Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEBEĞİNİZİ KAHKAHALARLA GÜLDÜRMENİN 6 YOLU!

Bebeğinizi kahkahalarla güldürmenin 6 yolu!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.05.2016 - 12:00 | Son Güncelleme:

Her anne ve baba bebeğinin kahkahalarını duymak ister. Bebeğinizi kahkahalarla güldürmenizi sağlayacak şirin oyunlar listemize bir göz atın!

Çocuklarının kahkaha seslerinin kulaklarında yankılanması her ebeveynin hoşuna gider. Bebeğinizi kahkahalarla güldürmeniz için hazırladığımız listeden bir oyun seçerek evinizde çocuğunuzun şen kahkahalarının duyulmasını sağlayabilirsiniz.

1. CEE-EE OYUNU OYNAYIN

Siz yüzünüzü ellerinizle kapattıktan sonra ''cee-ee'' diyerek kollarınızı iki yana açtıktan sonra sizi kahkahalarından mahrum bırakacak bebek yoktur. Bu davranış size ''Bir çocuk kahkaha atarken ne kadar tatlı olabilir?'' sorusunun yanıtını gösterecektir.

Çocuğunuzu kahkahalarla güldürmenin 6 yolu

2. SAKLAMBAÇ OYNAYARAK EĞLENİN

Etrafta çocuğunuzun şen kahkahalarını duymak istiyorsanız saklambaç iyi bir tercih olacaktır. Çocuğunuzun en sevdiği oyuncağını bir mobilyanın arkasına sakladıktan birkaç dakika sonra çıkarak onu şaşırtabilir ve kahkahalara boğabilirsiniz.

3. MAHSUSÇUKTAN HAPŞIRIN

Mahsusçuktan hapşırmanız ve bunu abartarak yapmanız çocuğunuzu güldürmenizi garanti eden davranışlardandır. Kocaman bir ''HAPŞUU'' çocuğunuzu kahkahalarla güldürebilir.

4. GIDIKLAMA ZAMANI!

Bir çocuğu güldürmenin en kolay ve en zevkli yoludur. Çocuğunuz yatar durumdayken onun küçük ayaklarıyla oynayabilir, onu gıdıklayabilir, kahkahalara boğulmasını sağlayabilirsiniz.

5. DEĞİŞİK YÜZ İFADELERİNE BÜRÜNÜN

Çocuğunuzun kıkır kıkır gülmesini izlemek istiyorsanız biraz abartılı ve farklı yüz ifadeleri size yardımcı olacaktır. Yüz ifadelerinize bir de değişik sesler eklerseniz bebeğinizin kahkahalar atan yüzünü izlemeye doyum olmaz!

6. SEVİMLİ HAYVAN SESLERİNİ TAKLİT EDİN

Kedi, köpek, kuş, ördek gibi birçok hayvanın sesini taklit ederek bebeğinizi kahkahalarla güldürürken onların hayvanları tanımasına büyük katkıda bulunabilirsiniz.

Yayın tarihi: 25.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: