Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ANNELER YANLIŞ BEBEK BEZİ KULLANIYOR!

Anneler yanlış bebek bezi kullanıyor!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
22.11.2019 - 00:00 | Son Güncelleme:

Vip Uluslararası Araştırmalar ve Test Merkezi’nin anne ve bebekler üzerinde yaptığı araştırma sonucuna göre anneler çoğunlukla yanlış beden bebek bezi kullanıyor.

GELİR DÜZEYİ DÜŞÜK OLANLARIN % 60'I BU HATAYI YAPIYOR

Araştırma kapsamında her gelir düzeyinden ailedeki anneler ile görüşülmüş ve sonucunda gelir düzeyi düşük anneler’in (C2-D Sosyal sınıfı) % 60’ının bebekleri için yanlış beden bebek bezi kullandığı ortaya çıkmış.

TASARRUF ETMEK İÇİN DAHA BÜYÜK BEDEN BEZ TERCİH EDİLİYOR

Düşük gelirli ailelerin daha büyük bez kullanmalarının temel nedeni bezden tasarruf etmek. Aslında olması gerekenden daha büyük bebek bezi kullandıkları için bu durum sızıntıya neden olarak daha fazla bez kullanmalarına yol açıyor.

Sonuç olarak tasarruf etmek için daha büyük beden bez kullanılmasının daha fazla tüketime neden olduğu gözlenmiştir. Ayrıca araştırmaya göre yine bazı düşük gelirli ailelerde annelerin bebek bezlerini bakkallardan tek tek, tane ile aldığı da gözlenmiştir.

Yayın tarihi: 22.11.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: