Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OKULLAR AÇILIYOR, ÇOCUK SAĞLIĞINA DİKKAT!

Okullar açılıyor, çocuk sağlığına dikkat!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
28.08.2014 - 10:30 | Son Güncelleme:

Çocukların hastalanması beklenmeden bağışıklık destekleyici gıdalardan yararlanılmalı

Aksu Vital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Senem Dinç, okullar başlamadan çocuklar için hastalık önleyici önlemlerin alınması gerektiğinin altını çizerek açıklamalarda bulundu.

Dinç açıklamasında özellikle kreş, anaokulu ya da okula başlayacak çocukların ebeveynlerinin dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Aksu Vital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Senem Dinç şu açıklamalarda bulundu:

“Kalabalık ortama alışık olmayan ve bağışıklık sistemi henüz oturmamış çocuklar okul gibi kalabalık ortamlara girdiklerinde genellikle çok sık hastalanmaya başlarlar. Önlem alınmazsa hastalık uzun süreli ve zor geçebilir. Bu sebeple çocukların hastalanması beklenmeden bağışıklık destekleyici gıdalardan yararlanılmalıdır. Örneğin C vitamini bol gıdalar ve çinko içeren besinlerden bolca faydalanılmalı.”

Senem Dinç çocuk sağlığı için ayrı bir önem gösteren Aksu Vital’in çalışmalarından da bahsetti. Dinç, Aksu Vital Doğal Ürünler Ar-Ge bölümünün özenli çalışmaları sonucu çocuklara özel ürünlerin üretildiği ve eczane, aktar kanallarında bu ürünlerin satıldığına değinerek ürünler hakkında bilgi verdi:

“Biz Aksu Vital olarak doğaya ve sağlığa verdiğimiz önem neticesinde değerli ürünler ürettiğimize inanıyoruz. Çocuklar için de bu ürünler ayrı bir önem taşımakta. Mesela özellikle kış aylarında kullanımını önerdiğimiz gıda takviyesi ProviteC ürünümüz aileler tarafından çok benimsendi. Ürün arı ürünleri, vitamin ve minerallerin yanı sıra bitki özleri içeriyor. Bunlar içerisinde en önemlileri elbette Propolis, Ekinezya ve çinko. Bu ürün dışında Çocuk Kuvvet Macunu, Şeftali Aromalı&L-arginli omega-3 şurup, vitamin kompleksi olan Multamin şurup ürünleri de tamamen çocuklara özel formüle edilmiştir. Çocukların gelişimine destek vermesi açısından yardımcı bu ürünler yıllardır tüketici ile buluşmakta. Bu uzun vadeli iletişim bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Özellikle ProviteC ürünümüz lezzeti açısından çocuklar tarafından da çok seviliyor. Çünkü ailelerin en büyük şikayeti çocuklara sağlıklı besinleri yedirmek, şurup vb. ürünleri içirmektir. İçerdiği bal, pekmez ve nar aromaları ile ürünün içimi de kolay.”

Yayın tarihi: 28.08.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.