Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KRİZ HALİNDE AĞLAYAN BEBEĞİ SAKİNLEŞTİRMENİN YOLLARI

Kriz halinde ağlayan bebeği sakinleştirmenin yolları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
26.10.2018 - 00:02 | Son Güncelleme:

Alışverişte, evde, yemek yerken, seyahatte pek çok kez ağlayan bebeğinizin size zorluk çıkardığı olmuştur. İşte ağladığında bebeğinizi sakinleştirmek için yapmanız gerekenler...

Bebekler konuşamadıkları için ihtiyaçlarını ağlayarak belirtmeye çalışırlar. Eğer bebeğiniz durmadan ağlıyorsa onu sakinleştirmek için öncelikle neden ağladığını anlamalısınız.

KARNI ACIKMIŞ OLABİLİR

Basit bir karın acıkması onlar için tarifi imkansız bir problemdir. Yemek bulamayacağını düşünen bebekler hemen ağlarlar. Bebeğiniz ağlıyorsa onu emzirerek açlık kontrolünü yapabilirsiniz.

BEBEKLER YORGUNLUĞUNU AĞLAYARAK BELLİ EDER

Sabahtan akşama kadar oyun oynamaktan yorgun düşen bebekler ağlamaya başlayacaklardır. Yorgunluktan ağlayan bebeğinizi sakinleştirmenin en güzel yolu onun rahat bir uykuya dalmasını sağlamak olacaktır.

KİRLENMİŞ BEZİNDEN RAHATSIZ OLABİLİR

Bebekler için en büyük problemlerden birisi de kirli ve ıslak bezlerle yaşamak zorunda kalmalarıdır. Bebeğiniz bu durumdan rahatsız olduğunda ağlamaya başlayacağı için yapmanız gereken ilk şey bebeğinizin altını kontrol etmek olacaktır.

SARILMANIZI İSTERLER

Bebekler her zaman ilgiye muhtaçtır ve gün içinde sık sık onlara sarılmanızı isterler. Bebeğiniz ağladığında onu sakinleştirmenin en güzel yollarından birisi ona sevgi dolu sarılmak olacaktır.

GAZI OLABİLİR

Gaz, bebekler için büyük bir sorundur. Ağlayan bebeğinize masaj yaparak gazını kolayca yapmasını sağlamak onu sakinleştirmek için yapabileceğiniz doğru bir hareket olacaktır.

HAVA ÇOK SICAKSA...

Bebekler yetişkinlere göre oldukça hassastırlar ve hava değişimlerinden çabuk etkilenirler. Çok sıcak havalarda vücutlarında pişikler oluşur ve acı çekerler. Bu nedenle ağlamaya başlarlar. Onun için bebeğinize serin bir ortam sağlamanız gerekir. 

ÜŞÜDÜĞÜNDE...

Sıcaktan etkilendikleri ölçüde soğuktan da etkilenen bebekler, soğuk havadan dolayı ağlıyorsa ortamın ısısı kontrol ederek hemen sakinleştirmelisiniz. 

İYİ HİSSETMİYORSA...

Bebekler konuşamadıkları ve duygularını ifade edemedikleri için bazen kendilerini iyi hissetmez ve huzursuz olurlar. Huzursuzluktan dolayı ağlayan bebeğinizi gülümseyerek ve ebeveyn olgunluğunda sakinleştirmeye çalışmalı ve iyi bir uyku uyumasını sağlamalısınız.

SADECE AĞLAMAK İÇİN AĞLADIĞINDA

Bebekler bazen ilgi çekmek için ya da size istediklerini yaptırabilmek için ağlayabilirler. Böyle durumlarda onları sakinleştirmek için mutlu olabilecekleri bir şeyler bulup dikkatini dağıtmaya çalışmanız yapabileceğiniz en doğru hareket olacaktır. 

Yayın tarihi: 26.10.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: