Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

Wİ-Fİ BEBEKLERE ZARARLI MI?

Wi-fi bebeklere zararlı mı?
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
14.03.2015 - 13:00 | Son Güncelleme:

Evlerdeki, wi-fi ve kablosuz bebek alarmları kansere davetiye çıkarıyor. Elektromanyetik kirlilikten korunmak için bunlara dikkat!

İnsanoğlunun yaşamını kolaylaştırmak için hızla gelişmeye devam eden teknoloji, ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Kanser, kalp krizi, diyabet ve obezite 21. yüzyılın en yaygın ve en ölümcül hastalıkları olarak karşımıza çıkarken, üreme sağlığı da ciddi tehdit altında. Uzmanlar, tüm bu hastalıkları tetikleyen en büyük düşman olarak da elektromanyetik radyasyonu görüyor.

Baş ağrısı ve göz yanmasına dikkat

İnsanlık, sanayi devrimi sonrasında modern yaşamda ne netice vereceğini bilmediği bir elektromanyetik alanda yaşamaya başladı ve ‘akıllı ev’ kavramı, her yere baz istasyonlarının kurulması olarak algılanmaya başlandı.

Elektromanyetik radyasyona maruz kalmanın kısa zamanda hissedilen etkilerinin baş ağrısı, göz yanması, yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi ve gece uykusuzluğu olarak görüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Selim Şeker, elektromanyetik kirliliğin intiharı da tetiklediğini, araştırmaların bunu doğruladığına dikkat çekti.

Wi-fi kullanımı bebeklerde kanser riskini arttırıyor!

Evlerdeki wi - fi ve kablosuz bebek alarmları büyük bir tehlike. Wi-Fi ve kablosuz bebek alarmları, evin içinde tehlikeli bir radyasyon dalgası oluşturuyor. Bu dalgalar, zaten kafatası ince olan bebeklerin beyinlerine direkt nüfuz ediyor. Bu da bebeklerde kanser riskini arttırırken, davranışsal bozukluklara da neden oluyor.

Cep telefonu görüşmelerinin mümkün olduğunca kısa tutulması gerekiyor. Çocuklara kullandırtmayın ve telefonu çocukların yakınında bulundurmayın. Kulaklık kullanın. Telefonu kulağınıza yapıştırmayın, mesafe bırakın. Sinyalin az olduğu yerlerde telefonla konuşmayın. Ayrıca laptopları kucakta ve şarjdayken kullanmayın.

Solaryumun da kanser riskini ciddi oranda arttırıyor. Solaryuma kesinlikle girmeyin, kanseri tetikliyor. Kanıtlandı; sahte güneş, gerçek kanser.

Elektromanyetik radyasyon, kadınlarda meme kanserini tetiklerken erkeklerde ise sperm sayısını düşürüyor.

İHA

Yayın tarihi: 14.03.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Selim Şeker cep telefonlarının da beyin kanserinde patlama yaratacağını söylemişti ama telefonlar yıllardır kullanıldığı halde bir patlama olmadı. Wi-Fi dalgası dediğimiz şey de aslında basit bir radyo dalgasıdır. Havd yüzlerce radyo istasyonunun dalgaları dolaşıyor. Onlara karşı da kurşun kaplı odalarda mı yaşayalım?

30.03.2015 16:45:23 Ahmet Demir

Prof. Dr. Selim Şeker hocamız Boğaziçi Üniversitesinin en değerli Öğretim Üyelerinden kendisine bu konuda toplumu bilinçlendirdiği için minnettarız. Shieldon elektromanyetik kalkanlama boyasıyla bu sorununun önüne geçmeye çalışıyorum bir anne olarak ama okullardaki durum ve her gencin elindeki cep telefonu içler acısı. Bence kanser vakalarındaki yükselen ivme tamamen elektromanyetik kirlilikten kaynaklanıyor ne yazık:(

17.03.2015 10:56:53 Emel Gerdaneri
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: