Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

AY YAY BURCUNDA

Ay Yay Burcunda
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ay'ları Yay olan kişilerde kendilerini geliştirme ihtiyacı bulunur.

Ay'ları Yay olan kişilerde görünen heyecanlı, neşeli, coşkulu, hevesli dürtülerin altında; yaşama, kendilerine inanç ve güven duyma, kendilerini geliştirme ihtiyacı bulunur.

Yüksek ve kutsal duygularla dolup taşar ve harekete geçerler. Kendi fikirlerini oluşturmak yerine tembellikle daha kolay yollardan hazır inanç ve felsefe sistemlerini benimserler. Dogmatik ahlaki görüşlere takılır, hatta kendi tensel ve duygusal ihtiyaçlarını bu görüşlere kurban ederler. Yay'daki Ay kişisel duyguların ve hislerin inanç oluştururken göz önüne alınmasını vurgular. Hiçbir duygusal empati kazanmadan, başkalarının duygularına ilgisiz kalıp, aynı insanlar için ahkam kesip, yapılacak işleri başkalarına bırakmak konusunda tehlikeli bir eğilim gösterirler. 

Sınıf bilinci vardır. Kendisinden daha alt düzeyde (başarı, eğitim, öğreti, v.b.) olan insanlara kibirle yaklaşır. Aristokrat bir havası vardır. Sülalesi ile gurur duyar, soy ağacında kendisinin önemli bir yeri olduğuna inanırlar. Küçük düşmekten, tüm hataları ve zayıflıkları ile maskesiz, normal bir insan gibi görünmekten korkarlar. Uzaklara gitmeye içgüdüsel bir özlem duyarlar. 

Enerjilerini dağıtmak, hiçbir şeye konsantre olamamak gibi bir dezavantaja sahiplerdir. Yüce bir güç tarafından yönlendirildiklerine inanırlar. Bu yüzden sorumluluk almakta isteksizdirler. Yüksek idealleri vardır. Ortak amaçları ve idealleri için ortaklık içinde çalışmayı severler. Ay'ları yayda bulunan kişilerin anneleri, ideal, dindar, iyimser, neşeli ve bazen sorumluluk almak istemeyen kişiler olabilirler.

Astrolog Şenay Yangel

Yayın tarihi: 30.09.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.