Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

Haftalık Burç Yorumlarınız
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
20.12.2010 - 11:52 | Son Güncelleme:

Bu hafta Ay tutulması ve Dolunay ile gerçekler herkes tarafından apaçık anlaşılır hale geliyor.

Bu hafta Ay tutulması ve Dolunay ile gerçekler herkes tarafından apaçık anlaşılır hale geliyor. Tutulmanın ağası (!) Merkür’ün konumu, hızlı ve dürtüsel olarak alınan kararların Ocak ayında gözden geçirilme ihtimalinin büyük olduğunu hatırlatıyor.

İşte bu haftaki burç yorumlarınız:

Koç: Hafta başında yakın çevre, arkadaşlar ve kardeşlerinizin hayatındaki değişikliklerle ilgileniyorsunuz. Tutulma sırasında gerçekleşen olaylar hayatın gücüne inanmanızı, kendinizi ve her şeyi daha fazla sevmenizi sağlayacak. Şükretmeniz gereken konuların farkına varın! Çarşamba gününden itibaren kariyerinizde sizin bile beklemediğiniz güzel gelişmeler var. İtibarınız üzerinde geçen haftadan beri yaptığınız çalışmaların geri dönüşlerini alacaksınız. Evdeki bazı şeyleri temizlemek için çarşamba ve perşembe uygun günler. Cumartesi en eğlenceli gün. Öğleden sonrayı gülmeye, sohbet etmeye ayırın. Ufak tefek işler için Pazar uygun görünüyor.

Boğa: Eşiniz veya ortağınızla hafta başında büyük bir yatırıma iyimserlikle, aniden karar verebilirsiniz. Eşiniz veya sevgilinizi bir süredir daha çekici buluyorsunuz. Başbaşa vakit geçirmek için bu haftayı kaçırmayın. Hafta ortasında yurt dışı iş seyahatleri veya yabancılarla çalışmak, ileriye dönük gerçekçi planlar yapmanızı sağlayabilir. Yakın çevrenizdeki kişilerde bazı değişimler söz konusu olabilir. Uzaklara taşınma veya bir süre yoğun çalışma sebebi ile görüşmeleriniz azalıyor.

İkizler: Kemerlerinizi sıkı bağlayın. Hafta başında yeni tanıştığınız herkes sizin hayatınıza uzun dönemli tazelik getirebilir. Yeni kişilerden aldığınız olumlu destek planlarınız da size yardımcı olacak. Ancak ilişkilerinizde bir süre gönüllülükle veren taraf olmayı seçin. Hafta başında, içinizden gelen dürtüsel istekleri uygulamaya geçirmeden önce düşünmenizde fayda var. İşlerin daha iyiye gitmesi yönünde attığınız adımlar, yanlış anlaşılmalardan dolayı karışıklığa sebep olmasın. İşinizle ilgili ani ve güzel değişiklikler tutulma ile karşınıza çıkabilir. Tutulma, bazı ikizler burçlarının aniden evlenmeye karar vermesini de sağlayabilir.

Yengeç: Hafta ortasına kadar günlük işlerinizdeki gelişmeler sizi mutlu ediyor. Size bağlı çalışan kişiler değişebilir. İyimser, canlı ve dinamik çalışanlar hayatınıza girebilir. Binicilik, yabancı dil gibi alanlara ilginiz varsa tam zamanı! Çarşamba gününden itibaren ilişkinizde olaylar istemediğiniz şekilde gelişse de, Ocak 23’ten itibaren yeni sayfalar açılacağını düşünerek iyimserliğinizi koruyun. Karşılıksız ve hesap sormadan başkalarına destek verdiğinizde geliştiğinizi hissedeceksiniz.

Aslan: Tutulma size şans oyunlarında, spekülatif konularda fırsatlar getiriyor. Arkadaş grupları sizi boğuyorsa, bu tutulma araya mesafe koymak için uygun bir zaman. Aşk ve flörtlerin, varsa çocuğunuzun arkadaşlıklardan daha önemli olduğunu anlayacaksınız. Çocuklarınızla ilgili bu hafta başlayan tüm gelişmelerin onların şansı olduğunu unutmayın. Sunuş, konuşma programlarınızı pazartesi, salı, cuma ve cumartesi günlerine koyduğunuzda büyük beğeni topladığınızı farkedeceksiniz. Her şey tutulma ile hızlanıp yoluna giriyor. Hafta ortası sağlığınızı koruma adına temkinli davranın.

Başak: Pazartesi ve salı günleri etkili olan Ay tutulması, bir çok alanda sizi etkiliyor. Eşiniz veya sevgilinizin kariyer alanında büyük adımlar attığını görmek sizi sevindiriyor. Yalnızsanız, tutulma ile birlikte ani kararla bir beraberlik başlayabilir. Eve yeni birşeyler almak, genişlemek ve ışıltıyı artırmak için pazartesi ve salıyı seçin. Hafta başında başkaları tarafından bazı kararlara zorlansanız da kontrol edemeyeceğiniz konularda uyumlu olmaya çalışın. İşleri gözünüzde büyütmezseniz daha hızlı sonuçlanacağınız göreceksiniz.

Terazi: Eğitim ve öğrenim hayatınız ile ilgili planlarınız varsa, bu hafta ‘start’ tuşuna basabilirsiniz. Ay tutulması ile öğrenci rolünü benimseyerek sıfırdan eğitminiz alacağınız yeni konular gündeme gelebilir. Bu hafta yazmaya başlamak, kısa seyahatlerde bulunmak, uzun dönemli olumlu etkiler getirecektir. Yeni bir eve taşınmayı planlıyorsanız, hafta ortasında alacağınız bilgiler sayesinde her şey çabucak olup bitebilir. Taşınmasanız da eve pratik, fonksiyonel eşyalar almak için uygun zaman çarşamba ve perşembe günleri olacaktır.

Akrep: Değerlerinizi, maddi ve manevi tüm birikimlerinizi etkileyecek bir tutulma gerçekleşiyor. Öncelikle para kazanma için attığınız adımlar, ileride size kat be kat geri dönecektir. Yeteneklerinizi artırmak, özellikle yabancı dil, yabancılarla ilişkiler konularına ağırlık vermek için uygun fırsatlar var. Cuma gününü kariyerinizle ilgili konulara ayırmanız avantaj getirebilir. Çocuklarınızı ön plana koyarak hayatınızın diğer alanlarını oturtmaya çalışın.

Yay: Ne kadar çok olayın arka arkaya geldiğine şaşırıyorsunuz. Gelecek yıllarınız ile bağlantılı iyimser planlar içine girip bu yönde harekete geçtiğinizde her şey sizi destekleyecek. İsteklerinizin önüne engel koymayın, işyerinde, evde kapılar ardına kadar açılıyor. Hamle yaptığınızda sonuçlarını uzun vadede alacaksınız. Karar verip sonra değiştirmektense, sakince ölçüp biçmek ve sonra adım atmak uygun olacaktır. İlişkilerinizde olayları akışa bırakın.

Oğlak: İç dünyanız, kendinize özel tuttuğunuz alanda büyük bir hareketlenme var. Rüyalarınız size bu aralar yol gösterebilir. İç sesiniz, daha iyimser olmanız için sizi yönlendirmeye çalışıyor. Görevlerinizden bazılarını bırakmanız, bazı sorumluluklardan arınma zamanınız geldi. Hatta size bağlı çalışan kişilerde de değişiklikler söz konusu. Bu hafta nefes açmanız için yürüyüşe önem vermeniz faydalı olur. Mümkünse temiz havayı içinize çekeceğiniz kısa yürüyüşler yapın.

Kova: Bugüne kadar ortaya çıkardığınız eserlerinizi, projelerinizi sorguluyorsunuz. Sizi şimdiye kadar bu noktaya getiren çalışmalarınızdan uzaklaşıp, strateji değiştirme niyetindesiniz. Yönünüzü başka rotaya çevirmeniz ve geleceğe farklı bir yoldan gitmeniz mümkün. Bunun yanında varsa çocuklarınıza odaklanmanız gereken dönem bitmek üzere. Artık başka ideallerinizi de devreye sokma zamanı... Biraz para harcamanız gerekebilir ancak getirisini ileride alacaksınız.

Balık: Kariyer hayatınızdaki olumlu gelişmelerin yanı sıra, ev ve aile ile ilgili bazı uğraşlar bu hafta dikkat çekiyor. Tüm olaylara olumlu tarafından bakmakta fayda var. Kendine acıma psikolojisini bir kenara bırakıp kontrolü ele alın. “Hep benim başıma geliyor” cümlesini kurmak yerine “Bu durum bana ne mesaj veriyor?” sorusunu sorun. Aynı sorunların tekrar ettiğini düşünüyorsanız, eski tepkiler yerine olumlu davranmayı seçin. Her şey bir yana, iki sene boyunca kariyerinizde önemli ilerlemelerin olacağı yeni bir dönem başlıyor.

Binnur Zaimler

Yayın tarihi: 20.12.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Boğa burcundaki "yoğun çalışmalar" kısmı beni biraz üzdü ama her hafta burcumu okumaktan inanılmaz keyif alıyorum.