Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

AY BAŞAK BURCUNDA

Ay Başak Burcunda
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ay'ı başakta olanlar pratik zekaları ile hızlı düşünür, çabuk ve doğru kararlar alırlar.

Ay'ı başakta olanlar pratik zekaları ile hızlı düşünür, çabuk ve doğru kararlar alırlar. Her zaman temkinli ve sabırlıdırlar yavaş ve emin adımlarla yürümeyi tercih ederler.

Pek çok yetenekleri vardır; fakat aşırı mükemmeliyetçi olduklarından yaptıkları hiçbir şeyi beğenmez, kendi kendilerini küçümserler. Sahne arkasında olmayı tercih ederler, diğer insanların dikkatini çekmekten hoşlanmazlar. Özel hayatları gerçekten özeldir, kimsenin hayatına karışmazlar, başkalarından da aynı anlayışı beklerler. Genelde yalnız kalmaktan hoşlanırlar, asabi yapıları nedeniyle sindirim problemlerinin olma ihtimali vardır. Hastalıklarını biraz abartırlar, hasta olduklarında ilgi görmek hoşlarına gider, kendileri de çok iyi hasta bakıcıdırlar.

Temizlik ve hijyene saplantı derecesinde önem verirler. Ay'ın sezgileri, duyguları harekete geçiren yönü başak burcunda kendisini çok güçlü bir şekilde açığa çıkarmayabilir. Çünkü başak burcu salt gerçeklerle, somut olanla ilgilenir. Erkeğin haritasında ay başakta, eş olarak kendine fazla bağlanmayacak birini arar. Kadının haritasında ise, eşinin onun geleceğini garantiye almasını bekler. Güvenliğe büyük ihtiyaç duyar. İçgüdüsel bir çalışma isteği, sağlıklı yaşama ve formda olma arzusu vardır. Reddedilmekten ve yaralanmaktan korkar. Genellikle her uyarıya açık ve sinirli biçimde tepki gösterir. Yaşama uyum sağlaması iş dünyasındaki rolüne dayalıdır. Duygusal huzura, faydalı ve üretken olduğu sürece kavuşur. Sorumluluklarını titizlikle ve dikkatle yerine getirmesine rağmen inisiyatif alamaz. Kurallara uyma takıntısı yüzünden yaratıcılığını sınırlandırır. Bu yüzden yorucu ve yaratıcılık gerektirmeyen birçok işi üstlenebilir.

Astrolog Şenay Yangel 

Yayın tarihi: 30.09.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

BURÇ YORUMLARINI ...AÇIK VE NET Fcebook SAYFASINDA DA GÖRMEK İSTİYORUZ .

20.10.2010 00:42:38 BİLGUN DİKSOY