Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“AİLE İÇİ ŞEFKATLİ İLETİŞİM” ATÖLYESİ BAŞLIYOR

“Aile İçi Şefkatli İletişim” atölyesi başlıyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.09.2016 - 16:24 | Son Güncelleme:

Bu atölye dizisinde katılımcılar ebeveynliğin doğal rehberlik gücünü hatırlarken çocuklarının sağlıklı gelişimini destekleyen şefkatli iletişimi destekleyecek, pek çok yöntemi kendi güncel konuları üzerinden deneyimleyecekler.

Aile içinde kullanmayı seçtiğimiz iletişim dili, eşimiz, çocuğumuz ve kendimizle ilişkimizi şekillendirdiği kadar çocuğumuzun gelişen kişiliği üzerinde de etki yapıyor. Çocuğumuzu büyütürken zorlandığımız kimi anlarda şefkatli doğamızdan kopuyor, ailede uyumu ve huzuru özlüyoruz. DOUM Emirgan’da ikinci kez düzenlenecek bu atölye dizisinde katılımcılar ebeveynliğin doğal rehberlik gücünü hatırlarken çocuklarının sağlıklı gelişimini destekleyen şefkatli iletişimi destekleyecek pek çok yöntemi kendi güncel konuları üzerinden deneyimleyecekler.

“Aile İçi Şefkatli İletişim” temalı dört atölyede, insanlığa barış dilini hatırlatan Şiddetsiz İletişim, ebeveynleri içgüdülerini duymaya davet eden ABC Ebeveyn Ehliyeti, Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC) ve Ko-aktif Koçluk pratiklerinden yararlanarak birbirini tamamlayan modüller paylaşılıyor. Her atölye kendi içinde bütünlük taşıdığı için modüllere teker teker katılmak da mümkün. Ekim ayında Cuma günleri düzenlenecek bu atölyeler, eşleri, çocukları ve kendileriyle kurdukları bağları güçlendirmek isteyen tüm yetişkinlere açık.

NE, NE ZAMAN?

1. Ebeveynlikte doğru-yanlışın ötesine yolculuk

7 Ekim Cuma / 10:30 - 13:30

2. Çocuğumun zihnini değil kalbini duymak

14 Ekim Cuma / 10:30 - 13:30

3. Çocuğuma kendimi şefkatle ifade etmek

21 Ekim Cuma / 10:30 - 13:30

4. Ebeveynlikte kendi bilgeliğimle bağlantı kurmak

28 Ekim Cuma / 10:30 - 13:30

NEREDE?

DOUM Emirgan’da

Adres: Emirgan Sokak 16/1 Emirgan Istanbul

Kayıt için do-um@do-um.com adresine e-mail atabilirsiniz.

 

Yayın tarihi: 23.09.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.