Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLARINIZIN GÖZLERİ EKRAN IŞIĞINDAN UZAK!

Çocuklarınızın Gözleri Ekran Işığından Uzak!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
18.02.2011 - 11:33 | Son Güncelleme:

Çocuklara özel tasarımlı ekran!

Farklı tasarımla hazırlanan bu bilgisayar, tamamen çocuklarınızın gözlerini düşünerek tasarlanıyor! Ekran ışınlarına direk maruz kalmalarını engelliyor!

Dünyanın dördüncü büyük PC üreticisi Lenovo, bilgisayar kullanıcılarının konforuna yönelik geliştirdiği farklı teknolojilere bir yenisini daha ekledi. Özellikle bilgisayar başında fazla zaman geçiren çocuklar için büyük önem taşıyan iki farklı sistem ile, Lenovo, çocukların gözlerini bilgisayar ekranının zararlı ışınlarından en yüksek seviyede koruyor. Lenovo’nun tüm all-in-one (hepsi-bir-arada) modelleri ve Y560d modelinde bulunan “Eye Distance - Göz Uzaklık / Koruma” ve “Dinamik Parlaklık Sistemi” özellikleri sayesinde çocuklarınız, ekrana gereğinden fazla yakınlaştığı zaman uyarılıyor; böylece ekran ışınlarına maruz kalan gözleri korunmuş oluyor.

Eye Distance Teknolojisi - Lenovo Göz Uzaklık / Koruma

Lenovo Göz Eye Distance teknolojisi, büyük küçük tüm kullanıcıların gözlerinin güvenliğini sağlayan eşsiz bir özellik olarak teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Özellik ilk aşamada kullanıcının kimliğini ve uzaklık seviyesini girmesi ile yapılandırılıyor. Özellik, bilgisayarın web kamerasından kullanıcıyı takip ederek, kullanıcının ekrana olan uzaklığını analiz etmesiyle faaliyete geçiyor. Böylece ekrana fazla yaklaştığınız zaman video ve ses desteği ile uyarılmış oluyorsunuz.

Dynamic Brightness System - Lenovo Dinamik Parlaklık Özelliği

Lenovo’nun göz sağlığını koruyan diğer bir özelliği, Dinamik Parlaklık sistemi, otomatik olarak bilgisayar ekranında beliriyor. Bilgisayarın bulunduğu ortamdaki ışık derecesine bağlı olarka ayarlanan teknolojinin iki faydası bulunuyor. Öncelikli olarak, gözlerin uzun süreli odaklanmasından oluşan göz kuruluğu ve ekran ışınlarının yol açtığı göz yorgunluğuna engel oluyor. Ayrıca, bilgisayar ekranı çevredeki ışığa göre hassaslaştığından, bilgisayarın pil ömrü korunmuş oluyor.

Yayın tarihi: 18.02.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (4)

gercektende cok yararlı bi tasarım teşekkürler

31.03.2011 16:49:26 gülşah kaplan

çocukların sağlığı düşünülerek yapılan her ürüne hayran kalıyorum..kalitesinin yüksek olması çok öenmli..

25.03.2011 16:27:07 Semra Yağmur
4 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER