Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

2011 BEBEKLERİNİN BURÇ ÖZELLİKLERİ

2011 Bebeklerinin Burç Özellikleri
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
07.01.2011 - 12:40 | Son Güncelleme:

2011 yılında doğacak bebekleri neler bekliyor, şans onlarla mı birlikte?

2011 yılında doğacak bebekleri neler bekliyor, şans onlarla mı birlikte? Gezegenler onları nasıl etkiliyor? Bu yıl dünyaya merhaba diyecek bebeğinizin özelliklerini, astrolojinin penceresinden öğrenmek istiyorsanız işte size Binnur Zaimler’den yorumlar…

Koç 21 Mart – 19 Nisan

Bu yılın Koç burcu bebekleri öz güvenli, risk alan, sonuna kadar savaşan, neşeli, çok hareketli olmanın yanında, merhametli, evrensel sevgiyi içinde hisseden insanlar olacaklar. Dolayısı ile doğru bildiği için mücadele eden, dürüstlükten şaşmayan bir yapıya sahip olarak yetişecekler.

3 Nisan tarihindeki yeni ay sonrası doğanlar ise, Koç burcu özelliklerini fazlasıyla taşıyan, yeni olan her şeye karşı hevesli, ısrarcı ve son derece enerjikler. Mars, Jüpiter ve Uranüs’ün de bu sene Koç burcunda bulunması, onlara birçok konuda liderlik görevleri verileceğini işaret etmektedir. Üstesinden gelmeye çalıştıkları tek konu ‘ilişkiler’ olacaktır. Koç burcunun spontanlığını ve bireyselliğini vurgularken karşıdakini kırmamayı öğrenecekler.

Boğa 20 Nisan – 20 Mayıs

Bu yılın Boğa bebekleri, temelde Boğa’nın sakin, huzurlu, uslu yapısında olmakla birlikte, yine de Koç burcundaki gezegen yığılması sayesinde hızlı konuşan, hareketli bir yapıya sahip olacaklar. 5 temel duyunun gelişimi Boğa bebeklerinde hemen gerçekleşir. Onlar, doğuştan tat almak, koklamak, görmek, dokunmak ve işitmek üzerine oluşturdukları hayatı keyifle yaşamayı seçerler. 5 duyu Boğa bebekleri için çok önemlidir. Onlar dünyayı, madde olarak hemen algılarlar. Karınları aç olunca en çok bağıran bebekler yine onlardır.

3 Mayıs Boğa burcunda oluşacak yeni ay sonrası doğan minikler, tabiatın tüm güzelliklerine aşık, kendileri de güzel olan, maddi manevi emniyete çok önem veren bebekler olacaklardır. Güvendeler ise hiçbir problem yaşamazlar, onlardan mutlusu yoktur. Hayatlarında fazla şey değiştirmek istemeyeceklerinden büyürken ona bakan kişilerin de sürekli değişmemesinde fayda var.

İkizler 21 Mayıs – 21 Haziran

Bu yılın İkizler bebekleri çok özel. İkizler zamanı oluşan tutulmalar, bu dönemde gelen bebeklerin önemli misyonlarının olduğunu söylüyor. Onlar, kendi nesillerinden sorumlu olarak birçok şeyi başaracak, diğerlerinin gelişimini sağlayacaklardır. Sempatik, meraklı, haber alıp vermeye bayılan, çok yönlü İkizler bebeklerinin hayatında arkadaşları ve varsa kardeşleri büyük önem taşır.

1 Haziran İkizler burcunda yeni ay ve güneş tutulması sonrası doğan bebeklerin iletişim yetenekleri ve zekaları son derece yüksek olacaktır. Yaratıcılıkları iletişim yönünde son derece gelişmiş olsa da birçoğu yetersizlik hissi duyarak sinema, tiyatro gibi iletişim sanatları üstadı olma yolunda ilerleyeceklerdir. Tutulmalar sayesinde birçok kadersel olaydan etkilenerek hayatlarını sürdüreceklerdir. Aynı anda birkaç oyun oynamak isteyeceklerini unutmayın. Tek bir şeye uzun zaman konsantre olmalarını beklemeyin.

Yengeç 22 Haziran – 22 Temmuz

Bu sene doğan Yengeç bebekleri, her zaman arkadaşlıklarla ilgili şanslı olacaklar. Kendilerine yön veren, tutarlı, varlıklı arkadaşlar edinerek onların desteğini alacaklar. Sevgi dolu, doğadaki tüm canlıları samimiyetle çok seven bu bebeklerin hayatında anneleri, aileleri çok önemli yer tutar. Sevecen ve korunmaya ihtiyaç duyan yapıları, büyüdükten sonra başkalarına kol kanat germelerini sağlayacaktır.

