Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

AY KOVA BURCUNDA

Ay Kova Burcunda
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ay'ı kova da olanlar isyankar, sıradışı, modern, karizmatik ve heyecan verici bir yapıya sahiptirler.

Ay'ı kova da olanlar isyankar, sıradışı, modern, karizmatik, yenilikçi, çözücü, öngörülmez ve heyecan verici bir yapıya sahiptirler. Bu ay burcu insanları, kendilerini günlük yaşamın deneyimlerinden soyutlarlar. Böylece her şeyde belirli bir nesnel ve mantıklı olabilirler. 

Duygular ve ihtiyaçlar söz konusu olduğunda da mesafe duygusu ve mantık ön plana geçer. Arkadaşlık kapasiteleri yüksektir. Kolay uyum sağlarlar, değişkendirler ve arkadaş çevresi içinde sosyaldirler. Genellikle yoğun duygulardan ve fiziksel bedenin kısıtlığı duygusundan yoksundurlar. Entellektüel beceriyi aşırı önemserler. Görüşlerine önem verilmemesinden veya akıllarının niteliğinin küçümsenmesinden çok korkarlar. Yaşamlarında düşünce o kadar egemendir ki duygusal derinlik ve uygulanabilirlik açısından yetersiz kalırlar. Kendi duygularından ve ihtiyaçlarıyla yüzleşmekten sadece bağımsızlıklarını yitirecekleri korkusuyla kaçarlar. Kendilerine güven duymadıkları, yeteneklerinden şüphe ettikleri ve cesaretsiz oldukları için ait olma duygusuna yenik düşerler. 

Ebeveynlerinin ve etraflarındaki tüm kişilerin kendileri hakkında ne düşündüğünü, kendilerini onaylayıp onaylamadığını ve onları nasıl gördüklerini mutlaka bilmek isterler. Motivasyon eksikliği çekerler. Dostane ilişkilere ve ruhsal yakınlıklara ihtiyaçları vardır. Arkadaşlık kurmaya gönüllüdürler, arkadaşlarının her zaman yanında olur ve onların beklentilerini yerine getirirler. Çok zeki, canlı, hazır cevap ve yaratıcıdırlar. Güçlü ve belirgin bir sezgi hatta bazen kehanet yetenekleri vardır. Saplantılı boyutta özgürlük ihtiyacı hissederler. Duygusal düzeyde hiçbir şeye kendilerini gerçekten açamazlar. Genelde "Zararsız durumlarda", yani ulaşılması olanaksız insanlara aşık olmayı tercih ederler. Sahnede bulunmaktan korkarlar. Hemen tedirgin olur, kendilerini baskı altında, sınırlanmış ve hapsolmuş hisseder ve aniden uzaklaşırlar. Bağlanmak istemez, yalnızlığı tercih ederler. Çeşitlilik sevgisi yüzünden kalıcı ilişkiler kurmaktan kaçınırlar.

Uzak ve ruhsal anlamda erişilmezdirler. Gerçekten kimseye ihtiyacı olmadığı duygusunu verirler. Fazla yakınlık onlara boğucu gelir. Çabuk sinirlenirler. Arkadaşlık duyguları aşırı değişiklikler gösterebilir. İç dünyaları çok esnektir ve yeni olan her şeye açıktırlar. Kapalı kapılara ve baskıcı taleplere tahammül edemezler. Ay'ı kovada bulunan kişinin annesi, kendisiyle ilgili, bağımsız, konuşkan ve ne yapacağı belli olmayan bir anne olabilir.

Astrolog Şenay Yangel

Yayın tarihi: 30.09.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

cok dogru vallahi kova burcu

18.02.2012 02:17:01 raziye yalçın kaya