Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUĞUN ÖKSÜRÜĞÜNÜ AZALTMANIN 5 YOLU

Çocuğun öksürüğünü azaltmanın 5 yolu
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.01.2016 - 09:12 | Son Güncelleme:

Evinizde yapacağınız basit yöntemlerle çocuğunuzun öksürüğünü hafifletebilir, hatta tamamen onu öksürükten kurtarabilirsiniz. İşte evde çocuğun öksürüğünü azaltmanın 5 yolu…

Kış aylarının gelmesiyle birlikte hastalıklarda arttı. Çocukların, narin olması dolayısıyla bağışıklık kapması daha kolay oluyor. Evinizde yapacağınız küçük adımlarla çocuğunuzun öksürüğünü hafifletebilir, belki de tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

1-BURNU, SIK SIK TUZLU SUYLA TEMİZLEYİN

Deniz suyu içerikli burun damlası ya da spreyi yahut evde hazırladığınız tuzlu suyla çocuğunuzun burnunu gün içerisinde temizlenebilir.

2-YASTIĞINI YÜKSELTİN

Çocuk düz zeminde yattığında öksürüyorsa yastık biraz daha yükseltilmelidir.

 çocuk 

3-SOĞUK BUHAR UYGULAMASI YAPIN

Çocuğunuza 3-4 saat arayla 5-10 dakika soğuk buhar makinasından yoğun buhar solutulabilir. Bu yöntem solunum yollarında ki tahrişi ve ödemi gidermeye yardımcı olur.

4-ÖKSÜRÜK ŞURUBUNU DOKTOR OLMADAN KULLANMAYIN

Bazı şuruplar öksürüğü baskılarken bazıları balgam söktürücü özelliği sebebiyle öksürüğü artırıyor. Ayrıca çoğu öksürük şurubunun sinir sitemi üzerine yan etkisi var. Bu sebeple çocuğun ihtiyacına uygun öksürük şurubu doktor tavsiyesi ile verilmeli.

 hasta 

5-BALLI LİMONLU SU HAZIRLAYIN

Birkaç damla ılık su içinde eritilmiş bala limon suyu katarak hazırlanan içeceği gece yatmadan önce 18 aylıktan büyük çocuğunuza içirin. Bal ve limon karışımı birçok ilaçta da kullanılan ve boğaz tahrişini rahatlatan doğal bir reçetedir. 

CİHAN

Yayın tarihi: 29.01.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.