Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YAY 2016 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Yay 2016 yıllık burç yorumları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.12.2015 - 16:45 | Son Güncelleme:

2016 yılında burcunuzu neler bekliyor? Bu yıl aşk ve iş hayatınızdaki gelişmeler neler? İşte, Astrolog Niobe Aslı Temel’den 2016 yılı Yay burcu yorumu...

Sevgili Yay’lar, bu yıl hayata daha gerçekçi bakmaya başlayacaksınız. Artacak sorumluluklarla hedeflerinizi yeniden gözden geçireceksiniz. Eğitmen ve kısıtlayıcı gezegen Satürn, 2014 Aralık ayından beri burcunuzda ve 2 yıl daha burcunuzda olacak. Satürn, farklı alanlarda size yeni deneyimler kazandıracak. Hayatınızı 2018 yılına kadar yeniden yapılandıracaksınız. Fakat bu süreç biraz zor ve engelli olabilir. Bugüne kadar alıştığınızdan daha değişik bir sürece girebilirsiniz. Daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Pozisyonunuzun önemi artabilir fakat gerektirdiklerini üstlenmekte zorluklar yaşayabilirsiniz. Karşılaşacağınız bazı kişiler özel yaşamınızda sizi düş kırıklığına uğratabilir. Satürn gezegeni, 2018 yılında burcunuzu terk ettiğinde hayatınızın aşkını bulmuş ve özel arkadaşlık ilişkileri elde etmiş olduğunuzu göreceksiniz. Hayatınızı daha sağlam bir temele oturturken zayıf ve önemsiz şeylerden de kurtulabilirsiniz. Tüm bunları yaşarken fark etmeyebilirsiniz fakat Satürn burcunuzdan çıktığı zaman sağlam adımlarla atılmış, yeni ve değerli bir hayatla karşılaşacaksınız. Üniversite sınavını kazanmak veya okulu bitirmek için zorluklarla geçen bir dönemden başarıyla çıkmak gibi. Önemli olan tek şey bu süreçte elden gelenin yapılması. Satürn sadece çalışanları ve gayretli olanları ödüllendirir. Bu sebeple öğretmen olarak adlandırılır. Fakat Satürn’ün etkisi hemen görülmez. Bu 3 yıllık geçiş sürecinde özellikle doğum gününüzle ilgili derecelerden geçerken varlığını hissedersiniz.

SAĞLIĞA DİKKAT

Bir önceki sene zorlanan Kasım doğumlu Yaylar, bu süreçte kalıcı ve uzun dönemli planlar yaptılar. Bu yıl ise 26 Kasım sonrasında doğan Yay burçları etkilenecek. Önümüzdeki iki yıl içinde, özelikle 4 Eylül tarihinden beri endişelendiğiniz ve üzerinde çalıştığınız konularda daha fazla mücadele edeceksiniz. Her zamankinden daha fazla gayret göstermeniz gerekebilir. Özellikle sağlıkla ilgili konuların da bu geçiş sürecinde dikkate alınması gerekiyor.

YENİ BİR HAYAT

Eğer Satürn gezegeninin bu geçişi sırasında kendinizi umutsuz hissederseniz, hatırlayın ki bu geçiş sona erdiğinde elde ettikleriniz sizi şaşırtacak ve mutlu edecek. Öünkü Satürn, şans gezegeni Jüpiter gibi kendini mutlu hatırlatmaz ama sürecin sonunda kazandırdıklarıyla ve geldiğiniz nokta ile size her şeye değecek bir uzun vadeli mutluluk vadeder. Satürn, sizi fazlalıklarınızdan arındırır, güçlendirir, doğru yolu gösterir ve size kalıcı hediyeler verir.

GÖZLER SİZE ÇEVRİLİYOR

Geçtiğimiz Ağustos ayının ikinci haftasından beri 10. evinizde bulunan ve Başak burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, bu evinizde özellikle kariyer hayatınız ve toplum içindeki itibarınız ile ilgili konuları koruyor. Bu fırsatlar ya size gelecek ya da siz onları yakalayacaksınız ve kapılar da sizin için ardına kadar açık olacak. Görev, pozisyon, terfi ve sektör değişikliklerinden yana önünüz açık. Geliriniz artabilir, itibarınız yükselebilir, tüm gözler size dönebilir. Fakat tüm bunlar için elbette sizin de çaba göstermeniz gerekiyor.

29 Kasım ve 11 Aralık tarihinde doğan Yay burçları biraz daha çaba gösterebilir ve hak ettiklerini alırken sıkıntılarla karşılaşabilir.

DOĞRU KİŞİLERLE FAYDALI İLİŞKİLER

Jüpiter, 2016 Eylül ayının ikinci haftasından itibaren burç değiştiriyor ve 11. evinize geçiyor. Bu da demek ki Jüpiter’in bu geçişi ile hayatınızda yeni ve faydalı dostluklar, konumu iyi grup ve kişiler size destek olabilir, sizi olumlu etkileyebilir. 10 Eylül tarihinden sonra bir yıl boyunca yeni çevrelere girecek ve yararlı arkadaşlıklar kuracaksınız. Sosyal yardımlaşmalar ve sivil toplum örgütleri ile çalışmalar da söz konusu.

ÖZEL VE SOSYAL İLİŞKİLER

Sevgili Yay’lar, 2016 boyunca aşk yerine kariyer hayatınız ön planda. Fakat aşk evinizde bulunan sürprizler gezegeni Uranüs, aşk ve yaratıcılık ile ilgili konularda sizi şaşırtacak, son yıllarda olduğu gibi bu yıl da özgürlük isteğinizi artıracak. Bu durum çocuklarınızı ilgilendiren konularla da alakalı olabilir. Özellikle 6 - 19 Aralık doğumlu Yay burçları bu durumdan daha fazla etkilenecek. Önümüzdeki sene, çocuklarınız veya çocuğunuz gibi gördüğünüz kişiler beklenmedik çıkışlarıyla sizi şaşırtabilir. Onları özgür bırakın. Özgürlük olgunlaştırır.

Ani gelişmelerle yenilikler isteyebilir, taşınmayı bile düşünebilirsiniz. Değişiklik sizin en iyi dostunuz! Yeni arkadaşlıklar, faaliyetler, ilgi alanları sizi canlı ve zinde tutacak!

FİNANSAL KONULARDA YENİ KAZANIMLAR

16 Mart - 26 Haziran tarihleri arasında Plüton ve Jüpiter’in arasındaki olumlu durum itibarınızı destekleyecek ve özellikle kariyeriniz, toplumdaki yeriniz ve parasal konularda size yardım edecek. Fakat Plüton’un Oğlak burcunda bulunması nedeniyle bu sene de finansal alanlarda mücadele etmeniz gerekebilir. Ama şunu Niobe’ce rahatlıkla söyleyebilirim ki önceki yıllara göre daha tatminkar bir dönem sizi bekliyor. Artık size faydası dokunmayan veya zarar veren şeyleri hayatınızdan çıkarabilir, bütçenizi gözden geçirebilirsiniz. Daha az çalışarak daha fazla kazanmak isteyebilirsiniz. Eski borçlar, nafaka, miras gibi kapandığını düşündüğünüz konular tekrar karşınıza çıkabilir. Örneğin aldığınız bir şeyin borcunu ödeyemiyorsanız bu konuda Plüton size onu satmanız konusunda ısrar edebilir. Özellikle 6 – 8 Aralık doğumlu Yay’lar bundan daha fazla etkilenebilir. Önemli gelişmeler ve büyümelerle karşılaşabilirsiniz sevgili Yay’lar. İki yıl boyunca daha fazlası için çalışarak sonunda tüm bu çabaların karşılığını alacaksınız.

AİLE İLİŞKİLERİ VE EV HAYATI

Bu sene Neptün’ün konumundan dolayı konsantrasyon konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. İş hayatınızın yoğun geçmesi sebebiyle aileniz veya çevrenizdekiler ihmal edildiklerini düşünebilirler. Eğer geçtiğimiz 3 yıl içinde ev ile ilgili yenilik yaşamayan Yay’lar varsa bu yıl bu konuda fevri adımlar atmamaları iyi olabilir. Fakat evde feng shui, uğurlu eşyalar, değişik kokular gibi ufak ve spiritüel değişiklikler yapılabilir. Çocuğu olanlar, odalarını değiştirebilir veya çocuklar ayrı eve taşınabilir. 27 Kasım ve 5 Aralık doğumlular başta olmak üzere tüm Yay’lar, aile ve ev ile ilgili olarak dikkatli adım atmalı. Geçmişten gelen ve önemsenmeyen ufak konular su yüzüne büyüyerek çıkabilir, geçmiş kendini hatırlatabilir ve maddi konularda sorunlar yaşanabilir. Emlak firmaları ve yabancı yatırımlar da söz konusu olabilir. Aşağıdaki önemli tarihlere bu bilgiler ışığında göz atabilirsiniz.

ÖNEMLİ TARİHLER

Sevgili Yay’lar aşağıdaki tarihleri dikkate alırken, +/- bir ay açıklamasını özellikle dikkate almanızı rica ediyorum.

Mart (+/- 1 ay) döneminde ailenizdeki kişilerin sorunları sizi de etkileyebilir ve problemlerle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Bunlar yenilikleri tetikleyebilir. Maddi anlamda sınavdan geçebilirsiniz. Kredi, nafaka, miras, borç, burs, vergi, sigorta vb. gibi ortak gider konularında sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Fakat sağlığınıza da dikkat edin. Sosyal olarak farklı ortamlara girmeniz gerekirse de kolaylıkla yeni arkadaşlıklar edineceksiniz.

16 Mart dolaylarında kariyeriniz ve itibarınız ile ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir, haberler alabilirsiniz.

17 Nisan - 27 Mayıs tarihleri arasında ne kadar uğraşsanız da olmuyormuş gibi gelebilir fakat Ağustos sonrası istediğinize hızlıca kavuşacaksınız.

21 Mayıs – 30 Haziran arasında sosyal ve aşk hayatınız desteklenecek.

Ağustos gibi iletişime, yakın çevrenize ve bu çevredeki kişilerle olan ilişkilerinize özel ilgi göstermeniz gerekebilir.

Eylül (+/- 1 ay) döneminde farklı konulara yönelebilir, iş veya sektör değiştirebilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Buna elde edeceğiniz yeni bilgiler de sebep olabilir, bunun önünü açabilir.

Öğrenim hayatına devam eden Yay’lar yeni okul, ders, öğretmen gibi konularda değişiklikler yaşayabilir.

Mart ayında yaşananlara bağlı olarak yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Eylül ayında çevrenizden gelecek eleştirilere veya şikayetlere katlanamayabilirsiniz. Eşiniz, aile büyükleriniz, babanız veya patronunuz sizi de etkileyecek değişiklikler yaşayabilir. Finansal anlamda farklı düzenlemeler yapma gereği duyabilirsiniz. Partnerinizin gelir ve giderleri önem kazanabilir.

Aileniz ve sizin için otorite konumunda olan kişiler arasında kalmanız mümkün. Para kazanmak için insanlarla iyi geçinmeniz gerektiğini ailenize açıklamanız gerekebilir. Önceden yaşadığınız şeyleri hatırlatacak durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sevgili Yay’lar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Yayın tarihi: 25.12.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.