Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SPEED STACKS: HIZLI VE ZEKİ

Speed Stacks: Hızlı ve zeki
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.04.2014 - 17:30 | Son Güncelleme:

Hızlı çalışan bir beyin, tam konsantrasyon ve saliselerle yarışan eller...

Çocuklarda el ve göz koordinasyonunu arttıran, beynin sağ ve sol lobunun aynı anda çalışmasını sağlayan, ince motor becerilerini geliştiren, odaklanma ve ışık hızında tepki vermeye katkı sağlayan Speed Stacks, saliselerle yarışarak özel tasarımlı bardakları farklı şekillerde dizme ve toplama mantığına dayanıyor.

Çocukların 4 yaşından itibaren oynayabilecekleri oyun, Amerika, Kanada, Almanya, İspanya, İngiltere, Avusturya, Çin, Japonya ve Belçika'nın da aralarında bulunduğu 54 ülkenin eğitim ve aktivite programında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlıklarının faydalarından ötürü eğitim müfredatlarına dahil ettikleri oyun; bireysel, çift ve takım olarak oynanabiliyor.

Türk okulları aktivite programına aldı

Çocukların hem fiziksel hem de akademik başarılarına sağladığı katkıdan ötürü eğitim uzmanlarının önerdiği oyun artık Türkiye'de. Boyut Group tarafından getirilen oyun, şimdiden 84 özel eğitim kurumunun ve 11 devlet okulunun aktivite programına girdi bile. Mental Aritmetik ve beden eğitimi derslerinin içine dahil edilen oyunu bireysel olarak alıp evde oynamak mümkün. 

Yayın tarihi: 11.04.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.