Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

RÜYADA YOLCULUK YAPMAK NEYE YORUMLANIR?

Rüyada yolculuk yapmak neye yorumlanır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.09.2016 - 08:44 | Son Güncelleme:

Rüyada araba, otobüs gemi gibi araçlar görmek neye işaret eder? Rüyada hareket halinde olmak ya da yolculuk etmek nasıl yorumlanır? İşte, yolculukla ilgili rüyalar ve anlamları...

Biz farkına varmasak da beynimiz gün boyu, yani açık bilinç halindeyken, etrafta olan biten her nesneyi, olayı ve kişiyi kaydeder. Gece gözlerinizi kapattığınız anda kayıt biter. Gün boyu kaydedilen bilinç düzeyindeki etkilenmeler, bilinçaltındaki daha derin imajlarla birleşerek rüya adı altında karşımıza çıkar.

ARAÇLARLA İLGİLİ OLAN RÜYALAR

Dolayısıyla, trafik, yolculuk ve araçlarla ilgili olan rüyalar, büyük şehirlerde yaşayan, aksiyon filmleri ile beslenen, araba, uçak, sürat teknesi gibi dünyevi zevklerle kafası meşgul edilen modern toplum insanlarının en sık gördüğü rüya sembolleridir.

Rüyada hareket halinde olmak ya da yolculuk etmek, hayatta ilerlemeyi ya da ilerleyememeyi gösterir. Araba kullanmak, trene, gemiye, uçak ya da ata binmek hayatınızdaki ilerleyişi ifade eder. Yürümek ve koşmak da bu gruba dahildir.

Virajlı kesişen yollar, tüneller, alt geçitler, köprüler, dar sokaklar eğer karayollarında çalışmıyorsanız, ilerleyişinizi yavaşlatacak ya da durduracak engelleri, zorlukları ve tehlikeleri gösterir.

Rüyada araba kullanmak

RÜYANIZDA ARABA KULLANIYORSANIZ...

Arabayı kullanan sizseniz, hayatınızdaki her şeyi ve herkesi yöneten yönlendiren bir kişi olduğunuzu, kendi duygu ve düşüncelerinizi de kontrol edebildiğinizi gösterir. Ya da böyle bir kişi olma arzunuzun rüyalar kanalı ile ortaya çıkışıdır.

Arabayı başkası kullanıyorsa, siz yolcu konumundaysanız bu hayatınızın kontrolünün başka birisinde olduğunun ifadesidir. Rüyayı gördüğünüz sıradaki duygularınız mutlu ve huzurluysa, bu kontrol ve yönetim sizi güvende hissettiriyor demektir. Ancak rüya esnasında tedirginlik hissettiyseniz, bu kontrolün üzerinizde baskı oluşturduğu, hayatınıza kendinizin yön vermek istediği sonucu ortaya çıkar. Durakta araç bekliyorsanız, hayatınızda karar vermeniz gereken bir noktada olduğunuzu söyleyebilirim.

Rüyada araç görmek

RÜYADA TREN, GEMİ, OTOBÜS GİBİ ARAÇLAR GÖRMEK

Rüyada kaçırdığınız bir araç, ‘treni kaçırmak' üzere olduğunuzun, uyarı sinyalidir.

Gemi görmek, dalgalı veya dingin sularda süren ruhsal bir yolculuğu sembolize eder. Hayatınızda bir değişiklik olabileceğini de gösterir.

Otomobil, hızı, yol koşulları, rengi, modeli, yılı, içinde ya da dışında olunduğu, içindeki diğer insanlar rüya esnasında hissettikleriniz ve size anımsattıklarına bakılarak doğru yorumlanabilir. Rüyanızda sizin ya da yakın çevrenizden birisinin hızlı araba kullandığını görüyorsanız, sizin ya da kullanan kişinin gerçek hayatta yavaş araç kullanması daha uygun olacaktır. Bu bir uyarı rüyası olabilir. Rüyada görülen ‘kaza' da aynı anlama gelir. Aman dikkat!

Otobüs rüyaları, sosyal ilişkileriniz, toplumsal konumunuz, sosyal ortamlarda kendinizi nerede gördüğünüzü gösteren rüyalardır. Ya da başkaları ile paylaştığınız ortak kaderi, ekip çalışmasına bakışınızı da ifade edebilir.

Tabii tüm bu söylediklerim, sabah kalktığınızda ya da akşam evinize dönerken, normalde eve ulaşmanız gereken sürenin çok üzerinde bir zamanda evinize ulaşıp sinirleriniz saç uçlarınıza gelmediyse, kırmızı ışıkta geçen, sinyal vermeden sollayan, dünyada yaşayan oksijenli solunum yapan azraillerle tanışmadıysanız geçerli.

Yoksa, akşam gördüğünüz rüya, bir kabusu hayat adında yaşayan beyninizin, gündüz unutamadığı kayıtları akşam rüyalarınızda yayına almasıdır. Altında fazla anlam aranmamalıdır.

Astrolog Niobe Aslı Temel

GÖRDÜĞÜNÜZ RÜYALARI BİZE GÖNDERİN, YORUMCUMUZ SİZİN İÇİN YORUMLASIN!

Yayın tarihi: 02.09.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.