Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AKREP 2016 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Akrep 2016 yıllık burç yorumları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.12.2015 - 16:43 | Son Güncelleme:

2016 yılında burcunuzu neler bekliyor? Bu yıl aşk ve iş hayatınızdaki gelişmeler neler? İşte, Astrolog Niobe Aslı Temel’den 2016 yılı Akrep burcu yorumu...

2016 yılında gelişmeleri tam olarak fark edemeyebilir, ileri gittiğinizi zannederken geride kaldığınızı görebilirsiniz sevgili Akrep’ler, tıpkı bir koşu bandında olmak gibi. Fakat Akrep burcunda bulunan Mars sayesinde 2016’ya güçlü bir giriş yapacaksınız. Mars, Mart ayının ilk hafta sonuna kadar, kişisel gelişim ve başarı elde etme konusunda size yardım edecek fakat bütçenize de dikkat edin! Özellikle 17 Nisan - 27 Mayıs arasında daha dikkatli olun. Düşündüğünüz işler daha pahalıya çıkabilir.

FARKLI ÇEVRELER, FAYDALI İLİŞKİLER

Geçtiğimiz Ağustos ayının ikinci haftasından beri 11. evinizde bulunan ve Başak burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, 2016 yılında Eylül ayının ikinci haftasına kadar sosyal çevre, arkadaşlık, organizasyon gibi konularda size yeni olanaklar sunacak, sizi koruması altına alacak. Yeni çevrelerde faydalı arkadaşlıklar kurabilir, bunlar sayesinde yeni fırsatlar ve şanslar elde edebilirsiniz. Tecrübeli dostlarınızdan yardım alabilir, eskide kalan iş konularını yeniden gündeme almada destek görebilirsiniz. Hatta bu yardımsever tavırlara şaşırabilirsiniz. Sevgili Akrep’ler, daha çok sosyalleşmek isteyeceğiniz bir senedesiniz diyebilirim Niobe’ce. Yardımlaşma derneklerinde ve sivil toplum projelerinde de rol alabilirsiniz. Kısaca sosyalleşme ve davetlere katılma senesi sizi bekliyor.

Eylül ayının ikinci haftasında burç değiştiren Jüpiter, yılsonuna kadar 12. evinizi koruma altına alacak ve size farklı fırsatlar tanıyacak. 12. ev; hazırlıklar, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve endişelerle ilişkilendirilir fakat hayatınızda bariz bir etkisi olmayacak. Hastaysanız şifa bulabilir, daha iyi hissedebilir ve varsa kötü alışkanlıklarınızı terk edebilirsiniz ya da bir Jüpiter geçişi ile düşman gibi hissettiğiniz kişilerden uzaklaşabilir, rahatlayabilirsiniz. Fakat bu geçişin negatif etkisi de özel yaşamı gizli tutmakta yaşanabilecek başarısızlık.

PARASAL KONULARDA YENİ ÖĞRENİM VE KAZANIMLAR

Geçtiğimiz yıldan beri para evinizde bulunan ve iki yıl daha bu evde kalacak olan Satürn, maddi konularda sizi eğitmeye devam edecek. Bu iki yıl boyunca parayı yönetmeyi, mal sahibi olmayı, kısacası paranın önemini öğrenecek, onunla ilişkinizi yöneteceksiniz sevgili Akrep’ler. Resmi kuruluşlar, aile büyükleriniz, yöneticileriniz size bu konularda yardımcı olabilir.

Bu dönemde lüks harcamalarınız ve masraflarınız artabilir. Zaman zaman sıkışabilir ve dengeleri tutturmakta zorlanabilirsiniz. Fakat bu süreç sizi olumlu etkileyecek, maddi anlamda faydalı şeyler öğreneceksiniz. Satürn ise bu geçişte çok etkili değil. Bu demek ki 2012 – 2015 arasındaki gibi bir zorluk değil bahsettiğimiz. Ama yine de zorluklar mevcut!

