Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

TERAZİ 2016 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Terazi 2016 yıllık burç yorumları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.12.2015 - 16:41 | Son Güncelleme:

2016 yılında burcunuzu neler bekliyor? Bu yıl aşk ve iş hayatınızdaki gelişmeler neler? İşte, Astrolog Niobe Aslı Temel’den 2016 yılı Terazi burcu yorumu...

Bu yıl kötülüklerden korunuyorsunuz Sevgili Terazi’ler. Ağustos ayının ikinci haftasından beri 12. evinizde bulunan ve Başak burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter; 2016 Eylül ayının ikinci haftasına kadar arkadaşlık, gizli yürütülen işler, ruhsal büyüme, yardım faaliyetleri, sağlık ve spiritüel konularda size fırsatlar yaratmaya, olanaklar sunmaya veya sizi koruması altına almaya devam edecek. Bu süreçte ihtiyacı olanlara yardım edebilir, gizlice ileriye dönük planlamalar yapabilir veya önlem almak amacıyla muhtemel entrikalara karşı gizli konuşmalar yapabilirsiniz. Fakat Jüpiter, bu kapalı kapılar ardındaki konuşmaların gizliliğini zorlaştırabileceği için kendinizi zor duruma düşürmekten kaçının. Jüpiter’in bu geçişi, sağlığınız açısından da olumlu. Daha önceden ön plana çıkmayan işlerde başarılı olunabilir. Sosyal yardımlaşma grupları, hastane, hapishane ile ilgili konularda ya da bireysel olarak yapılan her tür işte 12. evdeki Jüpiter destekleyici. Ruhen rahatladıktan ve arındıktan sonra 2017 yılında hayatınızın en güzel zamanlarını karşılamaya hazır olacaksınız.

JÜPİTER’DEN AŞK, İŞ VE PARA

Şans, bereket ve bolluk gezegeni Jüpiter, Eylül ayının ikinci haftasından itibaren Terazi burcuna geçiyor. Bu da hayatınızın pek çok alanında koruma altında olacağınızı gösteriyor sevgili Terazi’ler. Jüpiter, her burca 12 yılda bir uğrar ve bu sene de sizin yüzünüzü güldürecek! Aşk, iş, para... Herkese aradığını verecek. Hayatınızı değiştirebilecek fırsatlar ve sıkıldığınız anlarda neşe kapınızı çalabilir. Eğitim hayatına dönüşü veya daha fazla seyahat düşünenler için fırsatlar doğabilir. Şu kesin ki Eylül ayından sonra 13 ay boyunca kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Maddi ve manevi anlamda büyürken dış görünüşünüzle de yeni bir siz yaratacaksınız. Sadece enerjiniz yenilenmeyecek, hayatınız da değişecek sevgili Terazi’ler. Siz en iyisi bir dilek listesi yapın ve sık sık sosyalleşin. Yalnız tek sorun bu dönemde iştahınız da açılacak. Jüpiter’in geçişleri kilo almaya elverişlidir. Tat ve görünüşler sizi etkileyebilir. Benden uyarması Niobe’ce.

DAHA FAZLA SORUMLULUK VE ZORLUK

Eğitici ve zorlayıcı gezegen Satürn, geçtiğimiz yıldan beri 3.evinizde bulunuyor ve önümüzdeki iki yıl boyunca da burada bulunmaya devam ederek iletişim, yakın çevre (kardeşler, kuzenler, akrabalar, komşular vb.), medya, satış, pazarlama, dış ticaret alanlarında size yeni şeyler öğretmeye, zorlayıcı ve olgunlaştıran dersler vermeye devam edecek. Yıla, hayatın size olumlu şeyler vermediğini düşünerek başlayabilirsiniz ama Satürn’ün iki yıllık yolculuğu bittiğinde korunduğunuzu hissedecek ve hayata karşı daha iyimser olacaksınız. Fakat iki sene daha akrabalarınıza karşı daha verici olabilir, onların sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Komşularınızla da zorlu ilişkiler yaşayabilir, yakın çevre ilişkilerinizde engellenmiş hissedebilirsiniz. Bu iki yıl boyunca suçluluk hissedebilirsiniz ama bunu yapmayın! Çevrenizde bazı şeyler değişiyor ve siz de kendinizi evrenin dersleri karşısında ispat ediyorsunuz, hepsi bu. Bu süreçte özellikle öğrenci Terazi burçları daha fazla çalışacak ve eğitimlerine önem verecek çünkü entelektüel birikimleri önem kazanacak. Eğitimlerini hafife almamaları gerekiyor. Terazi burçları bu dönemde eğitmen rolü üstlenerek çevrelerindeki bazı kişileri yeniden yapılandırabilir veya dikkat gerektiren işlerle daha çok ilgilenebilir.

KARİYER HAYATI

Medya, bilişim, halkla ilişkiler, satış, pazarlama ve iletişim konularına yoğunlaşabilirsiniz. Bu yıl yapacağınız çalışmaların karşılığını 2017 yılında alabilirsiniz. 2016’de hiçbir şey altın tepside gelmeyecek. Sizin için şanslı bir 13 aylık süreç, Eylül ayının ikinci yarısından itibaren başlayacak.

ZOR BİR İLETİŞİM DÖNEMİ

Normal zamanda gelişmiş konuşma yetenekleriniz olsa da önümüzdeki 2 sene boyunca kendinizi doğru ifade etmekte ve karşı tarafı etkilemekte zorluk yaşayabilirsiniz sevgili Terazi’ler (Geçtiğimiz Eylül ayında süreç tekrar başlamıştı). Net ifadelerle sadece ihtiyaçlarınıza yönelik cümleler kurmanız, karşı tarafta olumsuz tepkiler uyandırabilir çünkü bu durumu sizde görmeye hiç alışık değiller. Söylediklerinize ve yazdıklarınıza dikkat edin. Çünkü olumlu ve olumsuz anlamda akılda kalıcı olacaklar. Geçtiğimiz 2014 Aralık ayından beri Yay burcunda bulunan ve iki yıl daha bu burçta olacak Satürn, sizi iletişim konusunda disipline edecek. 7 Mart - 28 Mayıs zaman aralığında fazla konuşkan olabilirsiniz. Kelimelerinizi seçerken dikkatli olun. Fakat iyi olan şu ki Satürn, burçlar arasında en güzel konuşan iki burçtan biri olan Terazi’yi zorlasa da ancak bir yere kadar kabalaştırabilir çünkü siz doğuştan kibarsınız, politiksiniz ve kimseyi kıramazsınız.

İLİŞKİLERDE FARKLILIKLAR

Koç burcundaki Uranüs, son yıllarda size farklı ilişkiler yaşatıyor: Anlık etkileşimlerle biten veya başlayan ilişkiler gibi (flörtler, partnerler, arkadaşlar). Kendinize “Bu kadar enteresan insanı nasıl buluyorum veya bu kadar ilginç ilişkiler kurmak zorunda mıyım?” şeklinde sorular sormuş olabilirsiniz. 2018 yılına kadar Uranüs ve Plüton ilişkilerinizde hızlı değişiklikler yapmaya geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi devam edecek. Bu yıl da eviniz ve özel ilişkileriniz, iş ortaklıklarınız arasında gidip gelmeyle geçecek ve beklenmedik olaylarla karşılaşmaya devam edeceksiniz. Beklenmedik ayrılmalar, birleşmeler, evlilik, farklı birliktelikler, ilişkilerde değişim ihtiyacı gibi tecrübeleri yaşamaya devam edeceksiniz. İlişkilere bakış açınız ve ilişkilerden beklentileriniz değişiyor veya ev ve aile ile ilgili konularda zorluklar yaşamış, bakış açınız değişmiş olabilir. Evle ilgili yatırımlar yapabilirsiniz. Yatırımsal kazançları destekleyen Plüton sayesinde karlı durumlar söz konusu olabilir (sigorta, vergi veya akrabalardan gelecek karlı durumlar). Uranüs ve Plüton bu yıl da sizi önemli konularda değişime itebilir, siz de bu değişime direnmeyin, onu kucaklayın, hayatınız daha kolay olacak böylece. Özgürlüğe daha fazla ihtiyaç duyacaksınız. Fakat Terazi burçlarının ilk on dört gününde doğanlar bu değişimi tamamladı. Özellikle 7 - 19 Ekim aralığında doğan Terazi’ler değişime uyum sağlamak ve iç seslerini dinlemek durumundalar. 2016 yılında teknoloji, medya, astronomi, astroloji, matematik branşlarında çalışan veya oldukça zeki ve sıra dışı kişiler dikkatinizi çekecek.

Balık burcunda seyahat eden Neptün ise ruhsal açıdan iyileşmenize yol açacak. Fakat işte kararsız olacaksınız. İşinizin size uygun olup olmadığını sorgulayabilir, iş arıyorsanız normalden daha çok gayret göstermek durumunda kalabilirsiniz. Neptün’ün bu konumu, başkalarına yardım edeceğiniz faaliyetlerin artacağını gösteriyor. Hem kendinize hem de başkalarına yardımcı olacağınız bir dönemdesiniz.

ÖNEMLİ TARİHLER

1 Ocak - 18 Şubat veya 26 Eylül - 10 Kasım aralığında tamirat, tadilat, restorasyon, dekorasyon gibi evle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.

Ocak - Mart döneminde parasal anlamda ilerleme isteğiniz yüksek. Size engel olan kişi ve şeylerden kurtulabilirsiniz.

9 Mart (+/- bir ay) civarında psikoloji, astroloji, felsefe veya mistik konularda önemli adımlar atabilirsiniz. Psikolojik anlamda rahatlayabilirsiniz. İş hayatınızla ilgili değişiklikler söz konusu olabilir.

23 Mart (+/- bir ay) civarında, eski veya yeni ilişkilerin etkisiyle dış görünüşünüzle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. Hoş görünmek isteyebilir, diyete veya spora başlayabilirsiniz.

27 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında kapandığını sandığınız bazı ödemeler su yüzüne çıkabilir. Eski harcamalardan pişmanlık duyabilir veya beklenmedik ödemeler yüzünden zorluklar yaşayabilirsiniz.

Ağustos ayı gibi aşk hayatında, yaratıcılık isteyen konularda veya çocuklarla ilgili olarak ani gelişimler yaşayabilirsiniz.

1 Eylül civarında (+/- bir ay) mutlu olmadığınız iş veya özel ilişkilerinizi bitirmek isteyebilirsiniz. Bazı şeyleri bitirmeden gizli gizli diğerine başlamak da isteyebilirsiniz. Zor durumda kalabilirsiniz, dikkat!

16 Eylül (+/- bir ay) tarihi gelişmeler anlamında Mart ayına benziyor. İşle ilgili değişiklikler olabilir. Spiritüel konulara (psikoloji, astroloji, mentorluk gibi) yoğunlaşabilirsiniz.

Sevgili Terazi’ler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Yayın tarihi: 25.12.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.