Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

BU HAFTA NELER OLUYOR?

Bu Hafta Neler Oluyor?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.03.2011 - 00:27 | Son Güncelleme:

2011 yılı çok özel bir yıl olduğunu bize göstermeye devam ediyor.

2011 yılı çok özel bir yıl olduğunu bize göstermeye devam ediyor. 21 Mart sabaha karşı gerçekleşen Bahar Ekinoksu, Güneş’in Uranüs ile biraraya gelmesi sayesinde, diğer senelerden daha hızlı bir yıla girdiğimizi gösteriyor.

Kişisel, ülkesel ve Dünya seviyesinde uyanış demektir bu. Doğru ve güzele doğru gitmek isteyeceğiz. İçimizdeki enerjiyi agresifliğe dönüştürmek yerine, iyi şeylere yönelmeyi tercih edelim. Hem kendimiz, hem Dünya için hemen, beklemeden harekete geçelim.

(Özellikle yükselen burcunuzu okuyun.)

Koç: Bu hafta oldukça yoğunsunuz. Pazartesi bir çok kişi sizi belli konularda ikna etmek için uğraşıyor olabilir. Onları dinledikten sonra, yine en doğru kararı siz kendiniz vereceksiniz. Hedeflerinize yönelik çalışmalarınızı önümüzdeki haftalar boyunca da devam ettirecksiniz. Henüz sizi etkileyecek yeni aya günler var. Hızınızı kesmeyin, ancak aceleci davranıp her şeyi kısa süreye sıkıştırmaya gerek yok.

Boğa: Özellikle hafta başında, günlük koşuşturmaların ve özen isteyen çalışmaların içinde bulunacaksınız. Ancak sağlığınızı ön plana alın ve hiçbir şeye gereğinden fazla önem vermeyin. Taze meyve ve sebze yemenin faydası olacaktır. Hafta ortasında ikili çalışmaların içinde bulunup işbirliği fırsatlarınız var. Sizle bağlantılı planlar yapılıyor olabilir, sezgilerinizle işleri farketmeniz daha kolay olabilir. 

İkizler: Geçen hafta zor kararlar vermiş olabilirsiniz. Bu hafta kendinizi dinlemek ve rahatlamak için zaman tanıyın. Güneşin de dostluk alanınıza girmesi, arkadaşlarla geçecek bir aya işaret ediyor. Dostlukların, mesleki grupların bu dönem gelişiminizde önemli faydaları olabilir. İdeallerinizi gerçekleştirmek için durmayın ve harekete geçin. Sevgiliniz ile arkadaşlarınız arasında seçim yapmanıza gerek yok, iki konuyu dengeleyebilirsiniz.

Yengeç: Bir çok gezegenden sonra en son olarak Güneş’in de kariyer alanınızda yer alması, büyük iş teklifleri fırsatlarının bulunduğunu gösteriyor. Önümüzdeki haftalarda herkes sizi konuşuyor olabilir. Evlilik kararı almak, büyük bir iş transferi yapmak için iyi bir dönem içindesiniz. Dış dünyada, sizin izin verdiğiniz ölçüde büyük gelişmeler olabilir, tek yapmanız gereken geçmişi unutmak ve kendinize inanmak.

Aslan: Pazartesi, yakın çevrenizle, kardeşlerinizle ilgilenmek önceliğiniz olabilir. Çekici kişilerle tanıştığınız bir dönem bu hafta da devam ediyor. İlginizi ekmeye çalışan ve size kur yapan kişileri artık farketseniz iyi olur. İş hayatında ve özel hayatınızda iş yaptığınız kişilerle uyumlu çalışmalar sözkonusu. Bahar ekinoksu ile birlikte yurt dışı bağlantılı konular, yüksek öğrenim ve medya konuları oldukça gündemde.

Başak: Günlük çalışmalarınızda çok yaratıcı ve keyifli bir dönem bu hafta da devam ediyor. Projelerinizde rahatsınız ve maddi birikimlerinize faydasını görüyorsunuz. Eşiniz veya ortağınızla ortaklaşa paylaşımlar konusunda bu hafta da fırsatlar var. Pazar günü ve sonrasında karşıt burcunuza geçecek olan Venüs, tüm projeleriniz ortaya koymanızı ve takdir görmenizi sağlayacak.

