Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

Burçlar

Burçlar, bir insanın doğduğu anda Güneş'in hangi konumda olduğunu gösteren göksel bir alanın sembolik ifadeleridir.

Zodyak 12 burçtan oluşmaktadır. Bu burçlar 4 gruba ayrılır. Her grupta 3 burç bulunur. 3 Ateş elementi, 3 Hava elementi, 3 Su elementi ve 3'te Toprak elementi vardır. Ateş grubu burçları; Yay, Koç, Aslan’dır. Su grubu burçları; Balık, Yengeç, Akrep’tir. Hava burçları; Terazi, İkizler ve Kova'dır. Toprak burçları; Başak, Boğa ve Oğlak'tır.

Ateş grubu burçlar, sezinsel yapıya sahiptir yani sezgileri güçlüdür. Özellikle Koç ve Yay burçları sezgilerine güvenerek çok çabuk hareket ederler. Aslan burcu ise biraz daha temkinlidir. Bu gruptaki burçlar kendilerinden emin ve çevrelerinde dikkat çeken insanlardır.

Toprak grubu burçlar, sezinsel tiplemenin zıddı olarak duyumsaldırlar. Yani dokunmak ve tutmak isterler, dokunabilir şeylere inanırlar. Garanticidirler ve daime emniyette olmak isterler. Ateş gurubu burçların aksine sezgileri yerine mantıkları daha ön plandadır.

Hava grubu burçlar, düşünseldirler. Yaşadıkları olayları duygusal karşılamak yerine mantıklı düşünerek çözmeye çalışırlar. Olaylara daha objektif bakabilirler. Havai bir yapıları vardır, meraklıdırlar ve çabuk sıkılırlar.

Su grubu burçlar, son derece duygusal bir yapıya sahiptirler. Olaylara daha sübjektif bakarlar. Hassas ve içe dönüktürler. Yardımsever ve merhametlidirler. Hayal dünyaları oldukça gelişmiştir.

Burçlar, kariyer hayatından aşk ve ilişkilere kadar pek çok yaşam alanımızı etkiler. İşte bu yüzden aynı zaman dilimlerinde doğan yani aynı burçtan olan insanların kişilik özelliklerinin birbirine benzer ve karakterleri uyuşur.

Peki, siz burcunuzun karakter özelliklerini biliyor musunuz? Aşağıda yer alan burç simgenize tıklayarak burcunuzun kişiliğinizi ve karakterinizi nasıl etkilediğini öğrenebilirsiniz.

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
İSMİNİZE GÖRE KARAKTER ANALİZİ
Adınız:
Doğum Yılınız:
Cinsiyetiniz: