Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EMZİREN ANNELERİN MENÜSÜ HAZIR!

Emziren annelerin menüsü hazır!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.11.2018 - 00:01 | Son Güncelleme:

Her anne sütünün kendi bebeğinin ihtiyacı olan içerikle şekillendiğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Nilşah Karakurt, emzirme dönemindeki annelere beslenmeyle ilgili önemli bilgiler verdi.

Sonun yepyeni bir başlangıç olduğu yaklaşık dokuz aylık mucizevi yolculuğun sonuna geldiniz ve artık ailenizin yeni üyesi kucağınızda… Siz bilindik bilinmedik bir sürü şey duyarken bebeğiniz ve sizin için en doğru bilgiler ile ışık tutmaya çalışalım annelik yolculuğunuza…

HER ANNENİN SÜTÜ KENDİ BEBEĞİNE ÖZELDİR

Öncelikle her annenin sütü kendi bebeğinin ihtiyacı olan içerikle şekillenmiş ve bebeğinize özeldir. Bu yüzden ona verebileceğiniz en kıymetli ve en besleyici besin kendi sütünüzdür, bunu unutmayın ve mümkün oldukça bebeğinizi emzirin.

Emzirerek sadece bebeğinizi beslemekle kalmaz; meme, yumurtalık ve uterus kanseri, anemi, kemik erimesi gibi hastalıklara karşı da korunmuş olursunuz.

emzirme

Bu süreçte sütünüzün çok olması için ve bebeğinizi bol bol emzirin diye şunlara dikkat edebilirsiniz:

• Her şeyden önce strese girmeyin! Rahatlayın ve bebeğinizi sık sık göğsünüze alın.

• Emzirmek sadece bebeği beslemek değil aynı zamanda anne bebek arasındaki en önemli duygusal iletişim yoludur. Bebeğiniz emmese dahi onu göğsünüzde tuttuğunuzda süt yapmayı uyaran hormonlarınız harekete geçecektir, bu yüzden onu göğsünüze sık sık almaktan çekinmeyin.

• Bildiğiniz her şeyi unutun ve su için! Su, süt yapımında en önemli anahtardır.

Yayın tarihi: 25.11.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: