Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEBEĞİNİZİN MAMASINA MADEN SUYU EKLEYİN

Bebeğinizin mamasına maden suyu ekleyin
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
27.06.2016 - 12:04 | Son Güncelleme:

Prof. Dr. Zeki Karagülle, ek beslenmeye geçildiğinde, mineral desteği sağlanması açısından, bebek mamalarına bir miktar maden suyu eklenebileceğini söyledi.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, "Bebeklerde anne sütünün yanında ek beslenmeye geçildiğinde mamalara biraz maden suyu eklenirse bebeğe iyi bir mineral desteği sağlanmış olur. Maden suyu mama yapımında tercih edilebilir" dedi.

Bebek maması

Yayın tarihi: 27.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Aksine avrupada mama yapımında en az mineralli özellikle sodyumu az olan suları kullanın diyorlar özellikle mama yapımı için satılan sular mineraller açısından çok fakirdir. Çünkü bebeklerin böbrekleri o kadar minerali süzmek için yeterli değildir ve böbrek yetersizliğine götürür! Zaten o mamalarda tüm mineraller gereğince eklenmiştir, lütfen böyle görüşleri alırken sadece çocuk doktorlarının görüşlerini alın!

29.06.2016 10:31:57 serkan göktuna
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: