Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KOVA 2016 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Kova 2016 yıllık burç yorumları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.12.2015 - 16:54 | Son Güncelleme:

2016 yılında burcunuzu neler bekliyor? Bu yıl aşk ve iş hayatınızdaki gelişmeler neler? İşte, Astrolog Niobe Aslı Temel’den 2016 yılı Kova burcu yorumu...

Sevgili Kova’lar; size faydası olmayan ve yük olan, yüzeysel arkadaşlık ilişkilerinizden kopacağınız, çevrenize bu gözle bakacağınız bir yıl sizi bekliyor. Fakat evlilik, ortaklık gibi ikili ve yakın ilişkilerde daha olumlu bir hava hakim. Bu birlikteliklerden fayda görebilirsiniz ve partnerinizin yaşadığı olumlu durumlar size de yansıyabilir. Sene boyunca sizin için önemli olan uçarı hayalleri gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bu hayallerden bazılarını gerçekleştirmenin zor olacağını fark edebilirsiniz ama her zaman dediğim gibi hayaliniz imkansız da olsa yüzde 10’unu bile gerçekleştirseniz kardasınız demektir.

YENİ FIRSATLAR VE ŞANS

Geçtiğimiz Ağustos ayının ikinci haftasından beri 8.evinizde bulunan ve Başak burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter bu evinizde miras, nafaka, kredi, burs, borç, sigorta gibi ortak kaynak kullanımlarında 2016 Eylül ayının ikinci haftasına kadar devam edecek, size olanaklar yaratarak sizi koruma altına alacak. Bu süre zarfında borç, miras gibi konularda daha şanslı olabilirsiniz. Emlak konularında değişik imkanlarla karşılaşabilir veya vergi gibi meselelerde farklı indirimlerden yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde bu süreçte bütçenizi daha rahat yönetebilir, faiz konusunda şanslı olabilir, borçlarınızı rahatça ödeyebilir ve işlerinizden prim elde edebilirsiniz. Fakat hallettiğinizi düşündüğünüz maddi konuları bazı kişiler veya kurumlar tekrar karşınıza çıkarabilir. Fakat unutmayın ki şans gezegeni Jüpiter sayesinde bu işleri daha rahat çözeceksiniz. Bu dönemin bir başka özelliği de libidoyu yükseltmesi ve tutkulu ilişkileri tetiklemesi.

Jüpiter, 2016 Eylül ayının ikinci haftasında burç değiştiriyor ve yıl sonuna kadar eğitim, medya, halkla ilişkiler, yabancılarla ilişkiler, seyahatler ve yurt dışı bağlantılı işleri temsil eden 9. evinizi koruma altına alıyor. Bu dönemde yeni şeyler öğrenebilir, seyahat edebilir, yeni bir yabancı dil edinebilir, farklı kültürlerden insanlarla dostluklar kurabilirsiniz. Yeni bilgilere ve yerlere hevesli olacaksınız. Spritüel konular daha fazla ilginizi çekecek. 10 Eylül’den sonra medya ve yayıncılık sektöründe çalışanlar için güzel zamanlar başlıyor. Bu yıl öğrenecekleriniz veya tanışacağınız kişiler ilerde size fayda sağlayacak.

Fakat 27 Mayıs - 29 Haziran tarihleri arasında iş ve kariyer planlarınıza tekrar göz atmanız gerekebilir. İstediğiniz şekilde ve hızda gitmeyen işler için değişiklikler yapabilirsiniz.

Kariyer, itibar, iş, otoritelerle ilişkiler veya bulunduğunuz topluluklardaki duruşunuz gibi konularda son birkaç senedir bazı büyük sınavlar verdiniz. Yaşadığınız gerginlikler ve hayal kırıklıkları oldu. Bazı kişiler sizi zor durumlara düşürdü. Fakat artık hepsini geride bırakma ve rahatlama zamanı. Çünkü sevgili Kova’lar, artık bu konularda önünüz açık. 2016 yılının ilk üç ayında hayat ve kariyer ile ilgili hızlı geçişler yaşayabilirsiniz. Rekabet ve mücadele söz konusu. Otoriteniz olan kişilerle etkileşime girebilirsiniz. Bu kişiler sizin patronunuz veya yöneticiniz ise dikkatli olmanız gerekebilir.

4 – 14 Şubat tarihleri arasında doğan Kova burçları farklarını ortaya koyabilir. Yapacakları işler, özgün fikirler ve yaklaşımlar buna sebep olacak. İletişim, yayıncılık, eğitim, satış, pazarlama ve yakın çevre (akraba, komşu vb.) ile ilgili konularda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Öğrenim hayatı devam eden Kova’lar için olumlu bir dönem söz konusu.

SOSYAL İLİŞKİLER ZORLUKLAR

Sevgili Kova’lar; sizi bekleyen 2 yıl boyunca sosyal hayat, arkadaşlık ilişkileri, toplumsal faaliyetler ve sivil toplum örgütleriyle çalışmalar hayatınızda önemli bir yer tutacak. Yeniliklere açık olacaksınız, olgunlaştırıcı testlerden geçeceksiniz. Arkadaşlıklarınız değişim sürecinden geçebilir, bazıları ile ilişkileriniz sonlanabilir, yeni çevrelerde iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. 17 Nisan - 27 Mayıs tarihleri arasında bazı arkadaşlarınızdan uzaklaşabilir ve ilişkilerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz. Sivil toplum örgütleri için çalışan Kova’lar zorluklarla karşılaşabilir ve istediği performansı elde edemeyebilir. Genel olarak sosyal hayatta bir zorlanma mevcut. Fakat önünüzde 2 yıl var, bu sebeple neler olduğunu hemen anlamanız mümkün olmayabilir.

HAREKETLİ GÜNLER

Sosyal yaşamınız ve arkadaşlarınızla ilişkiler Mart, Nisan, Mayıs, Ağustos ve Eylül aylarında keyifli geçecek. Arkadaşlarla Ağustos ve Eylül’de seyahat söz konusu olabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Uzun süredir görüşmediğiniz ve iletişiminizin koptuğu kişilerle Haziran ve Temmuz aylarında karşılaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ TARİHLER

Sevgili Kova’lar aşağıdaki tarihleri dikkate alırken, +/- bir ay açıklamasını özellikle dikkate almanızı rica ediyorum.

Mart (+/- 1 ay) civarında, finansal anlamda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Elinizdekileri korumalı, çanta ve cüzdanınızı çaldırmamak için dikkatli olmalı ve yatırımlarınıza önem vermelisiniz. Alacağınız riskler ve fazla harcamalar sorun oluşturabilir. Yatırımlarınızı yanlış yönlendirebilirsiniz. Spritüel alanlardan gelir elde ediyorsanız buralarda değişiklik yaşayabilirsiniz.

Eğer uzun mesafeli bir ilişki yaşıyorsanız bu ilişkiyi yürütmenin zor olduğuna karar verebilirsiniz. Taşınma da gerçekleşebilir. Uzun süredir görmediğiniz bir kişiyi haber vermeden görmeye giderseniz sürpriz yaşayabilirsiniz. Bu ayda ilk görüşte aşk gibi etkileşimlere de açıksınız.

Eğitim ile ilgili yenilikler yaşayabilirsiniz. İletişim ve teknolojik araçlar konusunda sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Akrabalarınız sorunlar yaşayabilir ve ilgilenmeniz gerekebilir.

Eylül (+/- 1 ay) dolaylarında kredi, vergi, sigorta, burs, komisyon, sponsorluk, nafaka, miras gibi ortak kaynak konularında beklenmedik gelişmeler olabilir ve bununla ilgili işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. İş birliklerinizde zorluk varsa bunlar bitebilir ve yeni ortaklıklar yapabilirsiniz. Sorun ve eleştiriler ikili ilişkilerde sıkıntı yaratabilir.

Bazı gelişmeler nedeniyle maddi anlamda bir kısım iş birlikleriniz sona erebilir. Mart ayında yaşananlar tekrar gündeme gelebilir ve güven sorunları çıkabilir. İş ortaklarınızın maddi değişiklikleri sizi de etkileyebilir.

Bu ay maddi değişiklikler söz konusu. Sağlığınıza da dikkat edin.

Sevgili Kova’lar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Yayın tarihi: 25.12.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.