Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

4 OCAK TUTULMASININ ETKİLERİ

4 Ocak Tutulmasının Etkileri
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.01.2011 - 11:15 | Son Güncelleme:

Güneş tutulması, haftaya ve burçlara damgasını vuruyor.

4 Ocak güneş tutulması, haftaya damgasını vuruyor. Gerçekçi, verimli ve hesabını iyi yaptığımız işlere girip büyük başarılar kazanmak için büyük fırsatlar var. 7 Ocak 14.19’da Yay burcuna giren Venüs, 4 Şubat’a kadar yurt dışı gezileri, çılgın danslı eğlenceler, outdoor aktivitelerden keyif almamızı sağlayacak.

Koç: Kariyerinizde bir kaç haftadır büyük kıpırdanmalar var. İşler önce yavaş başladı ama son günlerde giderek hızlandı. Salı günü, itibarınızı bir anda artıracak büyük gelişmelere hazırlıklı olun. Harekete geçin ve somut başarılara imza atın. Başkalarını kırmak, en büyük riski oluşturuyor. Zorluk yaratan kişilere çok kulak asmamanızda fayda var. Pazartesi gününü risk almadan geçirmeye çalışın. İş arıyorsanız, salı öğleden sonra girişimlerde bulunabilirsiniz. Olayların hızına şaşıracaksınız.

Boğa: Günlük hayatınızda gelişen olayları gözlemleyerek, bakış açınızı değiştireceksiniz. Hayat anlayışınız ve başkalarına olan bakış açınızda olumlu yönde değişimler var. İnandıklarınızı sorgulayarak, daha gerçekçi ve güvenli adımlar atıyorsunuz. Otorite figürlerinden destek görme şansınız çok yüksek. Salı gününden sonra doğrudan gidip isteklerinizi bir bir sıralayabilirsiniz. Kendinizi her açıdan geliştirme fırsatlarını yakalayın. Yabancılarla ilişkiler ve yurt dışı bağlantılar konusunda yeni kapılar açılabilir.

İkizler: Eşiniz veya iş ortağınız ile yeni bir yatırıma girme ihtimaliniz kuvvetli. Maddi birikimlerinizi birleştirerek başlatacağınız girişimler, zamanla çok büyük getiri sağlayabilir. Çalıştığınız banka, broker firma gibi aracı kuruluşlar konusunda yapacağınız değişiklikler, size getiri sağlayabilir. Ufak fiziksel operasyonlar için uygun bir haftadasınız. Sevgilinize karşı biraz özenli davranıp kalbini kazanmanız gerekebilir. Cuma gününden itibaren, karşınıza eğlenceli ve keyifli insanların çıkacağı bir döneme giriyorsunuz.

Yengeç: Önemli bir hafta daha! Karşınıza çıkan kişilere karşı, taraflı bakış açınızı bir kenara bırakarak çok daha objektif olmaya çalışın. Tutulma, özel hayatınızda ve iş hayatınızda karşınıza yeni insanlar çıkaracaktır. Bu kişiler, uzun dönemli olarak size fayda sağlayacak ama aynı zamanda sizi daha gerçekçi yapmak adına zorlayacaklardır. Tutulma, eğer niyetiniz var ise ve bekarsanız evlilik adımları atmanızı da sağlayabilir. Bazı şeyleri isteyerek bırakabilirseniz, ileride taze enerjiler sizi daha kolay bulacaktır.

Aslan: Bu hafta iş yerinizde ve günlük işlerinizde değişiklikler sizi bekliyor. Çok çalışıyorsunuz ancak bu çalışmaların karşılığı tek tek kendini gösterecektir. Günlük koşturmalarınız için belli bir sistem oturtmanın tam zamanı. Yakın çevreniz ve kardeşlerinize destek olmanız, onlar için kısa seyahatler gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak bu sebeple kendi işlerinizi aksatmayın. Bu hafta yapacağınız seyahatlerde sağlığınıza özen gösterin.

Başak: Salı ve çarşamba günleri aşk hayatınız her şeyin önüne geçebilir, uzun dönemli bir ilişki kapınızı çalabilir. Varsa çocuklarla ilgili önemli gelişmeler söz konusu. Büyük sorumluluklar alarak olgunlaştıklarını size ispat edebilirler. Her şeyin belli bir sistem çerçevesinde ilerlemesi, içinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Sevgiliniz veya çocuklar için daha cömert olmak isteyeceksiniz, yine de maddi birikimlerinizi kontrol altında tutmayı unutmayın. Cuma günü sonrası evinizde neşe giderek artıyor.

