Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

2 MAYIS HAFTASI NELER OLUYOR?

2 Mayıs Haftası Neler Oluyor?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Boğa burcunda yeni ay 3 Mayıs Salı günü gerçekleşiyor.

Boğa burcunda yeni ay 3 Mayıs Salı günü gerçekleşiyor. Doğa ile içiçe olmak için yılın en güzel zamanının içindeyiz. Bu dönemde toprak da canlanmaya, muhteşem renkleri ile çiçekler de açmaya başlamıştır artık… Bu hafta gezegenler bizi nasıl etkileyecek Binnur Zaimler anlatıyor.

Güzel sanatlara ilginin arttığı, fotoğraf kursları ve sanat galerilerinin aktif olduğu günlerdeyiz. Hafta sonu, anneler gününü fırsat bilerek aileyle zaman geçirmek herkese iyi gelecektir. Bu yıl anneler günü, Anneleri temsil eden Ay’ın kendi yönettiği burca, Yengeç’e denk gelmektedir. Aile sıcaklığını hissedeceğimiz, beraberce sofraya oturacağımız bir anneler günü bizi bekliyor.

Maddi kazanımlarımızı iyi değerlendirebileceğimiz koşullar oluşuyor. Para biriktirmek kolay, harcamak zor olacak. Uzun vadeli yatırımlar yapılabilir.

Boğa, her zaman sağlık-güvenlik konularını ve maddi güvenceyi önemser…

(Yükselen burcunuza göre de okuyun.)

Koç: Varolan değerleriniz, size ait varlıklar büyüyor ve gelişiyor. Paranızı en iyi şekilde değerlendirmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. 3 Mayıs’ta oluşan yeni ay ile birlikte, paraya dönüştürülebilen yeteneklerinize de yatırım yapma zamanı geldi. Bu hafta fırsatlar yine çevrenizde dönüp duruyor. Mars, Jüpiter, Venüs ve Merkür hala burcunuzda olduğuna göre, ilişkilerde ve iş hayatında cesaretli davranmanız doğru olandır.

Boğa: Yılın en önemli haftalarından birine giriyorsunuz. Bu hafta ekeceğiniz tohumların büyümesi zaman alsa da, yeşerdiklerinde çok mutlu olacaksınız. Tamamen sizin başlattığınız konular, projeler, ilişkiler bir süre sonra meyvelerini verecektir. Endişe beslemeden bu hafta bir çok konuda adım atın. Özel hayatınızda hedefleriniz şimdi daha netleşiyor. Güzel sanatlar, müzik veya finans… Sizi çeken ne ise ona yönelin. Beş duyunuzu harekete geçirdiğinizde Dünya’yı en iyi algılayan burç sizsiniz. Beş duyunuzu öyle doğru kullanıyorsunuz ki, güzellikleri önce siz görebiliyorsunuz.

İkizler: Haziran’da sizin için önemli olacak tutulmalar hayatınızı oldukça hareketlendirecek. Işte bu dönemden önce, Boğa burcunda yeni ay ile sakin bir döneme giriyorsunuz. Her ne kadar mesleki idealler konusunda çalışmalarınız hızını kesmese de iç dünyanıza daha fazla vakit ayırmalısınız. Hareketli ve neşeli dostlarınızdan destek alıp isteklerinizi gerçekleştirebilsiniz. İleriye dönük planlar yapmaya başlayın, bunu yaparken emniyette olma konusundaki endişelerinizden arının.

Yengeç: Kariyer alanında büyük adımlar atmaya devam edeceğiniz bir hafta içindesiniz. Fırsatları görüp hızlı hareket edin. Hafta sonunu ailenizle geçirmek sizi çok mutlu edebilir. Ancak geçmişle ilgili konulara üzülmeyi bıraktığınızda daha rahat olacaksınız. Boğa burcunda gerçekleşen yeni ay, Salı günü sonrasında yeni dost çevrelerine girebileceğinizi ve ideallerinize yönelik oldukça güzel çalışmalar yapacağınızı gösteriyor. Hayatınızda biri yoksa bu haftadan itibaren, özellikle dostlarınızla bağlantılı kişileri farketmeye çalışın.

Aslan: Yurt dışı, yabancılar, medya ve yüksek öğrenim konularında aktifliğiniz devam ediyor. Aslında hayata bakış açınız ve inançlarınızda son bir kaç haftadır olumlu yönde gelişmeler var. Kendinize daha fazla inanıyorsunuz. 3 Mayıs Salı günü gerçekleşecek yeni ay, kariyer alanında yeniliklere işaret ediyor. İtibarınızı güçlendireceğiniz, ama ilerleyen haftalarda fırsatların da uzun vadede sizi yükselteceği bir dönem başlıyor. Bu hafta sadece tohumları ekin, gerekli kontaktları kurmaya çalışın. Her şey adım adım ilerleyecek.

Başak: Ortaklaşa yatırımların hala fırsat içerdiği bir haftadayız. Eşiniz veya ortaklarınızla paylaşımlarınız söz konusu. Eşiniz ile ilişkilerinizde en doğrusu, dürüst olarak ne istediğinizi karşıdakine söylemek. Doğrudan yaklaşım, bazen en güzel olandır. Yeni ay, yurt dışı, yabancılar ve medya konularında yeni gelişmelerin olacağını söylüyor. 2 Haziran’a kadar sürecek bu dönem içinde, bu hafta bağlantıları kurup üzerinize düşen ilk sorumlulukları yerine getirebilirsiniz.

Terazi: Kısa zaman önce hayatınıza yeni biri girmiş olabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa, partnerinizin hayatı son dönemlerde oldukça hareketlendi. Tüm bunlar, aslında sizin karşı tarafı da göz önüne alarak hareket etmeniz gerektiğini söylüyor. Burcunuzda ilerleyen Satürn’ün Haziran başında düzelmesi, yeni kararları daha rahat alabilecğinize işaret ediyor. Karşınıza çıkan tekrar eden problemlere farklı açıdan bakmaya çalışın. Bu sorun size ne göstermeye çalışıyor? Yeni ay, ofis hayatında değişiklikler getirebilir.

Akrep: Günlük işlerdeki değişim bu hafta da devam ediyor. Çok çalışıp aslında oldukça büyük projeler üretiyorsunuz. Sağlık konusunda dikkat etmeniz gereken bölge başınız. Sinüzit ve benzeri hastalıklara eğilim varsa önlem alabilirsiniz. Yeni ay, bu haftadan itibaren çok farklı kişilerle temasta olacağınızı söylüyor. İşyerinde, özel hayatınızda yeni tanışacağınız kişiler, düşündüğünüzden daha uzun süre hayatınızda olacaklar. Yalnızsanız bu haftadan itibaren tanışacağınız yeni biri, size çekici gelecek. Evliyseniz, eşinizin hayatında yeni gelişmeler sizi de mutlu ediyor.

Yay: Aşk, yaratıcılık, tatiller, flörtler bir süredir hayatınızda. Artık doğru kişiyi seçtiğinizi düşünüyorsunuz. Büyük bir aşk yaşamanız olası. Bu haftadan itibaren bir yandan eğlence devam ederken, diğer taraftan büyük bir proje başlıyor olabilir. 3 Mayıs sonrasında günlük hayatınızı geçirdiğiniz mekan (iş yeri, evin mutfağı, veya okul…) yenilenebilir. Mümkünse bu hafta, o mekana özel bir çiçek ile yeniliği ve tazeliği davet edin. Bir süre üzerinde çalışacağınız, yeni bir metod kullanacağınız iş sonrasında size çok şey kazandıracak. Ancak acele etmemenizde fayda var.

Oğlak: Bu hafta size iki süper haberimiz var: 1-Evde işler sandığınızdan çok daha güzel şekilde gelişiyor. Aileniz içinde mutlu ve canlısınız. Hareketli ve olumlu bir hava var. 2- Salı günü gerçekleşen yeni ay, aşk hayatınızı alevlendiriyor. Karşınıza yeni birisi çıkabilir. Bu hafta, bir süredir ilginizi çeken hobilere başlamak için de yılın en uygun zamanı. Fotoğrafçılık, yeme-içme kursu, finansal analiz, güzel sanatlar, bahçecilik… İstediğinizi seçin, hiç olmazsa Boğa burcu adına kırlara uzanın.

Kova: Boğa burcunda yeni ay, ev ve aile konularının üzerinde gerçekleşecek. Ailenize vakit ayıracağınız ve bundan keyif alacağınız bir dönem başlıyor. Eğer taşınmayı düşünüyorsanız, bu ay sadece bir iki yerden fikir almanız yeterli. Evde fiziksel anlamda değişiklik yapmak için de düşünce üretebilirsiniz. Yapacağınız değişiklikleri küçümsemeyin, aslında hayatınızı kökten etkileyen olumlu etkiler yaratabilirler. Yazmak, internet, sosyal medya gibi konularda ve kısa gezilerle ilgili hareketlilik devam ediyor.

Balık: Yakın çevrenizle bir süredir vakit geçiremiyordunuz.İşte bu yeni ay, sizin kardeşlerinize, çocukluk arkadaşlarınıza ve komşularınıza zaman ayırmanızı sağlayacak. Birbirinize destek olmak, size huzur verecek. Para konusunda ise, son bir kaç haftadır olduğu gibi şanslı günler devam ediyor. Unutmayın, siz harekete geçip talep ettiğinizde maddi kazancınız da artacak. Tutulma oncesi bu ay sizin için daha sakin görünüyor.

Binnur Zaimler'in bu haftaki köşe yazısını okumak için tıklayın!

Binnur Zaimler'in bu haftaki videosunu izlemek için tıklayın!

Yayın tarihi: 02.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.