Terazi: Hafta başındaki sorumlulukları ciddiye alıp, dengeli hareket etmeniz, haftanın gidişatını da olumlu yönde etkileyebilir. Endişeleri bir kenara bırakarak mantıklı ve gerçekçi olun. Hayatınızda bazı şeyler yavaş yavaş değişiyor, yeni tanıştığınız kişilerle uzun vadeli ilişkiler kurmanız mümkün. Kenara çekilip olayları seyretmek ve pasif tepkiler vermek yerine, ipleri ele alın. İletişim becerilerinizi kullanmanızın tam zamanı.

Akrep: Hafta ortasına kadar burcunuzda bulunan Ay, ışığı ile sizi ön plana çıkarıyor. Bir çok kişi sizi arayabilir, arkadaşlarınızın aklına gelebilirsiniz. Evinizde sakin ve uyumlu, keyifli bir hafta daha sizi bekliyor. Bahar ekinoksu, günlük işlerinize ve projelerinize daha fazla önem vermenizi sağlayacak. Pazar günü Balık burcuna giren Venüs, ilgi odağınızı evinizden alıp çocuklarınıza yöneltecek. Yalnızsanız aşk hayatınız pazar gününden itibare hareketleniyor.

Yay: Haftanın ikinci yarısında gözler sizin üzerinizde olacak. Yaratıcılığınız ve aşk hayatınız oldukça hareketli. Tatile çıkmak, kısa kaçamaklar yapmak sizi bu hafta yenileyebilir. Canlı, neşeli ve bilgiyi arayan kişiliğinizi destekleyecek olan gökyüzü, başkalarına iyimserliğinizi bulaştırmanızı istiyor. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili güzel gelişmeler duyabilirsiniz. Yazma ve kısa gezilerle ilgili fırsatları bu hafta sonuna kadar değerlendirin.

Oğlak: Aileniz ve eviniz hala ön planda. Taşınma planlarınızı şimdi yapıp, yeni ay dönemine kadar harekete geçmezseniz daha doğru olur. Hafta başında, büyük bir porjeye imza atabilir, kariyer hayatınızda kendinizi gösterebilirsiniz. Ufak tefek aksaklıkları gerektiğinden daha fazla ciddiye almayın. Siz temkinli ve kontrollü birisiniz, daha fazlası başkalarının yerine işi yapmaya başlamanıza sebep olabilir. Venüs, Pazar gününe kadar Kova burcunda ve maddi birikimlerinizi artırmaya devam ediyor.

Kova: İlişkilerde uyumlu davranışlarınız ve çekiciliğiniz bu hafta da devam ediyor. Venüs, birkaç haftadır size yeni ilişkiler kazandırmış olabilir. Bu hafta sonu hayallerinizi gerçekleştirecek kadar kuvvetli ve güzel bir gökyüzü sizi bekliyor. Aşk ve sevgi yanınızda olacak. Pazar günü Venüs’ün para evinize girmesi, kazançlarınıza olumlu şekilde yansıyacaktır. İşyerinde, sizden daha üst seviyede bulunan kişilerin talepleri, disipline olmanızı sağlıyor.

Balık: Son birkaç haftadır, çevrenizle ilişkilerinizde yeterince mutlu olmadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak Venüs’ün Balık burcuna bu Pazar geçmesi her şeyi değiştirecek. Kendinizi çok daha uyumlu ve sevgi dolu hissedeceksiniz. Hafta ortasında medya, yurt dışı bağlantılı konular gündeme geliyor. Bu hafta maddi kazançlarınızı artırma konusunda harekete geçseniz iyi olur. Mars hala sizinle ve henüz başlamadığınız ama istekli olduğunuz işleri harekete geçirmek için sizin düğmeye basmanızı bekliyor.

Binnur Zaimler

Binnur Zaimler'in bu haftaki kçşe yazısını okumak için tıklayın!
 

Yayın tarihi: 21.03.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (28)

ben mayısın çocuğuyum sıcak ve soğuk havalardan hiç hoşlanmam bunun nedeni aşk olabilirmi

22.03.2011 09:40:57 merve şimşek

EŞİM BAŞAK BURCU BENIM DE PAZARTESİ Yİ SAYMAZSAK AİLECEK GÜZEL Bİ HAFTA BİZİ BEKLİYO DEMEK Kİ:-)

21.03.2011 19:29:59 hanife şahin
28 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER