Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BAŞAK 2016 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Başak 2016 yıllık burç yorumları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.12.2015 - 16:39 | Son Güncelleme:

2016 yılında burcunuzu neler bekliyor? Bu yıl aşk ve iş hayatınızdaki gelişmeler neler? İşte, Astrolog Niobe Aslı Temel’den 2016 yılı Başak burcu yorumu...

Sadece 12 yılda bir kere her burcu ziyaret eden şans, büyüme, bolluk ve bereket gezegeni olan Jüpiter’in şanslı kişisi bu yıl siz oldunuz Sevgili Başak’lar! Jüpiter bu yıl sizi her alanda destekliyor ve geleceğinize dilediğiniz gibi şekil vermenize olanak sağlıyor. Siz hissetmeseniz bile, Eylül ayının ikinci haftasına kadar en zor anlarda bile koruma altında olacaksınız. Bununla da kalmıyor; Jüpiter, aşk arayanlara aşk, iş arayanlara da iş fırsatı sunuyor. Kimi zaman hayatınızı değiştirebilecek yeniliklere, kimi zaman da keyifli başlangıçlara adım atacaksınız.

BU YIL ENERJİNİZ YÜKSELİYOR!

Boyutu her ne olursa olsun önümüzdeki sekiz aylık dönemde kendinizi hiç olmadığınız kadar iyi hissedeceğiniz bir gerçek. Maddi manevi tatmin olacağınız, imajınızı yenileyebileceğiniz yepyeni bir Başak yaratabileceğiniz bir seneye giriyorsunuz. Enerjiniz yükseliyor, hayatınız adeta değişiyor. Dolayısıyla bu yıl kendinize bir dilek listesi yapmanızda ve bol bol sosyalleşmenizde fayda var.

BOL KAZANÇ

Eylül ayının ikinci haftasından itibaren 13 ay boyunca ise şans kralı Jüpiter burç değiştirerek yılın geri kalan döneminde sizin için maddi olanakları, finansal yatırımları, ek gelirleri temsil eden 2. evinizi koruma altına alacak ve bu başlıklarda size türlü fırsatı ve olanağı tanıyacak. Bu süreçte yatırım yapabilir, ek gelir sağlayabilir ya da karlı alışverişlerde bulunabilirsiniz. Satış, ticaret, bilişim, iletişim, seyahat, yabancı ülkelerle bağlantılı projeler, eğitim, okul, yayıncılık ve yazarlık türünde işlerde olumlu bir süreç olduğunu söyleyebiliriz. Yüklü ödemeleriniz ya da borçlarınız varsa bir şekilde rahatlama şansı bulacaksınız sevgili Başak’lar ancak 2016 boyunca artan harcamalarınızı ve borçlarınızı kontrol altına almanızda fayda var.

AİLENİZE VE EVİNİZE YOĞUNLAŞMALISINIZ

Yaşadığınız yeri veya ailenizi ilgilendiren konularda yılın ilk yarısında zaman zaman bazı sıkıntılarla baş etmek durumunda kalabilirsiniz, tabii bir yandan sorumluluklarınız da artabilir. Gelen misafirler, zorlu bir taşınma süreci, gayrimenkullerle ilgili tartışmalar ya da aile bireylerinden bazılarının sağlık problemleri kafanızı kurcalayabilir. Bu anlamda özellikle Mart, Mayıs aralığı ve Ağustos, Eylül ayları dikkat edilmesi gereken bir süreç gibi görünüyor.

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YILI

2016 sizin için değişim ve dönüşüm yılı! Tıkanmış ya da zorla ilerleyen ilişkiler sonlanabilir. Özellikle Mart ve Eylül aylarında ilişkilerde dengeyi ve huzuru sağlamak için epey gayret göstermelisiniz. Evlilik ve ortaklıklar evinizdeki Neptün, uzun zamandır olduğu gibi bu yıl da her türlü ilişkilerinizde iniş çıkışlı ruh hallerine sebep oluyor. Bir gün mutsuz, diğer gün hayat dolusunuz. Hatta bazen evli bazen ise yalnız hissedebiliyorsunuz. Neyse ki mantığınız çoğunlukla ağır basıyor ve bu yönünüz size bazı şeyleri dengelemenizde yardımcı oluyor. Bu yıl değer yargılarınızın, ahlak anlayışınızın ve yaşam felsefenizin tümüyle değişebileceği bir yıl olabilir sizin için. Ancak unutmayın; her ne yaşarsanız yaşayın mutlaka sonucu olumlu olacaktır. Özellikle yalnız Başak’lar başta olmak üzere hayalinizdeki erkeği veya kadını bulma ya da aşk hayatınızda rutinin dışına çıkma olasılığınız yüksek.

