Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
ANNE MUTFAĞI
 
ANNE ŞEFLER
Sibel Berkem Muhtar Hakkında

İki kız annesi... Çok iyi yemek yapan, çok güzel sofralar hazırlayan, konuk ağırlamaktan büyük zevk alan bir annenin kızı...

Çocukluktan kalan en güzel anıları, her zaman özenli ve düzgün hazırlanan sofralar, neşe ve mutluluk içinde birlikte yenen yemekler...

Evlenene kadar öğrendiklerinin hepsini annesinden öğrendi. Anne tariflerine ek, geleneksel lezzetler ve ev yapımı tarifleri araştırıyor, öncelikle iki kızı için tariflerini biriktiriyor.

Selanikli mübadil bir babanın kızı ve Üsküp göçmeni bir ailenin gelini olmasından kaynaklanan, Rumeli ve muhacir yemeklerine olan ilgisinden, yaşayan büyüklerinden tarifler toplayıp deneyerek not ediyor.

Tariflerini, 25 yıllık çalışma hayatı sonrası emeklilikte hobi olarak açtığı Pembe Kekik http://www.pembekekik.com sitesinde topluyor.

Hamur işleri yapmaktan büyük zevk alıyor. Özellikle hamur işlerinde “aldığı kadar un” demek yerine bütün tariflerinde tam ölçü vermeye özen gösteriyor. Bu nedenle okurlarının tariflerini uygulamaktaki başarısı artmış ve mutfağa yeni girmiş genç okurlarının sayısı giderek çoğalmıştır.

En büyük mutluluğu, başta kızları olmak üzere, yeni yemek yapmaya başlamış olanların tariflerini başarıyla uyguladıklarını görmesi...

Blog sitesinin adını, Selçuk Şirince köyünde bir aktarda gördüğü, aktarın “pembe kekik” diye adlandırdığı, kurutulmuş pembe çiçekleri olan güzel görünümlü ottan esinlenerek koymuştur. İsim o kadar sevilmiştir ki neredeyse tüm arkadaşları kendisine “pembe” diye hitap eder olmuştur.

Sibel Berkem Muhtar’ın Tüm Tarifleri