Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ALİ KIRCA'DAN ÇOCUKLAR İÇİN KİTAP!

Ali Kırca'dan çocuklar için kitap!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
19.10.2015 - 15:30 | Son Güncelleme:

Her zaman ekranlarda yer alan haber sunucusu Ali Kırca, bu kez ‘Dedemin Kırmızı Kamyonu’ adlı çocuk kitabı ile raflardaki yerini aldı...

Uzun yıllar boyunca ‘Siyaset Meydanı’ programını hazırlayıp sunan Ali Kırca, ‘Habersiz Türküler’ adlı albüm çıkarmış bir de televizyon dizisinde oynamıştı.“Dünyayı çocukların hayalleri kurtaracak” kurtaracak diyen Ali Kırca, ilk çocuk kitabı olan ‘Dedemin Kırmızı Kamyonu’nda çocukluğunu kaybetmek istemeyen bir kahramanın yaşadıklarını anlatıyor.Kitabın baş karakteri Güneş’in başından geçen sıra dışı olaylarla dolu bu kitap. Güneş, sevimli kanaryası Pırpır, dedesinden kalan kırmızı kamyon ve sevimli ailesi ile keyifli bir yaşam sürüyor. Ancak bir gün babasının tayini başka bir şehre çıkıyor, taşınmak zorunda kalıyorlar. Bu olay, asıl hayal kırıklıklarının başı… Kitap dostluk, sevgi, yardımlaşma, iyilik ve hayal kavramları ile çocuk kalmanın önemini vurguluyor.

Ali Kırca

ALİ KIRCA KİMDİR?

Çocukluğu, Nasrettin Hoca’nın memleketinde, onun felsefesiyle beslenerek geçti. Yaşamı boyunca, “göle maya çalmayı” ve “ya tutarsa!” diye umut etmeyi şiar edindi. 1963, ailenin de yeni bir hayat umuduyla İstanbul'a göçtüğü yıldı. 1974’ten 2013’e, 40 yıla yakın, ekranlarda sayısız ilke imza attı. “Yurttan Dünyadan” ve 12 Eylül sonrası yayınlanan ilk açık oturumların ardından “32.Gün” ve “Kırkıncı Paralel”le, Türkiye’nin dünyaya açılan ilk pencerelerinde yer aldı. Üç yıl süren TRT Washington temsilciliğinden sonra, 31 Ocak 1994’te, ATV’de ana haber bültenini sunmaya başladı. 1996’da köşe yazılarını okuduğu Şimdi İyi Haberleri Veriyoruz albümünün ardından, Anadolu’nun her köşesinden sevdiği 20 türküyü seslendirdiği Habersiz Türküler albümüyle 2001 yılında başka bir denize yelken açtı.

Yayın tarihi: 19.10.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.