Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

VENÜS VE MERKÜR BOĞA BURCU'NDA

Venüs ve Merkür Boğa Burcu'nda
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.05.2011 - 15:06 | Son Güncelleme:

16 Mayıs haftası neler oluyor?

Pazartesi günü Venüs ve Merkür’ün de Boğa burcuna geçmiş olması, Salı günü oluşacak Dolunay’ın maddi kazançları artırma potansiyelini gösteriyor. Tüm hafta boyunca, finansal konularda akılcı kararlar almak, doğru yatırımlar yapabilmek mümkün olacak. Bu hafta gökyüzünde neler oluyor, bu değişiklikler bizi nasıl etkileyecek Binnur Zaimler anlatıyor.

Bu hafta müzik ve sanatla ilgili aktiviteleri gerçekleştirmek, ortaya çkarmak için uygun günler. Cumartesi Güneş’in İkizler burcuna geçmesi ile sosyal, hareketli ve iletişime açık günler başlıyor. Hafta sonu Güneş ve Neptün zorlayıcı açı içinde olacaklar, dolayısı ile yanılsamalara ve iletişim kazaları sözkonusu olabilir. Mantık sezgilerle yarışmaya kalkabilir.

(Yükselen burcunuza göre de okuyun)

Koç: Tüm potansiyel sizin kariyeriniz, maddi koşullarınız ve projeleriniz üzerine yoğunlaşmış durumda. Maddi kazanımlarınızın arttığını görebilir, bunu başkaları ile de paylaşmak isteyebilirsiniz. Size gelen fırsatları becerileriniz artırmada kullanabilir, kendinize yatırım yapabilirsiniz. Hafta sonundan itibaren yakın çevreniz, kardeşleriniz ile daha sıkı bağlar kurabilirsiniz. Kısa geziler sırasında unutkanlığa karşı önleminizi alın.

Boğa: Tüm gezegenlerin sizin tarafınızda olması, bir çok konuda adımlarınızı hızlandırmanıza yardımcı olacak. Kişisel hedeflerinizi yerine getirmek için hem ısrarlı, hem de uyumlu olabilirsiniz. Bu hafta kimse kolay kolay size hayır demeyeceğinden, hedeflediğiniz yönde ilerlemenizi hızlandırın. Boğa sabit bir burç olsa da, Mars’ın burcunuzda bulunmasını kullanarak iradeli ve tutarlı hareketlerle ilerleyebilirsiniz. İnat etmek ve direnç göstermek yerine, proaktif olup kendi çözümlerinizi üretmenizde fayda var.

İkizler: Hafta başında oluşan Dolunay, günlük işlerinize, projelerinize ve sağlık durumunuza ışık tutacak. Doktor kontrolü için uygun zamanlar. Hafta içinde genelde sakin günler sizi bekliyor. Sonuçlanması konusunda ısrarcı olduğunuz projeler, işler bir süre daha beklemenizi gerektirebilir. Hafta sonuna doğru kendinizi daha iyi ortaya koyamaya başlıyorsunuz.

Yengeç: Hafta başında oluşan Dolunay ve gökyüzü sizi destekliyor. Hem özel hem de iş hayatınızda ön plana çıkmanızı destekleyecek koşullar oluşmuş durumda. Çevrenizdekiler size karşı anlayışlı ve yardımcı davranıyorlar. Bu fırsatı değerlendirerek özellikle yeni mesleki gruplar içine girebilirsiniz. Katılmayı düşündüğünüz, sizin hayattaki ideallerinize uygun gruplar tarafından kabul görebileceğiniz bir hafta.

Aslan: İster çalışan biri olun, ister çalışmayın, bu hafta toplum üzerindeki itibarınız artırıcı koşullar oluşuyor. Hafta başında ev ve dış dünya arasında önemli bir denge kurmanız gerekebilir. Dış dünyada daha rahat ve hareket halinde iken, ev ve aile de sizden ilgi bekliyor olabilir. Bu hafta iş görüşmelerinizin olumlu yönde sonuçlanması için pek çok destek var. Size bağlı çalışanlardan da büyük destek alarak her konuda ilerleyebilirsiniz.

Başak: Hayata olan inancınız, öğrendiklerinizde ve kendinizi dış dünyada geliştirmenizle artıyor. Medya ve yabancılarla bağlantılı tüm işler yolunda görünüyor. Yurt dışı seyahat ve yabancı kültürleri tanıma anlamında pek çok şey yapabilirsiniz. Bu hafta başında alacağınız kararlar, akılcı olmanız sayesinde olumlu sonuçlanacaktır. Detaycı ve kontrolcü olmanız bu hafta işe yarıyor. Hafta sonu istemeden de olsa birilerinin sizi yanıltıp işleri karıştırmamasına dikkat edin.

Terazi: Yavaş yavaş ilişkiler konusunda rahatlıyorsunuz. Haftalardır o kadar kişiyle muhatap olmanız ve hepsine ayrı ayrı dert anlatmanız sizi biraz yormuş olabilir. Şimdi eşinizle veya en yakın çalışma arkadaşınızla ortaklaşa yürüttüğünüz yatırımlara odaklanmanın zamanıdır. Hafta başında oluşan Dolunay, maddi birikimler konusunda dengeli bir paylaşım gerçekleştirmenizi sağlayabilir.

Akrep: Hafta başında burcunuzda oluşan Dolunay, Pazartesi ve Salı günleri, pekçok konunun sonucunu almanızı sağlayabilir. Sonuçlar beklediğiniz yönde gelişmediği durumlar yaşansa da en azından artık merakınız giderilmiş olacak. Eşiniz veya sevgilinizle iletişimizin bir süredir oldukça ön planda. Kendinize özen gösterin ve beraber daha fazla zaman geçirmeye bakın. Yalnızsanız bu hafta karşınıza ilgileneceğiniz çekici biri çıkabilir.

Yay: Günlük koşturmalarınız bu hafta en üst noktada olabilir. Ancak ayakları yere basan çalışmalar yaptığınızı siz de biliyorsunuz. Üzerinde uğraştığınız konular sakinlik, uyum istiyor. Bunu sağladığınızda, size bağlı çalışanlar da oldukça rahat edecekler. Hafta başında ufak tefek öngörülemeyen aksaklıklar canınızı sıkmasın, her şey geçici önemli olan sizsiniz. Sağlık konularında belli bir plan çerçevesinde hareket ederek kendinizi iyileştirebilirsiniz.

Oğlak: Aşk kapıyı kırınca! Eğer yeni bir ilişkiye açık hissediyorsanız çevrenizde uygun koşulları bulmanız mümkün. Eğer başlamış bir ilişkiniz varsa, bu hafta odak noktanız olacak şey aşk. Varsa çocuklarla ilgili konular olumlu yönde ilerleyecek. Eforunuzu çocuklarınıza ayırdığınız bir dönem. Mesleki ideallerinize yönelik önemli sunuşları hafta başında gerçekleştirebilirsiniz.

Kova: Sabit burçlarda hafta başında oluşan Dolunay, hem iş hem de özel hayatınızda bazı kararlar almanızı isteyebilir. Her ne kadar kültürünüz diğerlerinden üstünse de, bu hafta ‘ben bilirim’ tavrı çok işe yaramayabilir. Bırakın evde bazı kararları başkaları versin ve siz uygulayın. Önemli gezegenlerin eviniz ve aileniz ile bağlantılı konuları işaret etmesi, bu alanda büyük değişimlerin olduğuna işaret. Şimdi de evi yenileme zamanı…

Balık: Haftanın ilk iki günü oluşan Dolunay, size maddi ve manevi destek veriyor. Üzerinde çalıştığınız ve yazıp çizdiğiniz keyifli konuları açığa çıkarabilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizle olan ilişkileriniz son derece aktif. Kısa seyahatlerinizin ve bazı ziyaretlerinizin sonucunda, hiç beklemediğiniz fırsatlarla karşılaşıp yeni projelere yelken açıyorsunuz. Hafta sonu ise kafanızın dalgın olması, evdeki işleri karıştırmasın.

Binnur Zaimler'in bu haftaki köşe yazısını okumak için tıklayın!

Yayın tarihi: 16.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

çok merak ediyorum ailemle aram nasıl olucak acaba

20.05.2011 00:29:56 nihal görkem köse

sayin binnur zaimler ben yukselen burcumu bilmiyorum. lutfen yazarmsiniz. tesekurler. 11 eylul 1979 saat 16

17.05.2011 00:14:51 aysun yanilmaz