Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

FAST FOOD'UN ÇOCUKLARA ZARARLARI

Fast Food'un çocuklara zararları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
01.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

Çocuklarda obezite ve kontrollü ve sağlıklı beslenme hakkında her şey!

Fast Food ile beslenen çocuklardaki kronik rahatsızlıklara dikkat çeken uzmanlar anne ve babaları uyarıyor.

Fast Food tarzı beslenen çocuklarda görülen en kronik problemler obezite, şeker ve kemik erimesi...

Çocukların sağlığını olumsuz yönde etkilediği sağlık bakanlığı tarafından onaylanan Fast Food yiyeceklerden çocuklarınızı uzak tutmanın yollarını aramalısınız.

Küçük yaştan itibaren bu yiyeceklerle beslenen çocuklarda ileriki yaşlarında şişmanlı hastalığının artarak kalp rahatsızlıklarından hipertansiyona kadar birçok rahatsızlığın önünü açtığı da araştırmalar ve örneklerle ispatlanmış bulunuyor...

Fast Food çılgınlığı tüm dünyayı tehdit eden amansız bir tehlikedir. Bu tehlikeden çocuklarınızı uzak tutmanın yolları ise çocuklarınızı küçük yaştan itibaren düzenli beslenme alışkanlığını edindirmeniz olacaktır.
Bir çocuk ailesinde ne görürse, nasıl bir eğitim ve beslenme düzeni ve disiplini ile büyürse tüm hayatı boyunca bu düzeni koruyacaktır.

Çocuklarınızı bu illetten korumak için kendiniz evde hazırlayacağınız eğlenceli yemek tariflerinden faydalanabilirsiniz. Hiçbir şekilde Fast Food'u ödül olarak çocuklarınıza vermemeniz ve bunu özendirmemeniz gerekiyor.

Bu tamamen anne ve babaların gözetiminde ve disiplininde olacak bir eğitimdir.

Yayın tarihi: 01.01.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.