Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLARA YÜZME EĞİTİMİ NE ZAMAN VERİLMELİ?

Çocuklara yüzme eğitimi ne zaman verilmeli?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
19.07.2016 - 00:00 | Son Güncelleme:

Yüzme sporunun vücut gelişimine ve duruşuna direkt etki ettiğini söyleyen Yüzme Eğitmeni Onur Akkaya, yüzme branşına ideal başlama yaşının 4 olduğunu ifade ediyor.

ÇOCUKLARIN EN ERKEN BAŞLAYABİLECEĞİ SPOR

bebek yüzme

Yüzme sporu, çocukların çok sevdiği ve en erken başlayabilecekleri ender branşlardan birisidir. Ülkemizde son zamanlarda yüzme sporuna olan ilgi artmaktadır. Tesis ve havuz sayısının artması, kaliteli ve deneyimli eğitmenlerin çoğalması sayesinde birçok çocuk yüzme sporu ile daha erken tanışma fırsatı bulmuş ve sadece yaz döneminde değil aynı zamanda kış döneminde de yapılan bir spor dalı olmuştur.

VÜCUT DAYANIKLILIĞINI %70 ARTIRIYOR

bebek yüzme

Yüzme sporunun birçok faydası vardır. En önemli faydalarından biri vücuttaki hemen hemen bütün kasların çalışmasını sağlamasıdır. Bununla beraber vücut gelişimini ve duruşunu destekler. Erken yaşta öğrenildiğinde boğulma riskini en aza indirir. Öz güvenlerinin gelişimine büyük katkısı vardır. Okul dışında sosyalleşebilecekleri bir ortam ortaya çıkar. Çok fazla enerji gerektirdiği için çocuklarda obezitenin önüne geçer. Kas iskelet ve büyüme sistemine çok faydası vardır. Yüzme sporu ile uğraşan çocukların kendi yaşıtlarına göre dayanıklılıkları %70 e kadar daha fazladır.

Yayın tarihi: 19.07.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.