Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

17 OCAK HAFTASI NELER OLUYOR?

17 Ocak Haftası Neler Oluyor?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.01.2011 - 10:00 | Son Güncelleme:

22 Ocak’ta hayatımızı değiştirecek bir dönem bizi bekliyor...

Artık Mars Kova burcunda. Enerjimizi yaratıcı fikirlere, bilime, müziğe ve iletişime ayırabiliriz. 22 Ocak’ta hayatımızı değiştirecek bir dönem bizi bekliyor. Jüpiter Koç burcuna girerek ve Dünya’yı hızlandıracak. Bu hafta perşembe gününe kadar maddi konularda doğru adımlar atmamız, pratik ve içimize sinen çözümlerle hareket etmemiz mümkün.

İşte bu haftanın burç yorumları:

Koç: Mars sayesinde, gruplar içinde çok aktifsiniz. Geleceğe dönük planlarınız, ideallerinizle ilgili atılımda bulunmak için uygun bir dönem başladı. Hafta ortasında kariyer ve eviniz arasındaki dengeyi iyi kurmanız, bir çok karışıklığı önleyebilir. Kırgınlıklarınız, yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Eskisinden daha neşeli bir dönem 22 Ocak sonrası sizi bekliyor. Bir iş değişikliği düşünüyorsanız, hafta ortasında gerçekleşecek dolunay sonucu öğrenmenizi sağlayacaktır.

Boğa: Mars, kariyerinizde görünür değişiklikler yapmak üzere… Çabalarınız ve gösterdiğiniz gayret herkes tarafından fark ediliyor. İtibarınızı artıracak ve puan kazandıracak fırsatları özel ve iş hayatınızda görmezden gelmeyin. Düşüncelerinizi doğru ifade etmenizi, yazılı ve sözlü iletişime önem vermenizi tavsiye ederiz.

İkizler: Otorite figürleri veya size yol gösteren güvendiğiniz olgun kişilerin bazı istekleri gündeme gelebilir. Aslında onların söylediklerini yerine getirmenin size faydası olduğunu unutmayın. Evliyseniz, eşinizin yakın çevresine daha fazla ilgi göstermeniz gerekebilir. Yurt dışı seyahatler gündeme gelebilir. Hafta ortası maddi birikimlerinizi değerlendirme konusunda son kararı verecek koşullar oluşuyor. Ortaklaşa yatırımlara girmek, bireysel çabalardan daha olumlu olabilir.

Yengeç: Tüm hayatınızı uzun bir süredir gözden geçiriyorsunuz. Bu hafta ortasında gerçekleşecek dolunay, artık her türlü konuya son noktayı koyacağınızı gösteriyor. Yeni ve taze bir döneme hazırlanıyorsunuz. Mars, eşinizle veya iş ortaklarınızda ortaklaşa paylaşım alanında. Ortak yatırımlar veya birikimleri paylaşmak önem kazanabilir.Fırsatları değerlendirmek için finansal danışmanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmalısınız. Fiziksel operasyonlar için iyi bir dönem.

Aslan: Bir süredir üzerinde çalıştığınız tüm işleri başkalarına tanıtmak, ürünlerinizi sergilemek için uygun bir dönem. Eleştirilere açık olun ve gerekirse bazı şeyleri gözden geçirin. Sözlü olarak bazı kişilerin çok fazla üzerinize geldiğini hissedebilirsiniz. Bu haftadan itibaren aklınız fikriniz günlük işlerinizde. Sistemli bir yol izleyerek iş ortamında fiziksel düzenlemelere gidebilirsiniz. Çocuklarınız varsa, bu aralar neşe ve eğlenceyi onlarla keşfedebilirsiniz.

Başak: Angaryaların sizin üzerinize yığıldığını düşünebilirsiniz ancak 23 Şubat’a kadar yenilikçi bir yaklaşımla günlük işlerinizi hallettiğinizde olaylar olumlu yönde değişecek. Bu tarihe kadar biraz kolları sıvamakta fayda var. Hafta ortasından gerçekleşen Dolunay, aşk dünyanızda artık bir karar vermeniz gerektiğini söylüyor. Gerçek niyetiniz ne ise, olaylar o yönde hareket edecek. Varsa çocuklarla ilgili olumlu sonuçlar söz konusu.

