Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BİLİNÇALTIMIZIN SİMGESİ AY BURCU

Bilinçaltımızın simgesi Ay burcu
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ay burçları, bizim bilinçaltımızı, belleğimizi temsil eder.

Hemen herkes güneşin içinde bulunduğu burcu yani öz burcunu bilir. Fakat ay burcumuzu birçoğumuz bilmeyiz güneşiniz kadar ayınızın da özeliliklerini öğrenmeniz gerekir.

Ay bizim bilinçaltımızı, belleğimizi temsil eder. Yan yatmış hilal içine türlü bilgiyi alan bir kaptır; ne kadar dolsa yine de içinde yeni bilgiler vardır. Ay sadece duyguları temsil etmez, ay önce sağlığımızla ilgilidir. Bu özellikler kadınlar için geçerlidir. Ay denince akla ilk önce kadın gelir. Bu kadın sevilen bir anne, bir kız arkadaş ya da eş olabilir. Horoskopta ayın doğum anında girmiş olduğu burç da bu kadınla ilgili düşünceleri belirler. Bir yıldız haritasında sevdiği bir burca düşen ve uyumlu açılar yapan bir ay, insanı saran anne sevgisini açıklar. Fakat ay doğum anında sert etki almışsa bencil anne sevgisi, harita sahibini boğabilir. Kişinin kendini geliştirmesine ilerlemesine engel olabilir; ya da sert açılı bir ay insanın anne sevgisine hasret kalmasına da neden olabilir.

Ay, kişiliğimizin yarattığı duyguları da temsil etmektedir. Ayrıca yaşadığımız sürece karşılaştığımız olaylar da biz de çeşitli duygular uyandırır. Tüm bu duygularımız doğrudan doğruya aya bağlıdır. Karşılaştığımız olayların kimi iyi kimi kötüdür. Ay bu durumda düzenleme yapmak zorunda kalabilir. Acı veren olayların neden olabileceği zararları önlemeye çalışabilir. Bu durumda başımızdan geçen tatsız olaylar bilinçaltımıza yerleşir ve biz bunları anımsamayız. Ayda manyetik bir güç vardır. Bu çekicilik de gel-git denilen olaylara neden olur.

Ay diğer yıldızlarla uyumluysa ve iyi açılar yapıyorsa insanlar sizi çekici bulurlar ve size yaklaşırlar. Ay büyümeyi, verimliliği temsil eder. Ayın yaratılan ve büyüyen her şeyle ilgisi vardır. Ay, nasıl bir çocuğun doğması ve büyümesiyle ilgiliyse yapılan bir işin ortaya çıkması ve geliştirilmesiyle de ilgilidir.

Ayın yıldız haritasında çok önemli etkisi vardır. Doğum anında ayın durumu çok önemlidir. Örneğin, yeni aydan itibaren doğan çocukların daha talihli oldukları bilinmektedir. Dolunaydan sonra doğanların başarılı olmak için daha fazla uğraşmaları gerekmektedir. Yeni ayda doğan çocuklar çok zeki olmaktadırlar. Eğer o gün yıldızlar da uygunsa dahiler dünyaya gelmektedir. Dolunaydan sonra doğanlar da üzülmemeli. Ay küçülmeye başladığında doğan çocukların hafızaları çok kuvvetlidir. Onlar da deneyimlerinden kolaylıkla yararlanabilirler. Ay, yaklaşık 2,5 günde bir burç değiştirir ve bu sürede bulunduğu burcun özelliklerini kendi özellikleri ile birlikte yeryüzüne yansıtır.

Ay, insanların ruhunun aynasıdır. Ay, yıldız haritamızda girdiği burcun etkilerini alır. Her evde ve her burçta değişik özellikler gösterir. Ay, her burcu ve her evi sevmez. Her yıldızın sevdiği ve sevmediği burçlar ve evler vardır; yine her yıldız olumlu ya da olumsuz açılar yapabilir. Harita bir bütündür ve tamamı incelenmeden bir sonuca varılamaz. Doğal taşlarınızı da ay burcunuza göre seçip kullanabilirsiniz.

Astrolog Şenay Yangel 

Yayın tarihi: 29.09.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (12)

ay burcumuzu nasıl öğrenebiliriz peki?

Ay burcunun önemi ve etkisi konusunda düşünüp arastırıp okudugunuz zaman doğru olduğunu anlıyorsunuz. Senay hanımın yazısında da hayli açıklayıcı mantıklı diğer yazıları yorumları gibi.

05.01.2015 15:02:13 yasemin karadağlı
12 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER