Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEBEĞİYLE UÇAK YOLCULUĞU YAPACAKLARA TAVSİYELER

Bebeğiyle uçak yolculuğu yapacaklara tavsiyeler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.07.2018 - 17:15 | Son Güncelleme:

Yanında bebeği ile seyahat eden anne ve babaların daha konforlu bir yolculuk için bazı detaylara dikkat etmeleri gerekir. Uçakla yapılan seyahatlerde ise bu detaylar daha da öne çıkar. Siz de bu konudaki önerilere göz atarak bebeğinizle beraber uçak yolculuğunun tadını çıkarabilirsiniz.

Uçak yolculuklarında ağlayan bebekler aileleri tedirgin edebilir. Bu hissiyat, diğer yolcuların rahatsız olduklarını düşünmekle ilgilidir. Bu nedenle bebeğinizin ağlamaması ve uçaktaki sessizliğin sağlanması açısından eğer mümkünse, seyahat saati ile bebeğinizin uyku saatini denk getirmeye çalışın. Uçakta bebeğiniz uyurken siz de daha rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

KALKIŞ VE İNİŞLERDE BASINÇ DEĞİŞİMİNİ ONA HİSSETTİRMEMEK İÇİN EMZİRİN

Kulağa ilginç gelebilir, ancak uçağın kalkış ve iniş zamanlarında oluşan basınç farklılıklarından bebeğinizin etkilenmemesi için onu emzirin. Çünkü bebekler basınçtan etkilenmemek için ağız açma ya da esneme hareketlerini bilmedikleri için, emzirme ya da biberonla besleme durumunda vücudun bu işlevleri otomatik olarak yapmasını sağlayabilirsiniz.

PUSET YA DA KANGURU KULLANIN

Bebeğin ergonomik açıdan rahat etmesi, sizin de bebeğinizi taşırken ellerinizi serbest bırakmanız açısından kangurular oldukça işlevseldir. Eğer kanguru kullanmıyorsanız, puset de bebeğinizi rahat ettirmek ve kolay taşımak için yeterli olacaktır. Bu sayede uçakta bebeğinizi rahatça kontrol altına alabilir, havaalanında da bebeğinizi özgürce taşıyabilirsiniz.

uçak yolculuğu

ONU OYALAMAK İÇİN BAZI EŞYALARI YANINIZA ALIN

Basit bir hikaye kitabı, resimlerle dolu bir çizgi roman, gürültüsüz bir oyuncak ya da benzer eşyalar bebeğinizin ani bir ağlama krizinde sizin en büyük destekçiniz olacaktır. Uçak yolculuğu bitene kadar bebeğinizin bu eşyalar ile oyalanmasını sağlayın.

BEBEK EMNİYET KEMERİNİZİ MUTLAKA BAĞLAYIN

Bebeğinizin ve diğer yolcuların herhangi bir aksilik durumunda sağlıklarını riske atmamak için mutlaka bebeğinize emniyet kemeri takın. Bebekli yolculara havayolu yetkilileri tarafından verilen bebek emniyet kemerlerini nasıl kullanacağınızı görevlilerden öğrenin. Bu şekilde bebeğinizi hem koltuğa hem kendinize bağlayarak güvenli bir uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Yayın tarihi: 23.07.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: