Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YAZ AYLARINDA ÇOCUKLARIN BESLENMESİ NASIL OLMALI?

Yaz aylarında çocukların beslenmesi nasıl olmalı?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
18.07.2018 - 14:30 | Son Güncelleme:

Yaz aylarında şu sıralarda, okulların da tatil olmasıyla birlikte tüm çocuklar günün büyük çoğunluğunu plajlarda, deniz ve havuz kıyılarında geçirecekler. Diyetisyen Emre Uzun tüm çocuklara önerilerde bulunurken, beslenmemize dikkat ederek sıcaklığın etkisini azaltmamızın mümkün olduğunu belirtiyor.

Peki bu dönemde çocuklarımızın beslenmesine nelere dikkat etmeliyiz?

ÇOCUKLARDA SIVI KAYBINI ÖNLEMEK İÇİN...

Yaz aylarında, yoğun fiziksel aktiviteleri ve sıcaklığın etkisiyle terle beraber elektrolit ve su kayıpları kaçınılmazdır. Özellikle çocuklarda sıvı kayıpları göz ardı edilmemelidir. Bu kayıplar öncelikle su olmakla birlikte, ayran, taze sıkılmış meyve suları ve komposto gibi sıvılarla karşılanmalıdır. Çocuklara suyu keyifli hale getirmek için plajlarda renkli sürahi ve bardaklar kullanmayı deneyebiliriz.

çocuk

Yayın tarihi: 18.07.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Bu smoothieýi icecek 1cocuk var midir acaba semizotu ve incir ,süt icinde + yetmiyor pekmezin keskin $ekerli tadi..Kalsiyum iceren gidalar ve balik ile kirmizi et ve ye$il yaprakli sebzeler Fe*3 iceren..Bir de güne$ yaz tatili ,deniz,huzurlu bir ev ortami iyi uykudur.Semizotunu yogurta salata olarak verin yemeklerin yaninda Omega 3 icinse eger:

20.07.2018 18:28:08 leyla ar......