Terazi: Evinizde bazı değişiklikler söz konusu olabilir. Yeni eşyalar almadan önce belki de bazı şeylerin atılması evinizi rahatlatabilir. Hızla karar vererek yeni bir eve taşınmak, büyük bir tadilata başlamak da söz konusu. Aslında evde yeni bir düzenin oluşması, sizi zorlasa da dış dünyada güvenli ve sağlam adımlarla hareket etmenizi kolaylaştıracaktır. Cuma ve sonrasında yakın çevrenizle daha fazla iç içe olmaya başlayabilirsiniz.

Akrep: Kafanızı bir süredir kardeşleriniz, çocukluk arkadaşlarınız kurcalıyordu. Salı günü onlar için çok yeni başlangıçlar ile sorumluluk aldıkları bir dönem başlayabilir. Bir süredir yazmayı veya kısa seyahatler yapmayı düşünüyorsanız, bu hafta çok uygun. Bu seyahatlerden elde edeceğiniz her türlü yenilik, ileriye dönük büyük getiriler sağlayabilir.

Yay: Maddi birikimlerinizin artması, aynı zamanda sahip olduğunuz yeteneklerinizin daha da gelişmesi için bu hafta büyük fırsatlar var. Yapmanız gereken, fırsatları fark etmek ve harekete geçmek. Özellikle salı ve çarşamba günleri bankanızla konuşarak maddi yatırımlarınızı artırmaya çalışın. Bazı sosyal grupların içinde çalışmak ve desteğinizi tam olarak vermek, şimdilerde zor gelse de sağlam temelli başarılar getirecektir. Cuma günü burcunuza giren Venüs, 4 Şubat’a kadar çekiciliğinizi artıracak. İnsanların sizden daha fazla hoşlandığını, sizinle olmaktan keyif aldığını göreceksiniz.

Oğlak: Özellikle Ocak 3-11 arası doğan veya gezegeni bu derecelerde olan Oğlaklar için çok önemli bir haftaya giriyoruz. Mars ve Plüton’un da burcunuzda olduğunu düşünürsek, rüzgar arkadan esiyor. Yönünüzü siz belirleyin ve istediğiniz atılımı gerçekleştirin. İtibarınızı riske atmak istemiyorsunuz. Bu yüzden belki fren ve gaza aynı andan basmanız gerekebilir. Dolayısı ile çok temkinli olun ama mutlaka harekete geçin. Evren hareketi alkışlar, düşünceyi değil.

Kova: İç dünyanızı rahatlatmak ve geliştirmek için bu tutulmada meditasyon türlerinden size en yakın gelen bir tanesini denemenizde fayda var. Kendinizi rahatlatın, korku ve endişelerden uzaklaşın. Kanca taktığınız kişiler, olaylar ve en önemlisi kendinizi bağışlayın. Hayata olan güveninizi artırdığınızda her şeyin yoluna girdiğini görmek sizi şaşırtmasın. Mars 16 Ocak sonrasında burcunuzda olmaya hazırlanıyor. O zamana kadar rahat ve sakin kalmakta fayda var.

Balık: Dostlarınızın desteğini hiç bu kadar yoğun almamıştınız. Adeta herkes sizin yanınızda. Tutulma, mesleki ortamlarda atılım yapmanız ve kendinizi gruplar içinde kabul ettirmenizi kolaylaştıracak pek çok adım atmanızı sağlıyor. Eşiniz veya yakın çalıştığınız iş arkadaşınızla paylaşımlarınız özen gerektiriyor. İkinci plana atıldıklarını düşünmelerini engellemek için onlara küçük sürprizler hazırlayabilirsiniz. Baş başa saatler geçirmeyi ihmal etmeyin. Cuma gününden itibaren Venüs, sizi tanımayanların da sizin hakkınızda olumlu düşünmesini kolaylaştıracak.

Binnur Zaimler

Yayın tarihi: 03.01.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Terazi'nin aşk hayatı yine sessizliğe gömülmüş. Reva mı bu yaaaa:)

Boğa'da güzel gelişmeler var umarım öyle olur:)