Terazi: Ocak ayının başından beri ortaya çıkan yeni durumlarla ilgili tavırlarınızı netleştirmeniz gerektiğini unutmayın. Bir işe başladıysanız, sıkı sıkı tutunun. Yeni bir eve taşınma planlarınız varsa bu konuyu da noktalayın. Mars’ın Kova burcuna geçmesi, flörtlerinizin artacağını, çekici ve karizmatik birinin hayatınıza hızla girebileceğini söylüyor. Bebek istiyorsanız şimdi harekete geçme zamanı! Çocuklar, 23 Şubat’a kadar efor gösterdiğiniz konuların başında geliyor.

Akrep: Evinizle ilgili pek çok şeyi yenilediğiniz bir döneme giriyorsunuz. Taşınmasanız bile, yeni ve teknolojik eşyalar almanız, tadilat yaptırmanız mümkün. Evdeki elektrikle ilgili her türlü aleti kontrol etmenizde fayda olabilir. Kardeşler, yakın çevre konularında her şey bu hafta için sonuçlanacak. Artık konsantrasyonunuzu başka konulara aktarabileceksiniz. Yurt dışından, uzaklardan gelen bazı haberler, eski defterleri açabilir.

Yay: Beklediğiniz alacakları bu hafta ortasında tahsil edebilir, maddi birikimlerinizi artırabilirsiniz. Mars, kısa seyahatlerin, yazacağınız kitap veya yazıların, sözlü entelektüel sohbetlerin tam zamanı geldiğini söylüyor. Bir kursa başlayabilir, daha koşturmalı bir döneme geçebilirsiniz. Araba değiştirmeyi düşünüyorsanız, 23 Şubat’a kadar sürecek dönemi değerlendirin. Yakın çevrenize daha fazla zaman ayırabilir, satış ve ticaret konularında fırsatları yakalayabilirsiniz. Enerjinizi bu konulara yönlendirin.

Oğlak: Gözlerin üzerinizde olduğu haftalar geçirdiniz. Bu hafta, Dolunay, artık tüm çalışmalara, girişimlere ve ilişkilere gözle görülür bir şekil vermenizi destekliyor. Hayatınızda bir çok karar aldınız. Şimdi son kararları alıp, hayatınızı dengelemeniz için son rötuşları yapmanız gerekiyor. Birlikte çalıştığınız ve yaşadığınız kişilerde değişiklikler söz konusu olabilir. Adımlarınızı atarken itibarınızı da düşünmelisiniz.

Kova: Mars’ın burcunuza geçmesi ve orada 23 Şubat’a dek kalacak olması atılımlarınız için sizi destekliyor. Bu fırsatı düşüncelerinizi en iyi şekilde ifade etme fırsatı olarak kullanın. Bir sunum yapmak, medya’da yer almak, eğitim vermek, internette blog açmak gibi planlarınız varsa, hemen harekete geçin. Bunun yanında temiz hava almaya, tüm nörolojik sisteminizi rahatlatmaya özen gösterin. Sağlık olarak ne kadar kuvvetli olursanız, fırsatlar o denli yanınızda yer alacaktır.

Balık: Özellikle 16-20 Mart tarihlerinde doğanlar, Güneş sayesinde, isteklerini gerçeğe dönüştürme fırsatı bulabilirler. Tüm Balıklar bu hafta ideallerine ulaşmada objektif olmalılar. Mesleki grupların içinde aktif görev alma olasılıkları söz konusu. Çocuklar ve dışarıda sosyal hayat arasında iyi bir denge kurmak için uğraş verilebilir. Venüs, kariyer alanınızı taramaya devam ediyor. İtibarınızı artıracak faaliyetler için çok uygun bir dönem. Bir terfi veya iş fırsatı söz konusu olabilir. İlişkilerinizi genişletin.

Binnur Zaimler

Binnur Zaimler'in bu haftaki köşe yazısını okumak için tıklayın! 

Yayın tarihi: 17.01.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.