Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ANNE İLE ASLAN BEBEĞİ ARASINDAKİ UYUM

Anne ile aslan bebeği arasındaki uyum
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
01.06.2014 - 00:00 | Son Güncelleme:

Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor...

Ailenize katilan bebeginiz ile kısalan geceler, takip edilmesi gereken yeni ritimler ve yeni alışkanlıklar hayatinizin bir parcasi olmaya basliyor...

Küçük çocuğunuzla ortak bir yaşam her zaman için bir adaptasyon dönemi gerektirir. Ne de olsa artık "çift" olmaktan, "çekirdek aile" olmaya geçiyorsunuz. Nasıl hissederseniz edin, aslında siz hep annenizin çocuğu sayılırsınız veya çocuğunuzun annesi.

ANNE: KOÇ

Aslan bir çocuk Koç bir anneye sahipse, bu ikili arasında ufak sürtüşmeler yaşanması kaçınılmazdır. Her iki burç da dinamik ve kompleks yapıda olup sağlıklı bir rekabet ruhu sergileyeceklerdir. Birbirini sürekli daha çok ve zor işleri başarmak üzere cesaretlendirecek aile ilişkisine hareket kazandıracaklar. Her iki burç da lider ruhlu olduğundan, egoları yola çıktığı anda problemler baş gösterir. Hem akraba olarak hem de kişilik olarak birbirlerine gerçekten hayranlık ve saygı duyarlar ama liderlik için ne zaman birbirlerine yol vereceklerini öğrenmeleri gerekir. Aksi halde, basit bir fikir ayrışması sonunda ciddi tartışmalara dönüşebilir.

ANNE: BOĞA

Aslan bir çocuk, Boğa bir anneye sahipse, iki tarafında karşılıklı hayranlık beslediği bir aile tablosu ortaya çıkar. Birbirlerinin ihtiyaçlarını ve düşüncelerini çok iyi anlarlar ve destek olurlar. Boğa bir toprak burcudur, Aslan ise ateş. İkisinin ilgi alanları farklıdır. Aslan çocuk, annesi tarafından takdir edilmeyi beklerken, Boğa anne çocuğuna beklediği şefkati ve ilgiyi sunar. Bazen iki taraf da kendi dediğini yaptırmaya çalışsa da aslında birbirlerini çok iyi anlayıp çok iyi vakit geçirebilirler.

ANNE: İKİZLER

Aslan bir çocuk İkizler bir anneye sahipse, farklı hayat görüşleri olsa da birbiriyle çok iyi anlaşan bir anne çocuk ilişkisi söz konusudur. Oyuncu ve enerjik bir yapıdan bahsedilebilir. İyimser bir dinamizm hakimdir ilişkiye. Aslan birçok şeyi derhal deneyimlemek ve sonucunu almak istese de, İkizler'in bunları kabul etmesi için önce incelemesi, tartması gerekir. Yine de beraber birçok yeni şey keşfedebilirler. İkisinin de enerjisi çok yüksektir. Bununla birlikte İkizler annenin özgür ruhu, Aslan çocuğunun kendi isteklerini yaptırmaya çalışmasıyla çelişebilir.

ANNE: YENGEÇ

Aslan bir çocuk Yengeç bir anneye sahipse, birbirlerinin temel duygusal ihtiyaçlarını çok rahat tamamlayabilen bir aile yapısı oluştururlar. Her ikisi de rahat ve güvenli bir hayat sever ama aynı zamanda büyük işler başarmak isterler. Her ikisi de farklı şekillerde destek ve ilgi beklerler. Aslan çocuk iltifattan ve beğeni toplamaktan, gösterişten hoşlanırken, Yengeç anne daha arka planda olmayı sever ve daha hassastır. Aslan daha canlı, oyuncu bir hayat temposu takip ederken, Yengeç huzurlu bir ailede olmakla yetinebilir. Bununla birlikte ikisi de yakın bir aile ortamından memnuniyet duyar.

ANNE: ASLAN

Aslan bir çocuk Aslan bir anneye sahipse, yaratıcılık ve dinamizmin en üst noktada yaşandığı oldukça enerjik bir aile ilişkisi ortaya çıkar. Sosyal hayatın her alanında etkinliklere katılan ve ilgi çekmekten hoşlanan bir ikilidir. Bu güçlü ikili, birçok parti veya tatil planını organize etmeye bayılır ve bu alanda oldukça başarılıdır. Hem çocuk hem de anne çevrelerinin odak noktası konumundadır ve etrafındakilerin duyduğu hayranlık onları çok mutlu eder. Karşılıklı olarak birbirlerinden de ilgi ve güzel sözler beklerler.

ANNE: BAŞAK

Aslan bir çocuk Başak bir anneye sahipse, ortak hiçbir noktalarının olmadığı düşünülebilir. Zira Aslan sosyal ortamlarda bulunmaktan, dışarı çıkmaktan, hareketten hoşlanır. Başak ise sessiz, disiplinli bir hayatı sever. Her ne kadar bu anne çocuk birbirinden apayrı dursa da, aslında kendi hayat stillerini kabullenebildikleri zaman hiç kopmayacak bir bağ oluşturabilirler. Başak, Aslan'ın yaratıcılığından ve hareketliliğinden memnundur, Aslan ise Başak'ın bir günde ne kadar çok işin üstesinden gelebilmesine hayran olur. Ancak Başak anne eleştiriciliğini dengeli tutup Aslan çocuğunun ihtiyaç duyduğu güzel sözlere de yer vermelidir.

ANNE: TERAZİ

Aslan bir çocuk Terazi bir anneye sahipse, son derece verimli bir iş birliği sağlayabilirler. Bu anne çocuk ilişkisinde birbirinden uzak konumlanmış burçların uyumu söz konusudur. Birbirlerini çok iyi anlayıp tamamlayabilirler. Aslan'ın enerjisi, Terazi'nin uyum anlayışıyla bütünleştiğinde bu aile çok güzel işler gerçekleştirebilir. Rafine ve gösterişli bir aile tablosu çıkarırlar ortaya. Bazen Terazi anne, çocuğunun saygısız olduğunu düşünebilir ve sözlü tartışmalara girişilebilir ama tartışmalar kısa sürede çözüme ulaşır.

ANNE: AKREP

Aslan bir çocuk Akrep bir anneye sahipse, enerjisi oldukça yoğun bir anne çocuk ilişkisinden söz edilebilir. Bu iki burç birbirinin neye ihtiyacı olduğunu gayet iyi bilir çünkü ikisi de övgü ve saygı bekler. Birbirine çok düşkün olan bu aile bireyleri, aynı zamanda büyük karşılıklı beklentilere sahiptir. Aslan ön planda ve ilgi odağı olmayı sever, Akrep anne de çocuğuna duymaktan memnun olacağı tavsiyelerini sunar. Ama Aslan'ın zaman zaman sabır sınırını zorlaması söz konusu olabilir.

ANNE: YAY

Aslan bir çocuk Yay bir anneye sahipse, dinamizm, yaratıcılık ve hareket üzerine kurulu bir aile yapısı söz konusudur. Her iki burç da hayatı tüm yönleriyle denemekten, dışarıya çıkmaktan, yeni tatlar yakalamaktan zevk alır. Yay anne düşünce zenginliğiyle, Aslan çocuğuna çevresinde olup bitene daha derin bir bakış açısıyla yaklaşmayı öğretebilir. Aslan ise ailesini enerjisi ve oyuncu karakteriyle genç tutar. Birbirlerine karşı içten bir saygı ve hayranlık duyarlar.

ANNE: OĞLAK

Aslan bir çocuk Oğlak bir anneye sahipse, birbirini destekleyen bir aile yapısı söz konusudur. Oğlak gelenekçi ve çok çalışkandır. Aslan çalışkanlığın değerini anlar ama annesinden biraz daha eğlenceli olmasını bekler. Birlikte çok fazla zaman geçirmeyebilirler. Oğlak, Aslan'ın özensiz olduğunu düşünebilir. Aslan ise Oğlak'tan daha açık fikirli olmasını bekler. Aslında ikisi de amaca odaklı, çalışmaya ve lükse meraklıdır, bu noktada birbirlerine çok yardımcı olurlar.

ANNE: KOVA

Aslan bir çocuk Kova bir anneye sahipse, birbiriyle fevkalade uyumlu bir anne çocuk ilişkisinden söz etmek mümkündür. Göz alıcı ve dinamik bir ailedir. Monotonluk asla olmaz. Kova'nın vizyonu Aslan'ın yaratıcılığıyla birleştiğinde gerçekten etkileyici başarılar elde edilebilir. Her iki burç da idealisttir ve birbirlerini yeni fikirleri deneyimlemek açısından cesaretlendirirler. Her türlü yeniliğe açık ve heyecan peşindedirler. Sportif aktiviteler, çeşitli sosyal etkinlikler bu anne çocuk ilişkisinde vazgeçilmezdir. Zaman zaman rekabet ortamı oluşsa bile dikkatleri hemen yeni bir keşfe odaklanacağından gerginlikler kolay aşılır.

ANNE: BALIK

Aslan bir çocuk Balık bir anneye sahipse, ortaya zıtlıkların uyumundan doğan bir aile birlikteliği ortaya çıkar. Her ne kadar zıt karakterli insanlar olsalar da birbirlerine katabilecekleri birçok farklı boyut söz konusudur. Birbirlerine çok değer verirler ve gereksindikleri duygusal güvenliği ve şefkati karşılıklı olarak giderebilirler. Aslan, güçlü ve dış dünyayla iletişimi seven sosyal bir karaktere sahiptir. Balık ise sessiz ve daha içe dönüktür. Ama ikisi de hayalci yaradılışta olduğundan birbirlerini çok iyi anlarlar.
 

Yayın tarihi: 01.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.