Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SAMSUNG’UN YENİ MUCİZESİ SH100

Samsung’un Yeni Mucizesi SH100
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.02.2011 - 09:00 | Son Güncelleme:

Teknolojinin kalbi Samsung'la atıyor!

En güzel anlarınızı ölümsüz kılmanız içim samsung, internete bağlı özelliğe sahip öncü fotoğraf makinesi modeline aday oluyor.

İstanbul, 14 Şubat 2011 - Tüketici elektroniğinin lider isimlerinden Samsung Electronics, dünyanın neresinde olursanız olun, internet üzerinden ve sosyal paylaşım ağlarından arkadaşlarınız ile paylaşabileceğiniz, mükemmel kareler çekmenizi sağlayıyor.

Samsung’un internet bağlantı özellikli fotoğraf makineleri alanındaki öncülüğü, SH100’ün sahip olduğu benzersiz yeniliklerde görülebiliyor. Bu yenilikler kullanıcıların kolayca, kablosuz bir şekilde diğer cihazlara bağlanmasına olanak tanıyor. Örneğin; Android’le çalışan Galaxy S akıllı cep telefonuna bağlanmak için Wi-Fi özelliğinden yararlanılabiliyor. Böylece kullanıcı çekilmek üzere olan fotoğrafı gerçek zamanlı olarak cep telefonunu kullanarak görebiliyor. En mükemmel kareyi elde etmek için de dilediği gibi kareyi yakınlaştırıp, uzaklaştırabiliyor. Ardından da, poz vermek için hazır olduğunda uzaktan objektif kapağını açabiliyor. Bu yenilik, kullanıcılara, istedikleri kareyi daha kolay elde etmeleri için tüm kontrolü sağlıyor.

Yenilikler Mükemmel Anı Yakalamanıza Yardımcı Oluyor!

SH100’deki Wi-Fi özelliği ayrıca kullanıcıların akıllı cep telefonlarını fotoğraf makinelerinin uzaktan kumandası ve görüntüleme cihazı gibi kullanmalarına olanak sağlıyor. Örneğin, kullanıcı kalabalık bir konserde fotoğraf çekiyorsa uzaktan görüntü sağlama fonksiyonunu devreye sokarak, fotoğraf makinesinin ekranına bakmadan, cep telefonunun ekranından makinenin gördüğü görüntüyü aynı anda görebiliyor. Bu özellik, kullanıcının kendi portresini çekmesi için de ideal. Kullanıcı 5X optik zum özelliğini kullanabiliyor, parametreler ve çekim modları gibi temel menü seçeneklerine erişebiliyor, objektif kapağını uzaktan açabiliyor. Fotoğraf makinesi, GPS bilgisini kaydederek, coğrafi etiketleme de yapabiliyor.

Kusursuz Sadelik

Samsung, tüm kompakt fotoğraf makineleri için yeni Akıllı Erişim Kullanıcı Arayüzü’nü geliştirdi. SH100’ün internet üzerinden kablosuz içerik paylaşımı gibi gelişmiş fonksiyonlarının kullanımı da Akıllı Erişim Kullanıcı Arayüzü ve 3.0’’ boyutundaki dokunmatik ekran sayesinde oldukça kolay. Kullanıcı arayüzü fonksiyonu kullanıcıların “app-style” ikonları sürüklemelerine ve kontrol etmelerine olanak sağlıyor; kullanıcılar kolayca fotoğraflar arasında gezebiliyor ve fotoğraf makinesinin bir dizi özelliğini kontrol edebiliyor.

Dijital Evinizin Kalbi

SH100’de ayrıca kullanıcının HDTV’sine ve akıcı içeriğine kablosuz şekilde bağlanmasına olanak sağlayan DLNA teknolojisini kullanan Samsung AllShare özelliği yer alıyor. Bu sayede, çektiğiniz videoları doğrudan TV’nizde seyredebiliyorsunuz.

Yayın tarihi: 23.02.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

hala bir fotoğraf makinem yok ama en kısa zamanda almayı hedefliyorum kendime...samsung tercihimdir

25.03.2011 16:35:46 Semra Yağmur

çok güzel ve çok hoş...estetik bir makina... oğlum doğduğundan beri fotoğraf çekmeye çok ilgim arttı..onu her anını fotoğraflıyorum::))))) makişnayı incelicem teşekkürler...

23.03.2011 12:56:20 sevgi şeker