Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BİRİ KIZ BİRİ ERKEK... AYNI BEDENİ PAYLAŞIYORLAR

Biri kız biri erkek... Aynı bedeni paylaşıyorlar
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
06.06.2016 - 17:01 | Son Güncelleme:

Doğu Hindistan’da, biri kız diğeri erkek olan yapışık ikizler dünyaya geldi. Neredeyse tüm hayati organları ortak olan ikizlerin hayatta kalma ihtimalleri ne yazık ki çok zayıf…

Daily Mail’in haberine göre; geçtiğimiz çarşamba günü dünyaya ‘merhaba’ diyen ikiz bebeklerin belden aşağısı yapışık. Bebeklerin sağlık durumu kötüye gittiği için bir süre yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüler.

Yapışık ikizler

BELDEN AŞAĞISI BİTİŞİK

Hindistan’daki Sadar Hastanesi’nde görev yapan Çocuk Doktoru Raj Kumar Gupta, belden aşağısı yapışık olan bebeklerin tek bir genital organları olduğunu, onun da kız cinsel organı olduğunu söyledi. Gupta, farklı bir genital organ bulunmamasına rağmen ikinci bebeğin erkek olduğundan şüphelendiklerini söyledi.

Yapışık ikizler

DURUMLARI STABİL

Anne Shivrajo Devi (24) ve baba Chhota Singh (30), ikizleri olacağı için çok heyecanlı olduklarını söyleyen ancak bu haberle hayallerinin yıkıldığını belirtti. Talihsiz çift, tedavi için yeterli paralarının bulunmadıklarını sözlerine ekledi.

Yapışık ikizler

Yapışık ikizlerin annesi, hamileliği boyunca gerekli kontrolleri yaptırdığını ancak ikizlerin yapışık doğacağına dair hiçbir bilgisinin olmadığının altını çizdi.

Yapışık ikizler

Dr. Gupta, aynı hayati organları paylaşan bebeklerin tam büyüyemediklerini, durumlarının stabil olduğunu belirtti. Bu tür vakaların yaşama şanslarının her zaman az olduğunu söyleyen Gupta, yapışık ikizleri çok gelişmiş bir hastaneye sevk ettiklerini sözlerine ekledi.

Fotoğraflar: Daily Mail

Yayın tarihi: 06.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Allahım yardım et ...

08.06.2016 09:12:25 Tülay ....
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: