Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ET YEMEYEN ÇOCUKLAR NASIL BESLENMELİ?

Et yemeyen çocuklar nasıl beslenmeli?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
14.03.2016 - 09:52 | Son Güncelleme:

Et yemeyen çocukların beslenmesine özellikle dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, et tüketmeyen çocuklara neler yedirilmesi gerektiği konusunda bilgi verdi.

Okul öncesi dönem boyunca büyüme ve gelişme çok hızlı olduğu için çocuklarımızın beslenmesini iyi ayarlamak çok önemlidir. Bazı okul öncesi çocuklar, ebeveynleri vejetaryen olmamasına rağmen doğuştan hayvansal yiyecek tüketmeye duyarlıdır ve bazen her tür eti reddederler. Eğer çocuk vejetaryense ve bunda direniyorsa çocuğun enerji ve besin öğesi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için diyetinde çeşitlilik sağlanmalıdır.

ET TÜKETMİYORSA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TERCİH EDİLMELİ

Vejetaryen çocukların kalsiyum, demir, B12 vitamini ve proteinin iyi kaynaklarına ihtiyaçları vardır. Et tüketiminin olmaması süt ve ürünleri ile yumurta tüketmenin önemini daha da artırır. Yumurta, süt ürünleri, kurubaklagiller ve yağlı tohumlarla çocuğun beslenmesini desteklemeli, posadan zengin olmayan bir beslenme programı oluşturmalısınız.

Süt ürünleri

Yayın tarihi: 14.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.