Yengeç bebekleri kedi ve köpek beslemeye, kaplumbağa gibi hayvanları yetiştirmeye bayılır. Hayvan alamıyorsanız, bitkilerin sorumluluğunu verin, nasıl sevgiyle büyüteceğine şaşıracaksınız. 1 Temmuz sonrası doğanlar ise Yengeç özelliklerini daha vurgulu taşıyacaklardır. Evde olmaya bayıldıkları gibi yemek yapmaya da meraklı olabilirler.

Aslan 23 Temmuz – 22 Ağustos

Bu yıl doğan Aslan bebeklerinin kariyerleri konusunda çok şanslı olacaklarını hemen söylemeliyiz. Toplumda hep iyi anılan, itibarlı kimseler olacaklar. Gökyüzünde o dönemde yaşanan ateş elementi yoğunluğu, özellikle 30 Temmuz sonrası doğan Aslanların öz güvenlerinin çok yüksek olacağını vurgulamakta. Bunun yanında eğlenmeyi, eğlenceyi seven, her zaman çocuk kalan son derece yaratıcı insanlar olacaklar.

Fazla kilolu olma riskine karşı bebeklikten önlem almakta fayda olabilir. Yaşama sevinçleri, moralleri her zaman çok yüksektir ve ailenin diğer bireylerine neşe saçacaklardır. Aslan bebekleri güneş ışığını çok sever, onunla beslenirler. Renkli oyuncaklarla oynayıp yaratıcı hikayeler anlatmak isteyeceklerdir.

Başak 23 Ağustos – 22 Eylül

Bu sene doğan Başak bebekleri, doğal olarak çalışkan, titiz ve hatasız olmayı seven kişiler olacaktır. El yetenekleri son derece gelişmiş olduğundan, puzzle, lego tarzı oyunlar onları cezbedecektir.

29 Ağustos’ta oluşacak Başak burcunda yeni ay sonrası doğanlar ise çalışmayı, insanlığa hizmet etmeyi seveceklerdir. Sağlık alanında çalışmak, detaylı algoritmaların oluşturulduğu bilişim sektörü de yine bu bebeklerin gelecekteki meslekleri olabilir. Altı temiz olmadığından en çok rahatsız olan bebekler Başaklardır. Hazırlanan yemek, verilen sözler üzerine titizlik göstereceklerdir.

Terazi 23 Eylül – 22 Ekim

2011 yılında doğan Terazi bebekleri için güzellikleri, toplum içinde sevilmeleri, elit gruplar arasında yer almaları önemli olacaktır. Daha bebekken beğeni toplamak için herkese mavi boncuk dağıtacak, arkadaşları arasında tercih edilmeye dikkat edeceklerdir. Bu bebeklerin üstesinden gelecekleri konu, karşıdakine çok değer vermek ve kendini bir türlü tam olarak beğenmemektir. Çok iyi arkadaş olmanın yanı sıra, her kesimden insanlar dostluk kurmayı başaracaklardır. Yaşlı, genç, çocuk, erkek, kadın demeden tüm insanları seveceklerdir.

27 Eylül’de Terazi burcunda oluşacak yeni ay sonrasında doğan bebekler ise mimari, güzellik, estetik, hukuk konularında uzman olup, sosyal kulüplerde aranan kişi olabilirler. Fiziksel olarak da zarif kişiler olacaklardır.

Akrep 23 Ekim – 21 Kasım

Tüm eforlarını kariyer, tanınma ve toplumsal itibar yönünde geliştirecek olan 2011 yılının Akrep bebekleri, sezgilerini olumlu yönde kullanmayı başaracaklardır. İlk zamanlardan itibaren konsantrasyon yetenekleri ile herkesi şaşırtacak olan bu bebekler için saklambaç tarzı, araştırma ve bulma oyunları çok uygundur. Her zaman araştırmacı, uyanık ama aynı zamanda soğukkanlı olacak bu bebekler için en iyi arkadaşı çok önemlidir.

26 Eylül sonrası Akrep burcunda oluşan yeni ay sonrası doğanların şifa konusunda doğuştan yetenekli olduklarını söyleyebiliriz. 2011 yılı Akrep bebeklerinin hayat boyu karşısında her zaman güven veren, sakin, barış yanlısı biri olacaktır.

Yay 22 Kasım – 21 Aralık

2011 yılı tutulmaları Yay burcunun adeta parlamasını sağladığından, bu sene doğan Yay bebekleri de tüm hayatları boyunca her yere taze enerji götüreceklerdir. Kadersel anlamda birçok olayın olumlu geliştiğini görecek, hayatları boyunca iyimserliklerini ve biraz da dağınık enerjilerini yayacaklardır. Kendi nesillerini sırtlanarak önemli sorumluluklar alacaklardır.

25 Kasım’da Yay burcunda oluşacak güneş tutulması sonrası doğan tüm Yay bebekleri, son derece enerjik ve bütünsel dünya anlayışına sahip bebekler olacaktır. Başka kültürleri tanımayı, yabancı dil öğrenmeyi seveceklerdir. Yay bebeklerini bol bol dışarı çıkarın, atlayıp zıplamalarına izin verin. Macera keşfetmek, dans etmek, özgürce dolaşmak onların motivasyon kaynakları olurken, uzun süre odaklanacakları oyunları takip etmeleri beklenmemelidir.

Oğlak 22 Aralık – 19 Ocak

2011 yılında doğan Oğlak bebekleri, toprak elementinde oluşan yoğunluk sayesinde çalışmalarında büyük destek göreceklerdir. Özellikle yılın başında 4 Ocak ve yıl sonunda 24 Aralık yeni ay sonrası doğan Oğlak bebekleri, hayata ciddiyetle bakan, mesafeli, sevgilerini hemen göstermeyen, ağırbaşlı bebeklerdir. Çok pratik olduklarından, üretkenliklerini kullanacakları, daha gerçekçi oyunları tercih edeceklerdir.

Çalışkanlıklarını ön plana çıkaracak ufak tefek sorumlulukları onlara vermeniz son derece motive edecektir. İleride küçük kardeşine bakma görevini bile onlara güvenerek verebilirsiniz. Oğlaklar doğuştan başarı odaklı olduklarından, bu konuda onları zorlamanız, kaybetme olasılıkları olan oyunlara baştan hiç girmemelerine neden olabilir. Koşulsuz sevdiğinizi her zaman Oğlak bebeğine hatırlatın. Hep motive edin, o gerisini yapacaktır.

Kova 20 Ocak – 18 Şubat

Hava elementi olan Kova burcu, tüm ateş elementleri ile çok iyi anlaşır. Ateş elementlerindeki yoğunluk, 2011 yılında doğan Kova burçları sosyal, iletişime açık olacaklardır. Bunun yanında genel Kova eğiliminin aksine moralleri yüksek ve neşeli Kovalar geliyor!

Bebeğinizin orijinal olmasına, diğerlerinden farklı duruşuna saygı gösterin. Bol bol hava aldırmak, kış da olsa dışarıda gezinti yapmasını sağlamak, nörolojik sistemlerini güçlendirecektir. Daha bebekken teknolojiye ne kadar düşkün olduklarına inanamayacaksınız. Kumanda daha ilk seneden onun eline geçebilir. Çok hareket etmek yerine durup düşünmeyi ve yeni fikirler üretmeyi severler. 3 Şubat yeni ay sonrası doğan Kova bebeklerinin entelektüel kapasiteleri çok geniş olup, kitlelere hitap etme becerileri vardır. Küçüklükten bazı imkanların ona sunulması, bu özelliklerini geliştirecektir.

Balık 19 Şubat – 20 Mart

İyi bir haberimiz var; 2011 yılında doğan Balık bebekleri, hayatları boyunca maddi imkanlar konusunda inanılmaz şanslı olacaklar. Bunun yanında, Mars ve Venüs’ün de o dönemde Balık burcunda olması, bebeğin doğuştan lirizme, klasik müziğe, sanal olan her şeye yetenekli olduğunu göstermektedir.

Koşulsuz ve karşılıksız sevgi dolu olması, zaman zaman size pasif olduğu izlenimini verse de onu sevgi konusunda sonuna kadar destekleyin. Herkesin seveceği, iyilik dolu bir bebek o. Algıları çok açık olduğundan telepati gibi yeteneklerini yok saymak yerine kullanmasına yardımcı olabilirsiniz. Sezgisel oyunlar, renkli kağıtlarla yapılacak süslemeler onların hoşuna gidecektir. 4 Mart’ta oluşacak yeni ay sonrası doğan Balık bebekleri vermeyi seven, şanslı ve sezgilerini kullanarak başarıya kavuşmuş kişiler olacaklardır. Koruyucu meleklerinin her zaman iş başında olduğunu bilin.

Hazırlayan: Binnur Zaimler

Yayın tarihi: 07.01.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

oglum koc burcu ve tamda uyuyor yaaa :)

26.03.2011 10:10:46 gülşah kaplan

İkizler burcu olsun istiyordum ben ama tutturamadık maalesef:(

3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER