Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YEDİ GÜNLÜK BEBEKLERİNE BÖYLE VEDA ETTİLER

Yedi günlük bebeklerine böyle veda ettiler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
19.05.2016 - 15:32 | Son Güncelleme:

Avusturalyalı Nancy ve Charlie McLean çifti, ocak ayında muhteşem bir düğün ile evlendiler. Evlendiklerinde Nancy 7 aylık hamileydi. Çiftin bu mutlu gününü ölümsüzleştiren fotoğrafçı James Day, düğünden 7 hafta sonra yeni evli çiftten hiç beklemediği bir telefon aldı. Çift, bu kez James Day’den ölmek üzere olan bebekleri Edison’a vedalarını ölümsüzleştirmesini istedi.

Avusturalyalı Nancy ve Charlie McLean çifti, ocak ayında muhteşem bir düğün ile evlenmişlerdi.

 foto2

Nancy, düğünlerinde 7 aylık hamileydi ve bir erkek bebek bekliyordu. Çiftin düğün fotoğraflarını fotoğrafçı James Day çekti. Bloguna çiftin düğün törenlerinin bir festival gibi olduğunu ve o gün nereye baksa etrafta aşk gördüğünü yazan Day, iki ay sonra yeni evli çiften hiç beklemediği bir telefon aldı.

foto4

23 Mart Çarşamba günü McLean çifti James'i arayarak bebeklerinin fotoğraflarını çekmesi için James'i hastaneye çağırdılar.

 altı 

Çiftin bebeği doğmuştu ancak nadiren rastlanan metabolik bir hastalık nedeni ile ölmek üzereydi.

foto

Çift, yeni doğan bebekleri Edison’a vedalarını ölümsüzleştirmek için James'in o anları fotoğraflamasını istedi.

İŞTE YÜREKLERİ BURKAN O VİDEO

Doğumdan 3 gün sonra “Nonketotik Hiperglisinemi” adı verilen metabolik bir hastalığı olduğu anlaşılan Edison, sadece 7 gün hayata tutunabildi.

 sekız 

Çift, bu 7 gün içerisinde ellerinden geldiğince eğlenceli vakit geçirmeye çalıştıklarını, Edison’un her saniyesini değerli kılıp onun dünyaya gelişini kutlamak için birbirlerine söz verdiklerini, Edison’un onlara güzel bir hayat dersi verdiğini belirttiler.

 dokuz

Nancy ve Charlie McLean: “Meleğimiz 7. gününü doldurduktan birkaç saat sonra bu dünyayı terketti. Meleğimizi asla unutmayacağız.”

17

Bir insanın bebeğini kaybetmesinin nasıl bir his olduğunu kelimelerle tarif edilemeyeceğini söyleyen çift, yaşadıkları bu olayla başa çıkmaya çalışırken bebeklerinin onlarla olduğu her an anı değerli kılmaya çalıştıklarını belirtti. Daily Mail Australia'ya konuşan çift “Sevdiklerinizle her saniyenizin değerini bilin, bu anları değerli kılın ve hayatınızın son anlarıymış gibi sevin onları, asla beklemeyin.” diye ekledi.

 foto3

Fotoğrafçı James Day'in Facebook'a yüklediği video 144.000 kez izlendi ve aileye binlerce destek mesajı yağdı.

onuc

Nancy, Charlie ve aileleri şimdi yardıma ve desteğe ihtiyacı olan anne-babalar için bağış topluyorlar. Şu ana kadar 6705 $ toplandı bile.

16

NONKETOTİK HİPERGLİSİNEMİ NEDİR?

Nonketotik hiperglisinemi, glisin metabolizmasındaki genetik bozukluk nedeniyle ortaya çıkan yenidoğan hastalığıdır. Doğumsal bir metabolizma hastalığı olan nonketotik hiperglisinemide glisin özellikle beyin-omurilik sıvısında birikime neden olur.

Yenidoğan döneminde bulgu veren formunda; doğum sonrası 6 saat ile 8 gün arasında değişen semptomsuz bir periyodu takiben emme güçlüğü, apne, hıçkırık, zayıf ağlama, yaygın hipotoni, letarji ve havale ile karakterize ensefalopati tablosu gelişir.

oniki

18

Yayın tarihi: 19.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Allah yardımcıları olsun ve dayanma gücü versin kendilerine, gözlerim doluyor böyle haberler okuyunca . Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

Kaybetmek çok zor da! Hiç değilse 7 gün dokunabilmiş, koklayabilmiş. Çok acı ama tekrar olur inşallah ne diyelim.

07.04.2016 14:37:29 TC.MelonYaz K.
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: