Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
ANNE MUTFAĞI
ANNE ŞEFLER
Nurşen Efe Hakkında

Anadolu üniversitesi İşletme Fakültesi'ni okurken çalışmaya basladim. 10 yıl medya sektöründe çalıştım ve 1998 yılında evlendim. Anne olmadan önce 10 yılda dış ticaret sektöründe ev tekstili ihracati yaptım.

Yurt dışı ve yurt ici fuarlarında cok yoğun geçen bir iş hayatından sonra evliliğimizin 15. yılında 2013 senesinde mucizevi bir şekilde kızım Zeynep Alisa'yi kucağıma aldım ve iş hayatını bıraktım.

Kızıma hamile iken sağlıklı beslenmek için mutfağa girdim.

Aslında o zamana kadar ne vaktim ne de ilgim vardı. Kizim iştahsız bir bebek olunca ben de asçi anne oldum.

"Acaba neyi sever, ne yedirebilirim, en saglikli organik gıdalar hangileri?" diye sürekli araştırıp okuyordum.

Derken günde 4-5 çeşit yemek yaptığım oluyordu çünkü kızım 3-5 kaşık dışında yemek yemiyordu ve bu dönemde kendime ait sayısız tariflerim oldu.

Benim gibi iştahsız bebeği olan anneleri düşünerek 2014 yılında tariflerimi sosyal medyada anneler ile paylaşmaya başladım.

Şimdi ise deneyimlemelerimle sağlıklı organik mutfakta son derece tecrübe sahibi oldum. Evimizde eriştelerimizi, salçamızı, yoğurdumuzu peynirimizi, kendimiz yapıyoruz.

Mutfağımıza hazır paketli ve kavanozlu katkılı gıda ürünü asla almıyoruz.

Ve bu tarifleri anneler ile paylaşıyoruz.

Bursa Park'ta Organizasyon Müdürü olarak görev yapıyor, festival ve tiyatro organizasyonları düzenliyorum. @bursacocuketkinlik sayfamda etkinliklere dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Nurşen Efe’nin Tüm Tarifleri