Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEBEKLERDE AY AY UYKU DÜZENİ

Bebeklerde ay ay uyku düzeni
158 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.01.2015 - 09:00 | Son Güncelleme:

Tok ve mutlu bir bebeğin iyi uyuması beklenir ancak...

Yeni doğan bebeğin bir yaşına kadar geçen süreçte, olması gereken uyku düzenini Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Erhan Ateş anlatıyor.

Yenidoğan

İlk üç ay bebeğin vücut biyoritmi henüz olgunlaşmamıştır ve bebek, gece-gündüz ayrımını yapamaz. Bu nedenle uyku düzeni problemlidir. İlk aylarda gündüzleri geceden daha çok uyuyan bebeklere sık rastlanır. Bu durum 3. aya kadar devam eder.

BEBEK UYUTMANIN SIRLARI

Yayın tarihi: 30.01.2015
158 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Ayrıca bir bebeği tek başına bir odaya alıştırmaya çalışmak çok katı bir tutumdur.Çocuğun psikolojisi açısından günümüz pedagogları artık çocuğun 2 yaşına kadar annesiyle aynı odada hatta mümkünse aynı yatakta yatması gerektiğini savunuyorlar..

21.09.2017 05:31:22 Feyza Kaya

Katılmıyorum.Çocuğu ağlaya ağlaya eğitme fikri çok yanlış.6 aylık bir bebek eğer hiç bir sıkıntısı yok ve ağlıyorsa annesini özlemiştir.Ayrıca bebek her istediğinde kucağa alınmalıdır ki sevgiye doysun ve daha özgüvenli bir birey olsun.Bu anlattığınız eski zaman bakıl açısı ve artık geçerliliğinin olmadığı hatta sakıncaları ortaya çıktı.Bebek her istediğinde kucağa alınmalıdır...!

21.09.2017 05:26:14 Feyza Kaya
İDEAL BOY KİLO HESAPLAMA Bebeğinizin Bilgileri
Cinsiyeti:
Yaşı:
Boyu:
Kilosu: