Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
ANNE MUTFAĞI
ANNE ŞEFLER
Tümay ÖZTÜRK Hakkında

1978 Ankara doğumlu, aslen Rizeli. Çocukken babasının işi dolayısı ile her 4 yılda bir şehir değiştirdi. Bu yüzden de sürekli farklı şehirlerde ve farklı okullarda okudu. İ.T.Ü Elektrik Mühendisliği’nden mezun oldu ve halen aktif olarak elektrik mühendisliği mesleğini yapıyor. Özel bir şirkette aydınlatma uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Chef’s Table Mutfak Akademisi “Profesyonel Aşçılık” mezunu bir aşçı. Yani iki mesleği ve iki diploması var. 8 yıllık evli ve 3 yaşında Simay adında bir kızı var.

Bununla birlikte www.tumayinmutfagi.com isimli sayfanın sahibi. Yaklaşık 4 yıldır mutfağında pişen her tarifi, bire bir tüm püf noktaları ve detayları ile takipçileriyle paylaşıyor. Yemek yapmayı, yeni lezzetler yaratmayı ve sunmayı çok seviyor.

Bugüne kadar çeşitli TV programlarına katıldı, dergi ve kitap çalışmaları bulunuyor. Yaklaşık 6 aydır Planet Mutfak kanalında “Tümay’ın Mutfağı” isimli yemek programını yapıyor. Programında, tarifi anlatmaktan öte, neyi neden kullandığını, amacını, püf noktalarını ve mantığını anlatmaya çalışıyor.

Tümay ÖZTÜRK’ün Tüm Tarifleri