İLK GÖRÜŞTE AŞK VE KAOS

Mart ayı içerisinde evliliğiniz, iş birlikleriniz ya da ortaklıklarınız önem arz ediyor. Bazı kararlarınız sorgulanabilir, birtakım kişilerin gerçek yüzünü görebilirsiniz. İlişkilerin devam edebilmesi için yapıcı ve uzlaşmacı olmanız gerekiyor. Böyle bir zaman diliminde rekabetçi veya mücadeleci değil, daha uyumlu bir profil çizmek en başta sizin yararınıza olacaktır.

Nisan, Haziran ve Eylül aylarında kendinize daha fazla inanıp güvenebileceğiniz bir dönem. Çalıştığınız kişileri, üstlerinizi veya çevrenizi, girişimleriniz, uzun süredir işleme koymak istediğiniz fikirleriniz ya da projelerinizle şaşırtabilir, dikkatlerini çekebilirsiniz.

Ocak, Şubat, Temmuz ve Ağustos aylarında ise yakın çevre ilişkileri (komşular, akrabalar vb.), araba alım satımı, kısa yolculuklar, tatiller, sizden yardım bekleyen kişiler, ilerlemek istediğiniz alanlarda alacağınız eğitimler veya bazı özelliklerinizi geliştirmenize yardımı olabilecek fırsatlar ön plana çıkabilir.

Eylül ayı içerisinde iş birlikleriniz, ortaklıklarınız ya da evliliğinizle ilgili başlıklar yine gündemde. Alacağınız kararlarla herkesi şaşırtabilirsiniz. Ancak karşınızdaki kişilerin verdiği tepki ya da eleştiriler sizin hiç ummadığınız bir boyutta olabilir. Kimse olmadan da yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu enerji ve şans sizde mevcut. Çevrenizin eleştirileri sizi üzmesin, zira eleştiriler insanın kendini geliştirmesi ve olgunlaşması için önemli fırsatlardır. Her şey bir yana sizi yepyeni bir gelecek veya canlı bir aşk hayatı bekliyor unutmayın.

ÖNEMLİ TARİHLER

Sevgili Başak’lar aşağıdaki tarihleri dikkate alırken, +/- bir ay açıklamasını özellikle dikkate almanızı rica ediyorum.

Mart ayı (+/- 1 ay) civarında ortaklıklar, iş birlikleri, evlilikler veya uzun süreli beraberlikleriniz sınanabilir. Ufukta yeni yüzler ve yeni aşklar da olabilir. İlk görüşte aşk sizden hiç de uzakta değil.

Evinizi, ailenizi veya sevdiğiniz kişileri ilgilendiren konularda gerilimler yaşanabilir. Artan eleştiri veya şikayetler can sıkıcı olabilir.

Partnerlerinizle maddi sorumluluklar noktasında daha dürüst olunması gerektiğine dair sohbetleriniz artabilir.

Mart - Eylül aralığında, sağlığınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor.

Eylül ayı (+/- 1 ay) civarında, yeni başlangıçlara açıksınız. Yeni ilişkiler, yeni bir imaj, yeni bir siz veya kendinize ait bir iş ilk akla gelen başlıklar arasında. Diyet ya da spor için de uygun zamanlarda olacaksınız.

Mart ayındaki olaylarla bağlantılı şeyler tekrarlanabilir. Sizin için önemli bir kişiyle ilgili duyacağınız haberler veya ortaya çıkan sırlar bu kişiye bakışınızı değiştirebilir. Belli bir ilişkiyi daha fazla devam ettiremeyeceğinizi fark edebilir ve sonlandırabilirsiniz.

Yıldız haritanızın durumu başta olmak üzere bazılarınız açısından maddi olanakların da artacağı bir ay Eylül ayı.

Sevgili Başak’lar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Yayın tarihi: 25.12.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.