Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AKREP VE YAY BURCU ANNE – BEBEK UYUMU

Akrep ve Yay Burcu Anne – Bebek Uyumu
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.11.2010 - 10:00 | Son Güncelleme:

Akrep Burcu ve Yay Burcu anne - bebekleri, birbirlerine ne kadar uyum sağlıyor?

Astroloji, gezegenlerin sembolik anlamlarının insan hayatına olan etkisini incelerken kişiler arası uyumları da mercek altına alır. Bu uyumlardan bir tanesi de anne ve bebeklerin burçlarının birbirlerini ne yönde etkilediğidir. 23 Ekim – 21 Kasım Akrep Burcu anne - bebekleri ve 22 Kasım – 21 Aralık Yay Burcu anne ve bebekleri, bakalım birbirlerine ne kadar uyum sağlıyor?

Akrep Burcu Anne

Akrep anne, yuvasına ve çocuklarına çok düşkündür. Fakat çocuğuna çok fazla şefkat göstermez. Şefkatinin çocuğun terbiyesini etkileyeceğini düşünür. Akrep anne, çocuklarını en iyi şekilde yetiştirir, onların daima en mükemmel halde olmalarını arzular. Çocuklarını daha küçük yaşta hayatta ilerlemeleri için teşvik etmeye de başlar.

Akrep Burcu Çocuğu

Akrep çocuğu neşeli, hareketli, enerjik ve cana yakın bir tiptir. Zekası sayesinde her şeyi çabuk kavrayıp öğrenir. Bunun için de eğitilmesi zor değildir. Tam aksine bu cesur çocuk, problemlerden zorluklardan hoşlanır ve bunları ortadan kaldırmak ister. Onun için de derslerinde başarılı olur. Ancak o gizlilikten hoşlanan ve biraz da sinsi bir tiptir. Kendisine verilmeyen şeyi hileye kaçarak elde etmeyi ister. Buna da yine fazla zeki ve cesur olması yol açar.

Akrep çocuğu anneye düşen görev, çocuğun zeka ve cesaretini uygun alanlara yönlendirmek olacaktır. Böylece o, hislerini kolaylıkla açıklar ve gizli kapaklı işlere kalkışmaz. Ona haşinlik, çekingenlik ve içine kapanmanın doğru olmadığını öğretirken büyük bir sevgi ve şefkat gösterin. Çocuk sevildiğini anlayınca kendine de size de güvenir ve bu sayede mutlu olur.

Yay Burcu Anne 

Yay burcunda doğan kadın, çocuklarına çok düşkün olur. Onların her şeyi ile ilgilenir. Çocuklarını başkalarının bilip uygulamadığı, kendine has uygulamalarla yetiştirir. Çocuklarına arkadaş gibi davranır. Böylece küçüklerle çok daha iyi anlaşır. O, tam anlamıyla çocukla çocuk olan bir tiptir. Yay anne, bu sayede çocuklarının zekalarını geliştirip, iyi eğitim görmelerini ve bilgili olmalarını da sağlar.

Yay Burcu Çocuğu

Yay burcunda doğan çocuk ailesi tarafından çok sevilir. Bu güzel, neşeli, cana yakın ve hareketli çocuk ayrıca çok da dürüsttür. O daha küçük yaşta farkına varmadan doğru hareket etmesini öğrenir. Yalnız daima güler yüzlü, neşeli olan bu çocuk asla emir dinlemez. Ona ısrar etmek cezalandırmaya kalkmak hatalıdır.

Bu çocuk doğuştan bağımsızdır. Bu bağımsızlığını korumaya da kararlıdır. Onun için Yay çocuğuna güler yüz, sevgi ve şefkatle davranmalı ve yumuşaklıkla her şeyi öğretmelisiniz. Çocuk kendisine ısrar edilmediğini görünce büyük bir ciddilikle sorumluluklarını anlar. Böylece eğitim konusunda da zorluk çıkarmaz. Bütün mesele onun fazla enerjisini uygun bir alana yönlendirebilmeniz. Bu çocuğun bol bol oynaması spor yapması ve böylece oyalanması enerjisinin dengelenmesi için şarttır.

Astrolog Şenay Yangel

Yayın tarihi: 24.11.2010
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Küçük Oğlum yay burcu Şenay hanım ne kadar da isabetli anlatmışsınız gerçekten de çok sevimli ve bağımsız ısrardan nefret eder doğrusu çok şaşırdım çok teşekkür ederim, özellikle çocuklarımıza burç karekterlerine göre okul çağında nasıl davranmalıyız dikkatlerini hangi yönlere çevirmeliyiz başarılı olmaları için bu konuyla ilgili yazılarınızı bekliyor ve devamını diliyorum saygı ve sevgilerimle.

24.11.2010 15:57:44 Canan KAHRİMAN

Her yazınızda ayrı bir bilgiyle astrolojinin hayatımızdaki değer ve önemini çok daha iyi kavrıyoruz emeğinize bilginize sağlık sevgiler.