşım içinde olmak için psikoloğa götürülürken onlara nereye gittikleri açıkça söylenmeli.

Çocuğunuzun problemleri mi var, çareyi psikolog da mı buldunuz? Eğer çocuğunuzu psikoloğa götürüyorsanız daha büyük problemlerle karşılaşmamak için mutlaka ona doğruyu söyleyin!

Çocuklar genellikle aileleri tarafından psikoloğa getiriliyor ve çocuk bir anda şaşırıyor ve sorunlarını psikologla kolay kolay paylaşmıyor. Bu nedenle, çocuklar psikoloğa götürülürken onlara nereye gittikleri açıkça söylenmeli.

Hastalar psikolojik tedavi öncesinde mutlaka bedensel ve nörolojik muayeneden geçirilmeli. Çünkü bir belirti bedensel bir hastalık ya da doğuştan gelen bir sendromun ifadesi olabilir.

Ayrıca, çocuk ihmal ve istismarı toplumda gün geçtikçe artıyor. İhmal ve istismarın sonuçları çok ciddi olabilir. Önceleri kültür düzeyi düşük ailelerin çocuklarına şiddet uyguladıkları düşünülüyordu, ancak böyle değil. Toplumun her kesiminde bu tarz olaylara rastlanabiliyor. Bu sebeplerden dolayı çocuklar detaylı incelenmeli ve onlarla sağlam bir iletişim kurulmalı!

Prof. Dr. Suna Taneli

Yayın tarihi: 15.09.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.