Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
ANNE MUTFAĞI
ANNE ŞEFLER
Berna Yıldız Hakkında

Selçuk Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünden mezun olan Berna Yıldız,’ın yemek alanına ilgisi üniversite yıllarına dayanıyor. Mutfak derslerinde diğer bölümlerde okuyan okul arkadaşları ile birlikte iftar için yemek hazırlayarak ilk yemek serüvenine başlayan Yıldız’ın profesyonel anlamda yaptığı ilk yemek mitite köfte oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 5 yıldızlı deluxe otellerde, ardından Seyehat acentelerinde uzun yıllar çalıştı.2008 yılında evlendi ve 2009 yılında kızı Sevim Naz dünyaya geldi. Eşinin görevi nedeniyle şehir değişikliği yaparak hiç yakınının olmadığı bir yerde yaşamaya başlayınca kendini kızına ve yemek yapmaya adadı. Böylece yarım kalan mutfak serüvenleri yeniden başladı.

Mutfağı bu kadar çok sevdiğini fark ettiğinde 2010 yılında kızı için açtığı www.seviminaskanasi.com 'a 2011 itibariyle yemek tariflerini girmeye başladı. Kendisini takip eden insanlara faydalı ve yardımcı olmak onu çok mutlu ediyor , yemek aşkı serüvenine şimdi de www.hurriyetaile.com’da devam ediyor.

Berna Yıldız’ın Tüm Tarifleri