Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
ANNE MUTFAĞI
ANNE ŞEFLER
Üşengeç Şef Hakkında

İTÜ Mühendislik bölümü mezunu ve Boğaziçi Üniversitesi "Kadın Girişimci Yönetici" Sertifikası sahibi olan Dilek Yeğinsü, uzun yıllar kurumsal şirketlerde, Tasarım, Pazarlama, Reklam ve Halkla İlişkiler alanlarında hizmet verdikten sonra, 2012 yılında kendi aksesuar markasını yaratarak, online satış mağazasını açtı.

Kendisi gibi sosyalliği seven, genelde kariyer odaklı ve yoğun günlük programı içinde, saatler sürecek yemekler yapmaya üşenerek, ağırlıkla dışarıda yemeyi tercih eden; zaman, heves ve tecrübe yoksunu olan herkese yönelik; hiç yemek yapmayı bilmeyenleri bile cesaretlendirecek şekilde adım adım fotoğraflarla anlattığı kolay yemek tariflerine ve eğlenceli mekan izlenimlerine yer verdiği Blogunda "Üşengeç Şef" ismiyle kısa sürede tanındı ve sevildi.

"Sadece mideyi değil, ruhu da beslemek gerek " mottosuyla, blogunda ayrıca, güncel hayatın içinde katıldığı etkinliklerden, sinema, tiyatro, sosyal sorumluluk projeleri ve davetlerden de renkli ve keyifli anlatımlarına yer vermektedir.

Üşengeç Şef’in Tüm Tarifleri