Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BU KİTAP ÇOCUKLARA ÖZEL!

Bu kitap çocuklara özel!
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.02.2015 - 16:10 | Son Güncelleme:

Ayça Kaya “Beslenme Saati” isimli yeni kitabı ile sağlıklı çocuk beslenmesinde rehber olacak bilgilerini okuyuculara aktarıyor.

Doğru beslenme alışkanlığının çocuklukta başladığına dikkat çeken Ayça Kaya’nın yeni kitabı, çocuklar için kilo kontrolü, çocuk beslenmesinin püf noktaları, besleyici yemek tarifleri ve gebelik döneminde beslenme bölümlerinden oluşuyor. Bu kitapta Kaya, anne ve anne adaylarına, en kıymetlilerine bebeklikten itibaren doğru yeme ve beslenme alışkanlıklarını kazandıracak bilgiler veriyor. Kitapta bir anne olarak kendi çocuklarında deneyimlediği ve kültürel yemek alışkanlıklarımızla ilgili olarak karşılaştığı zorlukların yanı sıra bir hekim olarak da hastalarında gözlemlediği sorunları okuyucularla paylaşıyor.

Diyet kitabı değil

“Beslenme Saati”nin bir diyet kitabı olmadığını özellikle vurgulayan Kaya, ‘’Bu kitabı, okuyucularımın çocukları ve kendileri için kilo yönetimini kendi kendilerine yapabilmeleri, çocuklarının ve kendilerinin yeme alışkanlıklarını kendi kendilerine değiştirme becerisini kazanabilmeleri için hazırladım. Umarım bu kitap hem okuyucularım hem de çocukları için yaşam boyunca bir yol gösterici, kilo kontrolü konusunda kılavuz bir kitap olur.” diyor.

Doğan Kitap’tan yayınlanmış Sayarak Zayıfla ve Sayarak Zayıfla Mutfakta isimli iki kitabı daha bulunmaktadır. Dr. Ayça Kaya, 2000 yılından beri uyguladığı ‘’Sayarak Zayıfla-5333’’ yöntemini anlattığı kitapları ile daha çok kişiye ulaşarak, obeziteye karşı halkı bilinçlendirme amaçlamaktadır.

Yayın tarihi: 17.02.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.