SEVGİ VE AŞK

Bu yıl özellikle 29 Ekim – 6 Kasım tarihlerinde doğan Akrep burçları, aşkı ve sevgiyi yeniden tanımlayacak. Yeni insanlarla tanışabilir, ruh eşinize rastladığınızı düşünebilirsiniz. Bir kaç yıldır Balık burcunda bulunan ve altı yedi yıl daha bulunacak Neptün, aşk hayatınıza bu yenilikleri getirecek. Fakat karşınıza çıkan bu kişi uygun koşullar içinde olmayabilir. Bu durumda sizin de vakit kaybetmeden sorunsuz kişiyi aramaya devam etmeniz uygun olacak. Tabii daha önce bu kişiye rastlamadıysanız!

ZORLU İLİŞKİLER

Bu yıl yakın çevrenizle, akrabalarınızla ilişkilere dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle kardeş, kuzen, teyze ve hala gibi kişiler tuhaf bir şeklide sizi kontrol etmek isteyebilir. Daha önce de yaşadığınız gibi medya, iletişim, pazarlama, satış, bilişim konularındaki kişilerle ilişkilerde zorlanabilirsiniz. Bazı yanlış anlaşmalarla karşılaşabilirsiniz. Fakat değişimden korkmayın ve bu yıl gerekli değişiklikleri yaparak olayları lehinize çevirme şansını yakalayın.

ÖNEMLİ TARİHLER

9 Mart (+/- bir ay) tarihlerinde aşk, sevgi ve yaratıcılık ilişkilerinizde bir aydınlanma döneminde olacaksınız. Yeni başlangıçlar ve değişiklikler yapabilirsiniz. Ani ödemeler çıkabilir. Teknolojik cihazlara veya araba ile ilgili durumlara para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Şirketinizdeki veya çalışma ortamınızdaki değişiklikler sizi etkileyebilir. Yeni ilgi alanları edinebilir, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz.

23 Mart (+/- bir ay) civarında, arkadaşlarınızın veya sizin için önemli kişilerin yaşayacağı değişiklikler sizi de etkileyebilir. Arkadaşlıklarınız bazı denemelerden geçebilir. Teknolojik anlamda sorun yaşayabilirsiniz, numaralarınızı ve dosyalarınızı yedekleyin. İşle ilgili gizli durumlar veya paylaşabileceğiniz sırlar sorun yaratabilir. Bazı borçların tahsilatı veya ödemesi sıkıntılı olabilir. Sağlığınıza da dikkat edin.

20 Nisan - 24 Mayıs ve 18 Ekim - 18 Aralık tarihleri arasında sosyal anlamda hareketlisiniz. Ekim ve Kasım aylarında yeni kişilerle tanışabilir ve özel ilişkilerde değişik olaylar yaşayabilirsiniz. Eski ilişkiler tekrar canlanabilir. Kendinize sosyal anlamda öz güveniniz yüksek.

26 Mayıs – 30 Haziran tarihleri arasında yerine getirilmeyen maddi sözler nedeniyle sıkıntı yaşayabilir, bütçelerinizi gözden geçirmeniz ve yeni kaynaklar aramanız gerekebilir. Temmuz ayına geçişte ummadığınız işler tamamlanabilir. Uzun süredir sizi rahatsız ve huzursuz eden konular ise en geç Ağustos’ta ortadan kalkabilir.

Ağustos gibi ev ve aile ile ilgili konulara özellikle dikkat etmeniz gerekebilir.

1 Eylül (+/- bir ay) döneminde sevdiklerinize yol gösterici olabilir ve danışmanlık yapabilirsiniz. Fakat aksilikler de bu ayda kapıda. Teknolojik sorunlar nedeniyle yedekleme yapmayı ihmal etmeyin. İş şartlarınızda değişiklik olabilir. Sizden yaşça büyük kişilerin yaşayacağı değişiklikler sizi de etkileyebilir.

16 Eylül (+/- bir ay) tarihlerinde olaylar Mart ayında yaşananlara benzeyebilir. Kimi ilişkilerinizi kaybetmek istemeyebilir ve bir sonraki adıma taşımak isteyebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili değişiklikler olabilir. İnançlarınız, hayata bakışınız ve yaşam felsefeniz, yaşadığınız olayların etkisiyle bir değişim geçirebilir.

Sevgili Akrep’ler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Yayın tarihi: 25.12.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.