Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GÖRME KUSURLARINIZ SPOR YAPMANIZA ENGEL DEĞİL!

Görme kusurlarınız spor yapmanıza engel değil!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.04.2015 - 17:05 | Son Güncelleme:

Araştırmalar, doğanın bile harekete geçtiği bahar mevsiminin spora başlamak için en çok tercih edilen dönem olduğunu ortaya koyuyor.

Spor yapmanızın önündeki engel kimi zaman tembellik kaynaklı bahaneler olabileceği gibi, performans düşüklüğünüzün sebebi aslında sadece görme bozukluğunuz da olabilir. Özellikle beden koordinasyonu gerektiren aktivitelerde kendi hareketinizi koordine etmekte, hareket eden bir cismi takip etmekte ve alandaki yerini kestirmekte zorlanıyorsanız, siz bir görme bozukluğu mağduru olabilirsiniz. Böyle bir sorun ile karşı karşıyasanız hemen bir göz hekimine danışıp gözlerinizi kontrol ettirmelisiniz.

Kontakt lensler size spora odaklanma özgürlüğü verir!

Gözlük kullanarak görme problemlerinizin önüne geçebilirsiniz ancak kontakt lensler size tam bir hareket özgürlüğü verir. En az gözlük kadar keskin görüş sağlarken daha geniş bir görme alanı sunması nedeni ile spor esnasında kullanıma daha uygundur. Macera sporları ile yürüyüş, koşu, bisiklet, tenis ve golf gibi açık havada yapabileceğiniz doğa sporlarında, geniş kenarlı şapkanız ile birlikte gözlerinizi UV ışınlarına karşı koruyan kontakt lenslerinizi rahatlıkla kullanabilir, gözünüzü odak noktasından ayırmadan bir sonraki hareketinizi de kolayca planlayarak uygulayabilirsiniz. Kontakt lensiniz ile şekil veya boyutlarda bozulma olmadan kontrast ve görüntüleri daha iyi fark ederken sporun sizin için eziyet olmaktan çıkıp bir keyif haline dönüştüğüne tanık olabilirsiniz!

Net bir görüş için: Acuvue kontakt lensleri

Size net ve geniş açılı bir görüşü garanti eden, günlük hayatınızda olduğu gibi spor esnasında da rahatlıkla kullanabileceğiniz ACUVUE® Kontakt Lensleri, spor yaparken takmanız gereken maske, koruyucu gözlükler ya da kasklarla beraber kullanılabilir. Açık havada gerçekleştireceğiniz aktiviteleriniz için gözünüzü güneşin zararlı ışınlarından koruyan ultraviyole filtreleri bulunan ACUVUE® Kontakt Lensleri’nden size en uygun olanına göz doktorunuza danışarak ulaşabilirsiniz. ACUVUE® marka tüm kontakt lensler kullandığınız ilk andan itibaren kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

Yayın tarihi: 30.04.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.